۱۰ نکته جهت حفظ امنیت خانواده در سفر های خارجی

۱۰ نکته جهت حفظ امنیت خانواده در سفر های خارجی

تور روسیه

حملات تروریستی اخیر در شهرهای بزرگ جهان ، به خصوص حادثه‌ای که در فرودگاه بزرگ بین‌المللی در بروکسل رخ داد، سبب ظهور استرس جهت افرادی شده است که قصد سفر تفریحی به خارج از کشور را دارند یا به خاطر موارد کاری و درسی مجبور به سفر خارجی هستند . در این متن با چند نکته‌ی ضروری جهت حفظ امنیت خود خانواده در مسافرت های خارجی آشنا می‌شویم.

خبرهایی که از گوشه کنار جهان مبنی بر حملات تروریسستی و بمب‌گذاری در اماکن عمومی به گوش می‌رسد، سبب استرس خیلی ی از خانواده‌ها شده است. خانواده‌هایی که جهت سفر خارجی پروگرام ‌ریزی می‌کردند و احتمال دارد هم اکنون به دنبال جابه‌جا کردن پروازها یا لغو مسافرت خود هستند . کودکان نیز با دیدن تصاویر و شنیدن اخبار مربوط به این ناآرامی‌ها، شاید جهت سفر ی که در پیش دارند، دچار استرس و وحشت شده باشند.

در بیشتر اوقات، مسافرت های بین‌المللی مسافرت های امنی هستند که تجربیات جدید لذت‌بخشی جهت خانواده به دنبال خواهند داشت.

Donna Scaramastra Gorman که همسرش در وزارت امور خارجه در مسکو کار می‌کند، در کتاب خود تحت عنوان ?Am I Going to Starve to Death حاصل تجربیات شانزده ساله‌ی خود از سفر به کشورهای گوناگون و قرار گرفتن در شرایط سخت را گرد آوری کرده است.

او به خانواده‌ها پیشنهاد می‌کند که در سفر به کشورهای خارجی و قرار گرفتن در موقعیت‌های سخت و ناخواسته، این هشدارها را جدی بگیرند:

قبل از مسافرت تحقیق بکنید

قبل از اینکه سفر تان را شروع کنید، درمورد ‌ی مقصد مورد نظرتان از طریق وب سایت وزارت امور خارجه یا منابع معتبر دیگر، تحقیق بکنید . اگر وزارت امور خارجه به شما پیشنهاد می‌کند که از این مسافرت صرف نظر بکنید ، این توصیه را جدی بگیرید این مسافرت را لغو بکنید و فرزندانتان را نیز به کشور مورد نظر نفرستید.

با سفارت‌خانه در ارتباط باشید

قبل از اینکه سوار هواپیما شوید، در برنامـه ‌ی ثبت نام هوشمند مسافران وزارت امور خارجه ثبت نام بکنید . در این صورت اگر خطری تهدیدتان نماید ، سفارت به شما اطلاع‌رسانی خواهد کرد. زمان بلایای طبیعی یا حملات تروریستی، شما نیاز دارید که سفارت از حضـور شما در آن کشور مطلع باشد تا در شرایط اضطراری به شما کمک کند یا در صورت لزوم شما را از آن کشور خارج نماید .


از اخبار مکانی اطلاع کسب بکنید

اخبار مکانی را از طریق تلویزیون یا منابع مکانی انگلیسی‌زبان دنبال بکنید . سری به شبکه‌های اجتماعی بزنید تا از اوضاع احوال اطرافتان با شوید. گرچه این شبکه‌های اجتماعی همـواره هم اخبار موثقی ندارند ولی درمورد ‌ی حوادثی که در نزدیکی شما در حال وقوع است به شما هشدار می‌دهند. از نزدیک شدن کمپانی کردن در اجتماعات بزرگ، تظاهرات سیاسی، اعتراضات شورش‌ها پرهیز بکنید . احتمال دارد این نکته بدیهی به نظر برسد. ولی بسياري از تماشاچیان کنجکاو این اجتماعات، دچار آسیب شده‌اند با دنبال کردن شلوغی‌ها در یک شرایط خطرناک ناخواسته قرار گرفته‌اند.

کودکان را از قبل آماده بکنید

می بایست قبل از مسافرت خودتان را جهت حوادثی که احتمالا پیش بیاید آماده بکنید . از آتش‌سوزی بمب‌گذاری در مترو گرفته تا گم کردن ایستگاه. در آتش‌سوزی بمب‌گذاری می بایست به دستورالعمل‌های پلیس برای تخلیه‌ی ایستگاه توجه بکنید . قبل از مسافرت به کودکان بگویید که در صورت جا ماندن یا گم شدن در مترو، در اولین ایستگاه پیاده شوند و جایی نروند. به آنها اطمینان بدهید که تنها در این صورت می‌توانید به راحتی پیدایشان بکنید . ما هرگز نمی‌دانیم که چه حوادثی پیش روی ما است. باید قبل از سفر ، به کودکان بیاموزید که از اجتماعات پرهیز کنند، به اطراف توجه داشته باشند، به غرایز خود اطمینان کنند و چنانچه احساس می‌کنند که اتفاق مشکوکی در حال وقوع است، بزرگترها را کنند یا از آن موقعیت، فاصله بگیرند. احتمالا حرف کردن از این شرایط، سبب ترس کودکان شود. ولی چاره‌ای نیست. شما می بایست آنها را جهت شرایط سخت آماده بکنید تا عکس‌العمل مناسبی داشته باشند.

کودکان را امتحان بکنید

ی که بیرون از هتل یا خانه هستید از بچه‌ها بخواهید که شما را به سمت خانه یا هتل هدایت کنند. آنها بایستی بتوانند گم شدن، راه برگشت به خانه یا محل اسکان خود را پیدا کنند.

تلفن همراه تان را شارژ بکنید

شما فرزندانتان می بایست گوشی‌هایی با شارژ کامل به همراه همه شماره ارتباط ‌های ضروری به همراه داشته باشید. بد نیست که شارژر قابل حمل نیز همراهتان باشد جهت چه که در شرایط اضطراری، میزان استفاده از گوشی همراه ارتقا پیدا می‌کند. حتمـا شماره‌ها آدرس‌های همدیگر را به اضافه ذخیره کردن در گوشی، به خاطر بسپارید. بچه‌های بزرگ‌تر می‌توانند راه برگشت را به راحتی پیدا کنند. به بچه‌های کوچک‌تر یاد بدهید که در شرایط اضطراری فقط از پلیس کمک بگیرند.

به اشیای داخـل کیفتان تذکر بکنید

شما و فرزندانتان می بایست کارت‌های شناسایی پول ارزیابی وجه رایج کشور مقصد را همیشه به همراه داشته باشید. وقتی بیرون می‌روید، کارت هتل محل اقامتتان را در جیب فرزندانتان بگذارید یا نشانی محل اقامتتان را روی برگه‌ای بنویسید از کودکان بخواهید که آن را همـواره به همراه داشته باشند. دقت بکنید که کارت اعتباری شما به اندازه‌ی کافی اعتبار داشته باشد که در شرایط اضطراری بتوانید یا چند بلیت هواپیما در کشور مقصد تولید و ساخت بکنید .

از کودکانتان عکس زیبا بگیرید

وقتی که قصد دارید بیرون بروید و در محل پر‌رفت‌و‌آمد گردش بکنید ، قبل از رفتن از همه‌ی فرزندانتان عکس جالب بگیرید. پلیس مکانی با در اختیار داشتن عکس جدید از کودکان شما به همراه آخرین پوششی که داشته‌اند، به آسانی می‌تواند آنها را شناسایی نماید و در صورت گم شدن، راحت‌تر آنها را پیدا خواهد کرد.

خودتان را برای حوادث گوناگون آماده بکنید

فکر کردن در مورد ‌ی وقایع ناگواری که شاید در سفر پیش بیاید ناراحت‌کننده است. اما پیش‌بینی کردن حوادث ایجاد آمادگی جهت مواجهه با آنها به شما قدرت اعتمادبه‌نفس می‌دهد. این آمادگی قدرت، باعث می‌شود که با خیال آسان مسافرت بکنید . پس قبل از سفر با کودکانتان با تذکر به سن سالشان در مورد ‌ی وقایع ابه احتمال زیاد لی پروگرام ‌ریزی‌تان حرف بکنید .


نکات مهم با اهمیت را فراموش نکنید

گرچه این روزها تمام نپرهزینه حملات تروریستی بمب‌گذاری در هواپیماها فرودگاه‌ها می باشند ، اما این‌ها، فقط تهدیدات جدی جهت خانواده‌ها در مسافرت های خارجی محسوب نمی‌شوند. اگر می‌خواهید سفر امنی به همراه خانواده داشته باشید، نکات خیلی مهم دیگر را هم از یاد نبرید. از عبارت اینکه قبل از مسافرت اطمینان حاصل بکنید که واکسی ناسیون مورد نیاز را انجام داده‌اید و بیمه‌ی بهبود ی مناسب دارید که خدمات مختلف را پوشش می‌دهد. کمربندهای ایمنی را ببندید. به محیط اطرافتان مد نظر داشته باشید و تا زمانی که از سلامت آب و مواد غذایی مطمئن نیستید از میل کردن آنها اجتناب بکنید .

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *