معرفی برترین دانشگاه ها جهت تحصیل در کانادا

مهاجرت به کانادا

تحصیل در کانادا و زندگی در کانادا به شرایط بهتر زندگی از نظر اقتصادی, اجتماعی و تنوع فرهنگی باعث شده تا این کشور به یکی از کشور های که بیشترین تعداد مهاجر را در سال پذیرش می نماید تبدیل شود.تنوع نژادی کانادا به نحوی است که در حدود نیمی از جمعیت ۳۶ میلیونی این کشور را مهاجرین یا همان متولد شدگان خارج از خاک کانادا تشکیل می دهند.درصدی از این مهاجران را دانشجویان تشکیل میدهند.دانشجویانی که به دنبال تحصیل در کشور پیشرفته و مدرن با سطح علمی بالا می باشند .در رنکینگ جهان ی اعلام شده جهت بهترین دانش کده های جهان , سهم کانادا پنج دانش کده در ۱۰۰ دانش کده اول جهان است .

این موضوع نشانگر سطح بالای سیـستم راهنمای ی این کشور است.مدارک دانشکده های بین المللی در سطح جهان ی مورد تایید اکثریت کشورها میباشند.اما در برخي موارد , کشور هایی هستند که این مدارک را هم با استاندارد های آموزش ی خود مفرق میدانند! پس قبل از كار جهت تحصیل در هر دانش کده خارجی به لیست دانش کده های معتبر از نظر سیسـتم روش ی کشور مد نظرتان جهت کار زندگی نبعضی بیاندازید.در قدم بعدی برای تحصیل در کانادا یا هر کشور دیگری از طریق موسسات یا دفاتر معتبر اعزام دانشجو اقدام نمایید.در ادامه لیستی از پنج دانش کده برتر کانادا در سطح جهان ی آماده کرده ایم تا با آنها آشنایی پیدا بکنید .

۱٫دانش کده مک‌مستر

دانش کده مک مستر یک دانشکده دولتی است که در شهر همیلتون استان انتاریو کانادا قرار دارد. این دانشکده با پردیسی ۱۲۱ هکتار، دارای ۶ دانشکده علوم، مهندسی، بهداشت، علوم آدم ی، علوم اجتماعی تجارت است. نام دانشگاه از ویلیام مک‌مستر نماینده مجلس سنای کانادا و بانکدار گرفته شده که ۹۰۰ هزار دلار کانادا برای احداث این دانشگاه از به ارث گذاشت.دانش کده مک‌مستر دارای بیش از ۲۵ هزار دانشجوی کارشناسی و ۴هزار دانشجوی تحصیلات تکمیلی است. در سال تحصیلی ۲۰۱۵–۲۰۱۶ دانشگاه مک‌مستر در جدول رتبه‌بندی دانشکده ‌ها، در کانادا در مقام چهارم و در جهان در مقام نود چهارم بررسی شده است.

۲٫دانشگاه مک‌گیل

دانشگاهي در شهر مونترئال از استان کِبک در کانادا است. این دانشکده در سال ۱۸۲۱ تأسیس شده‌است. دانشگاه نام جیمز مک‌گیل تاجر معروف اسکاتلندی را بر خود دارد. مک‌گیل یکی از قدیمی‌ترین دانشکده ‌های کاناداست که در دورهٔ استعمار بریتانیا ۴۶ سال قبل از تأسیس کشور کانادا افتتاح شد.با داشتن ۲۱ دانشکده موسسهٔ تکنولوژی، بیش از ۳۰۰ گونه مدرک در انواع علوم مختلف از عبارت پزشکی حقوق ارائه می‌دهد. پردیس اصلی این دانشکده در مساحتی به اندازهٔ ۳۲ هکتار در پای کوه سلطنتی در مرکز شهر مونترال قرار گرفته‌است. پردیس دوم، پردیس Macdonald با مساحتی به اندازهٔ ۶٫۵ کیلومتر مربع در مزارع زمین‌های جنگلی در “سنت-آن-دو-بلوو، کبک”، در ۳۰ کیلومتری غربی محوطه دانش کده در مرکز شهر است. اگر چه زبان روش ، زبان انگلیسی است، اما دانش جویان حق دارند برای ارسال هر گونه تکلیف نمره‌ای از زبان انگلیسی یا زبان فرانسه مصرف کنند، به جز زمانی که یادگیری زبان معین منظور هدف است. بیش از ۳۴۰۰۰ دانشجو در مک گیل تحصیل می‌کنند که حدود پنجم آنان را دانشجویان خارجی تشکیل می‌دهند.مک گیل بهترین رتبهٔ دانشبعضی را در بین دانشکده ‌های کانادا داراست و در رتبه بندی جهان ی منتشر شده در سال ۲۰۰۹ رتبهٔ هجدهم جهان را در اختیار داشت.با داشتن بیش از ۲۰۰ هزار دانش آموخته استاد در همه جهان مک‌گیل یکی از شناخته شده‌ترین دانشکده ‌ها در زمینه‌های مختلف علوم است.به عنوان نمونه می‌توان به یازده برندهٔ جایزهٔ نوبل، دو نخست وزیر، سه فضانورد، چهار قاضی دادگاه عالی کانادا، سه رهبر کشورهای خارجی، نه برندهٔ جایزهٔ آکآدم ی، سه برندهٔ جایزه پولیتزر، بیست پنج مدالیست بازی‌های المپیک نام برد.

۳٫دانشگاه بریتیش کلمبیا

دانشگاه بریتیش کلمبیا یا UBC در پوینت گری در شهر ونکوور، از استان بریتیش کلمبیای کانادا واقع است. محل آن از مرکزشهر ۲۰ دقیقه فاصله دارد، در همسایگی بسياري از دریاکنارهای مکانی است. دریاکنار رک، از بزرگ‌ترین دریاکنارهای پوشش به اختیار جهان ، از این عبارت ‌اند. پارک منطقه‌ای پاسیفیک اسپیریت با مساحت ۷٫۶۳ کیلومترمربع مانند کمربند سبزی بین شهر پردیس دانش کده عمل می‌کند. در عین حال، تصویر کوه‌های پوشیده از درخت به شمال و اقیانوس آرام به غرب، نظر ناحیه را تشکیل می‌دهند.مساحت پردیس دانشکده ۱٫۷۵ کیلومترمربع است و ساختمان‌های آن ۱٬۰۹۱٬۹۹۷ مترمربع را اشغال می‌کنند. کادر تدریسی تمام‌ دانش کده دیگر کارکنان تمام‌ آن به ترتیب ۳٬۱۶۷ ۴٬۶۱۲ نفر هستند . دانش‌جویان آن در دوره کارشناسی ۳۳٬۵۵۶، در دوره‌های کارشناسی ارشد بالاتر ۷٬۳۷۹ و فارغ التحصیلان آن بیش از ۱۸۰٬۰۰۰ نفر از ۱۲۰ کشور جهان هستند .در سال ۲۰۰۴ دانش کده بریتیش کلمبیا در مراسمی به دزموند توتو دالای لامای چهاردهم دکترای افتخاری اهدا کرد.دانش کده بریتیش کلمبیا یکی از معروف تیرین و خوشنامتیرین دانش کده های کشور کانادا در سطح جهان است .

۴٫دانشکده تورنتو

دانشکده تورنتو، بزرگ‌ترین و مهم‌ترین دانش کده کانادا بوده که در شهر تورنتو قرار دارد. این دانش کده در سال ۱۸۲۷ تأسیس شده در در کل پردیس‌ها حدود ۷۳٬۰۰۰ نفر دانشجو دارد.این دانشگاه خیلی معتبر، عضو انجمن دانشکده ‌های آمریکایی نیز می‌باشد.بر طبق رتبه‌بندی دانش کده ‌های جهان در آموزش عالی توسط موسسه تایمز در سال ۲۰۱۵، دانشکده تورنتو در محل ۱۹ در سطح جهان و رتبه ۱ در کانادا قرار گرفت. در حالی که بر طبق |نظامِ رتبه بندی QS در سال ۲۰۱۵، این دانشگاه در رتبه ۳۴ جهان و رتبه ۲ در کانادا قرار گرفته‌است.در رتبه‌بندی علمی دانشکده ‌های جهان در سال ۲۰۱۴، دانشکده تورنتو در محل ۲۴ جهان اهمیت اول در کانادا قرار گرفت.

۵٫دانش کده آلبرتا

دانشکده آلبرتا در سال ۱۹۰۸ میلادی تأسیس شد. پردیس این دانشکده در جنوب رود ساسکاچوان شمالی در شهر آدم ونتون قرار دارد.دانشگاه آلبرتا بیش از ٣٩٠٠٠ دانشجو دارد که از آن بین بیش از هشت هزار نفر دانشجوی تحصیلات تکمیلی می باشند . این دانشگاه بیش از ٣٦٠٠ کارمند آموزش ی دارد (حاوی استادها، محققان پسادکترا و دستاصحاب راهنمای /پژوهش تحصیلات تکمیلی). از وقت تاسیس دانشکده تا انتها سال ٢٠١٣ میلادی بیش از ٢٥٠٠٠٠ نفر از دانشگاه آلبرتا فارغ التحصیل شده اند. جو کلارک نخست وزیر قبلی کانادا و ریچارد ادوارد تایلور نظریه پرداز سرشناس فیزیک دریافت کننده جایزه نوبل در فیزیک از عبارت فارغ التحصیلان سرشناس دانشگاه آلبرتا هستند . دانش کده آلبرتا جزو پنج دانشکده برتر کانادا و ۱۰۰ دانشکده برتر جهان است .از مجموعه دانشکده های این دانشکده میتوان به دانشکدهٔ آگوستانا, دانشکدهٔ آموزش , دانشکدهٔ تحصیلات تکمیلی پژوهش, دانشکدهٔ تربیت بدنی, دانشکدهٔ پرستاری, دانشکدهٔ پزشکی دندان‌پزشکی, دانشکدهٔ داروسازی, دانشکدهٔ حقوق, دانشکدهٔ کشاورزی، جنگل‌داری, دانشکدهٔ مهندسی, دانشکدهٔ هنر و … اشاره نمود.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *