کلید زندگی موفق

کلید زندگی موفق

موفقیت

هر توفیق بزرگی ایجاب می نماید که مسئولیت بپذیرید … در تحلیل نهایی، صفت مشترک تمام آدم های خوب توانایی در قبول مسئولیت است. از مایکل کوردا، سردبیر سایمون اند شوستر
●موفق یت چیست
خوب یت در زندگی لازم ه داشتن دانش بالا، ثروت زیاد، قدرت مقام اجتماعی نیست. بلکه موفق یت یعنی خود باشیم ونه دیگری. موفق یت یعنی معرفت ارجحیت های زندگی و عملکرد بر اساس ان. موفق یت به مفهوم ساختن امروز برای فردای بهتر. خوب یت تجهیز امروز جهت فردای پر بار .
اگر امروز شما بخواهید الگو یک فرد موفق را در زندگی دنبال نمایید آن شخص که خواهد بود؟ ممکن است شما در لیست خود افرادی را با خصوصیات ی زیر گزینش نمایید:
بیل گیتس بخاطر ثروت عظمیش
آرنولد شوارتسنگر بخاطر قدرت بدنی بالا
آلبرت انیشتاین بخاطر هوش خارق العاده اش
والت دیسنی بخاطر قدرت تخیل اش
ژاکلین نماید ی بخاطر وقار متانت اجتماعی
مادر ترزا بخاطر قلب بزرگ خدمتکارش
احتمالا هم هیچکدام از افراد بالا، ولی هر که را که گزینش می بکنید سعی نکنید که تبدیل به دیگری گردید زیرا این بزرگترین غلط در زندگی است .
●خوب یت یعنی باشیم و نه دیگری
متاسفانه برای بسياري ازافراد معیار خوب یت تبدیل شدن به فرد دیگری است که بخاطر خصوصیات ی ویژه در صدر رسانه های گروهی قرار گرفته است. این موضو ع نه تنها باعث موفق یت نمی گردد بلکه سازنده نگرش غلطی است که زندگی غیر واقع بینانه ای را به شخص القا می نماید .
خود بودن یعنی معرفت هدف زندگی و افزایش در آن. هانری کایزر بنیان گذار کایزر الومینیوم و نظام مراقبت های بهبود ی کاریزر می گوید بدون تعیین هدف آدم نمی تواند از ظرفیت خود به بهتریـن صورت استفاده نماید . تمام ما در زندگانی غرض مقصودی درایم که بخاطر آن آفریده شده ایم. امروز هدف زندگی شما چیست چقدر در بالندگی آن جهت رشد شکوفایی تلاش کرده اید؟
موفق یت به مفهوم معرفت ارجحیت های زندگی عملکردی بر اساس آن متعهد کردن به هرچیز به مفهوم شکست در تمام چیز است . بجمله دیگر شخص تمام کاره هیچ کاره است. اگر امروز به شما حق انتخاب دهند تا در بین دو مورد زیر یکی را گزینش بکنید کدام را بر می گزینید پول و یا وقت؟
متاسفانه اکثر مردم پول را بر وقت ترجیح می دهند بدون اینکه دریابند وقت هديه ای است گرانبها که چنانچه در آن غلط کنیم هرگز قابل بر گشت نیست در جائیکه غلط ات مالی را می توان تصحیح کرد. این گونه آموزش اندیشه و ارجحیت بندی غلط است که سد موفق یت در زندگی می گردد. بدست آوردن پول غلط ناست ولی قرار دادن ان در رتبه اول ارجحیت غلط است . معرفت ارجحیت های روزانه است که شما را وامی دارد تا زمان خود را انگونه که لازم است سپری بکنید نتایج عالی را نصیب بکنید . معرفت ارجحیت های زندگی ربطی به داشتن ساعت های دقیق یا یادداشت تمام جزئیات زندگی روزانه تا دقیق انتها نیست بلکه مدیریت اجرایی درک نیاز، بازدهی نتیجه است .
برای اینکه ارزش را در ۲۴ ساعت بدانید از پدری بپرسید که دارای شش فرزند است و مزد روزانه او تامین کننده زندگی اوست
برای اینکه ارزش زمان را در یک ساعت بدانید از عاشقی بپرسید که در انتظار ورود معشوق خود است
برای اینکه اهمیت زمان را در یک دقیقه بدانید از فردی بپرسید که آخرین پرواز را بدلیل تاخیر از دست داده است.
برای اینکه اهمیت زمان را در ثانیه بدانید از فردی بپرسید که در تصادف رانندگی جان سالم بدر برده است
جهت اینکه ارزش زمان را در صدم ثانیه بدانید از اسطوره المپیک سئوال بکنید که بخاطر صدم . ثانیه که از دست داد می بایست چندین سال دیگر برای بدست اوردن مقام زحمت بکشد. چنانچه چه نمی توان زمان خود را در طول روز اضافه نمود ولی می توان شیوه برخورد با آن را به جهت خوب یت بیشتر تغییر داد. شما با خود چگونه بر خورد می بکنید ؟
●خوب یت یعنی ساختن امروز برای فردای برتر
زندگی شما هرگز تغییر نخواهد کرد چنانچه امروز دست بکار نشوید. رمز خوب یت به مفهوم انظباط شخصی در انجام مسئولیت های روزانه تصیم گیری صحیح و بموقع بجای موکول کردن به فردا. امروز شما همان فردی هستید که دیروز تصمیم گرفتید امروز شما نتیجه تصمیماتدیروز شما است . مجوز ندهید حس ات یا عادات شما تعیین کننده زندگی شما باشند زیرا دراین صورت شما بازننده هستید. عده کثیری از مردم می پذیرند که زندگی همین هست که هست (سرنوشت / تقدیر) کاری هم نمی شود کرد چون خدا از ابتدا خواسته و این هم سرنوشت ماست. چنین چیزی هزگز وجود خارجی ندارد. این موضع نه تنها باعث می گردد که شما هیچگونه تلاش ی جهت موفق یت بخرج ندهید بلکه در انتها سبب می گردد تا شما نسبت به تمام چیز تمام کس بدبین شوید جهت هر مساله همسر، فرزندان، خانواده و جامعه حتی خدا مورد سرزنش باز خواست قرار دهید.
فراموش نکنید اصل طلایی جهت ساختن فردای برتر تصمیم گیری روزانه و انظباط شخصی در این رابطه است. چنانچه مایل هستید تا در زندگی بیشتر شدن بکنید و به مراحل بالا برسید فرمول خوب یت در زیررا در ذهن خود حک بکنید .
●فرمول موفق یت
تصمیم گیری بجا و مناسب منهای انظباط شخصی روزانه مساوی است با داشتن برنامـه بهتر ولی بی نتیجه
انظباط شخصی روزانه منهای تصمیم گیری بجا مناسب مساوی است با سیاست خوب ولی عدم افزایش در زندگی
تصمیم گیری بجا مناسب بعلاوه انظباط شخصی روزانه مساوی است با فردای برتر که زندگی فرد و اطرافیان او را تحت تاثیر قرار می دهد. تصمیم گیری بجا و مناسب شروع کننده نقشه زندگی ماست اما انظباط شخصی روزانه به ما یاری می نماید تا این نقشه را برای روزانه به انتها ببریم.
دیک بیگن یکی از نویسندگان معروف می گوید بزرگترین شکاف در زندگی افراد جهت رسید به خوب یت فاصله دانستن عملکردن است. شما امروز در این رابطه چگونه عمل می بکنید .
●جهت خوب یت در زندگی خود باشید و نه دیگری
برای خوب یت در زندگی ارجحیت های زندگی خود را تشخیص دهید بر طبـق آن عمل بکنید .
برای خوب یت در زندگی امروز دست بکار شوید تا فردا انرا درو بکنید .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *