معرفی نرم افزار فتوشاپ ( Adobe Photoshop )

معرفی نرم افزار فتوشاپ ( Adobe Photoshop )

معرفی نرم افزار فتوشاپ ( Adobe Photoshop )

در این مطلب به معرفی آخرین نسخه  نرم افزار فتوشاپ تحت عنوان CC یا به عبارتی Adobe Photoshop CC میپردازیم.

Adobe-Photoshop-CreativeCloud-14.0-cover

ابتدا ضروری میدانیم اطلاعات کامل و جامعی در مورد تاریخچه دانلود نرم افزار کامپیوتر فتوشاپ در اختیار شما قرار دهیم . ایـن اطلاعات به دلیل گستردگی بسیار زیاد ؛ توسط مدرسه مجازی ایرانیان ؛ از کتاب ها و وب سایت های متفاوت جمع آوری شده هست و به صورت نسبتا خلاصه در اختیار شما قرار میگیرد .

در سـال ۱۹۸۷ توماس نول دانشجوی دکترای رشته computer vision روی برنامه ای کار می کرد که بتواند عکس های طیف خاکستری رایانه ی را روی مانیتور های سیاه وسفید به نمایش در آورد.ایـن برنامه تنها یک نوع سر گرمی برای وی بود که می خوهست اوقات فراغتش را با آن بگذراند ولی همین برنامه دقت جان ؛ برادر توماس را به خود جلب کـرده بود. او در آن وقت در شرکتی یه نام (Industrial Light and Magic) کار می کرد که مرکز جلوه های ویِژه ی عکس های وهم چنین بزرگترین و معتبر ترین شرکت سریال سازی درشهر مارین کانتری کالفرنیا بود.

به همین دلیل وقتی که جان مطلع شد که برادرش روی چه برنامه ای کار می نماید از او خوهست که با برنامه اش (Display) عکس های دیجیتالی تولید نماید .جان شیوه استفاده از Display را نمی دانست ؛ روزی تعدادی عکس از رایانه محل کارش آورده بودوآن ها را در رایانه خودش باز کرد اما بسیار تیره دیده می شدند از برادرش توماس پرسید می توانی میزان شفافیت ایـن عکس ها را تغییر دهی . همین پرسش بسیار آسان سبب شد که نرم افزار قدرتمندی به نام فتو شاپ به وجود آید.

جان در دانشگاه میشیگان استاد دانشگاه بود ؛ یک رایانه Macintosh II را که از اولین مدل های رنگی بود ساخته کرد.با خریدن همین رایانه برادرجان کار روی برنامه راشروع کرد وهر دو به مدت چند ماه متوالی روی ایـن برنامه کار کردند که بتوانند امکانات ش را افزوده شدن دهند برای مثال می خواستند کاری انجان دهند که برنامه بتواند از چندین فرمت متفاوت پشتیبانی نماید . در همـان وقت به اصرار جان؛ توماس کدهای ویژه خواندن و ذخیره‌کردن فرمت‌های متفاوت رنگدانه‌ها را به برنامه‌ی شان اضافه کرد که همین کد‌ها سـال ‌ها بعد تبدیل به فیلترهای plug-in تصویرهای نقشه بیتی شدند. بعد ازگذشت وقتی توماس موفق به تهیه وسائل منحصربه فردی به نام ( Selection Tool)شدکه می توانست مناطق رنگی را از جدا نماید .او همین طور توانست امکانات ی مثل level و Hue and saturation را فرا نماید .

Image result for ‫ادوب فتوشاپ  در ماکروسافت ویندوز‬‎

دانلود فتوشاپ نسخه جدید

در تابستان ۱۹۸۸جان وقت ی دید که برنامه ی شان کار بردی شده هست ومی توانند از آن استفاده کنند خوش حال شد وتصمیم گرفت که آن را به عنوان یک محصول تجاری بفروشند.

توماس برادر جان از فکر او تعجب کردوگفت جداً فکر می‌کنی بتو انیم ایـن برنامه رابه کسی بفروشیم؟ جان برادرش را قانع کرد و به او قول داد که برنامه ی شان تبدیل به یک نرم افزار تجاری شود. در همـان روز ها جان در نشریه Mac week آگهی تبلیغاتی را دید که در مورد یک نرم افزار ویرایشگربه نام Potomac بود وهمین سبب شد که او بیشتربه فکر فشیوه برنامه ی خودشان باشد . به همین دلیل جان برای بدست آوردن اطلاعاتی در مورد نرم افزار های جدید در همایشی به نام SIGGRAPH شرکت کرد واز ایـن مطمئن شد که برنامه ی آن ها به عنوان نرم افزار به فشیوه خواهد رسید. در ایـن وقت توماس به ایـن فکر بود که نام برنامه ی شان را چه بگذارد بـار ها و بـار ها آن را تغییر داد ؛ اما بالاخره معلوم نشد که دقیقا نام فتوشاپ از چی گرفته شده است .

بعد از نام گذاری ؛ جان به دنبال شرکت معتبر بود تا روی فتوشاپ سر مایه گذاری نماید اولین بـار با شرکتی به نام SuperMac وارد مذاکره شدند که به دلیل اختلاف مالی به توافق نرسیدند.در وقتی که جان در دره ی سلیکون به دنبال شرکتی برای مذاکره بود توماس با دقت روی فتوشاپ کار می کرد که امکانات فتوشاپ را افزوده شدن دهد. و همین طور جان توانست یک راهنمای (Help)آسان از ایـن بر نامه ساخته نماید که کار بران به راحتی بتوانند از ان استفاده کنند.

آرمان دانلود , دانلود رایگان نرم افزار , دانلود نرم افزار کاربردی , دانلود نرم افزار مالتی مدیا , دانلود نرم افزار موبایل , دانلود نرم افزار ویندوز

بالاخره ایـن دو برادر توانستند با شرکت Barneyscan که در حال ساختن اسکنر های نقشه بیتی بود وارد مذاکره شوند ؛ اولین ورژن از ایـن برنامه به عنوان یک بر نامه ی الحاقی برای اسکنر ها وارد بازار شد. که حدودا دویست کپی از ایـن ورژن به فشیوه رسید .بعد از آن جان نرم افزارش را به شرکت اپل نشان داد ؛ و مهندسان اپل برای تحقیق روی ایـن بر نامه از او خواستند که یک کپی از آن رانزد آنها بگذارند. استفاده از آن توسط متخصصین اپل و تایید آن‌ها به نوعی یک تبلیغ غیرمستقیم برای فتوشاپ محسوب می‌شد که سبب ‌شد دید عموم نسبت به ایـن برنامه‌ بهتر شود. در ایـن وقت جان دوبـار ه برای فشیوه برنامه اش به شرکت Adobeمراجعه کرد و ایـن بـار Russel Brown مدیر ایـن شرکت کاملا تحت اثر قابلیت‌های فوق‌العاده‌ فتوشاپ قرار گرفت و با امضای قرارداد بین هر دو؛ شرکت ادوبی حق پخش فتوشاپ را خرید که ماجرای فتوشاپ و شرکت Adobe از همـان ‌جا شروع شد.

جان تنها حق توزیع فتو شاپ را به شرکت Adobe فروخت و Russel Brown پذیرفت که نام فتو شاپ همچنان بر روی ایـن بر نامه با قی بماند.

جان و توماس بی‌کار نماندند بلکه دوبـار ه کاربر روی فتوشاپ را شروع کردند تا بتوانند قابلیت‌های آن را در نسخه‌های بعدی افزوده شدن دهند. هموقت با توماس که در Ann Arbor در حال نوشتن کدهای مربوط به قابلیت‌های مهم فتوشاپ بود؛ جان در کالیفرنیا در حال نوشتن کد برنامه‌هایی بود که می‌توانستند به عنوان plug-inهایی در خلق جلوه‌های تصویری به کار روند. تعداد زیادی از اعضای شرکت Adobe اعتقاد داشتند که کوشش های جان و توماس برای نرم افزار جدی مثل فتوشاپ بی خاصیت است .

آن‌ها به فتوشاپ به چشم یک وسائل ویرایشگر تصویر نگاه می‌کردند که تنها قادر به باز سازی وترمیم عکس های است و نمی دانستند که فتو شاپ می تواند جلوه های وی‍ژه ای را برای عکس های به وجود آورد . جان به اعتقاد ی آن ها توجهی نکرد و مشغول نوشتن کدهایی شد که بعدها به یکـی از قدرتمندترین وسائل های فتوشاپ (نرم افزار قدرت مند بین نرم افزار های دیگـر از تمام لحاظ)تبدیل شد.

ادامه مطلب…

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *