نرم افزار مطب آسان طب بهترین نرم افزار مدیریت مطب پزشکان

نرم افزار مطب آسان طب بهترین نرم افزار مدیریت مطب پزشکان

نرم افزار مطب پزشکان – نرم افزار مدیریت مطب پزشکان

نرم افزار مطب پزشکان - نرم افزار مدیریت مطب
نرم افزار مطب و حسابداری و مدیریت مطب پزشکی آسان طب، برنامه جامع برای مدیریت انواع مطب عمومی و تخصصی می باشد.
این نرم افزار مطب به سادگی و در کوتاه ترین زمان، مراجعات بیماران مطب پزشکان را مدیریت نموده و برای آنان عملیاتی مانند: تشکیل پرونده، پذیرش، تعیین نوبت برای مراحعه بعدی و … را انجام می دهد. قابلیت تعریف خدمات پزشکی مختلف در نرم افزار، این امکان را برای پزشک بوجود آورده است تا از آن در هر گونه مطب پزشکی اعم از : عمومی، زیبایی، ارتوپدی، دندانپزشکی، چشم پزشکی ،توانبخشی، طب سنتی، مشاوره و ترک اعتیاد و … بهره گیری نمود.
مجهز بودن به سیستم سامانه پیام کوتاه و سیستم کالرآیدی و امکاناتی نظیر: تشکیل پرونده برای بیماران، پذیرش و صندوق، وقت دهی به بیمار و یادآوری از طریق پیامک، بانک تصاویر بیماران، اتصال به قلم نوری، لابراتوار، و … را از مزایای مهم این نرم افزار می توان نام برد.
نسخه اصلی این نرم افزار، علاوه بر دارا بودن پشتیبانی، همراه با یک حساب سامانه پیام کوتاه رایگان عرضه می شود.

معرفی نرم افزار مطب پزشکان آسان طب

آسان طب نام نرم افزاری است که توسط شرکت عارف رایانه جهت مدیریت مطب ها، کلینیک ها و درمانگاه های پزشکی تولید شده است.
این نرم افزار مطب با بهره گیری از بانک اطلاعاتی قدرتمند مایکروسافت اس کیو ال سرور، اطلاعات مربوط به پرونده پزشکی و صورتحساب بیماران مراجعه کننده به مطب پزشک را ثبت و نگهداری کرده و با فراهم نمودن قسمت مجزا جهت تعریف انواع خدمات پزشکی (که با توجه به هر مرکز متغیر است)، امکان مدیریت هرگونه مطب را برای مدیران و پزشکان این مراکز فراهم نموده است.

در نرم افزار آسان طب، هر پزشک می تواند آن دسته از خدمات پزشکی را که در مطب عمومی و تخصصی، به بیماران ارائه می گردد را در فهرست خدمات قابل ارائه به مراجعین، تعریف و طبقه بندی نماید و با توجه به آنها عملیات تشکیل پرونده و پذیرش بیماران را به راحتی توسط سیستم نرم افزاری انجام دهد. این خدمات پزشکی می تواند شامل یک ویزیت ساده یا خدمات تخصصی مانند روان درمانی، لیزر، عمل جراحی و … باشد.

نرم افزار آسان طب با بیش از  ۹ سال سابقه اجرایی، همچنان در حال توسعه بوده و در حال حاضر، ویرایش ۲۰۱۷ این محصول در بسیاری از مطب های عمومی، سنتی، زیبایی، ارتوپدی، دندانپزشکی، روانپزشکی، مشاوره و ترک اعتیاد، چشم پزشکی، توانبخشی و … نصب و در حال استفاده می باشد.

قیمت نرم افزار مطب آسان طب نسبت به نرم افزار های مدیریت مطب مشابه تولید شده، بسیار ارزان تر بوده و تا کنون بابت پشتیبانی و ارائه آپدیت های جدید در سالهای آتی استفاده از آن، هیچگونه هزینه اضافی از کاربران دریافت نگردیده است. کادر پشتیبانی و توسعه این نرم افزار مفتخر است به اینکه بخشی از مشتریان این محصول را توسط معرفی کاربران در حال استفاده آن بدست آورده است.

ویژگی های کلی نرم افزار مدیریت مطب آسان طب

امکان نصب و راه اندازی آسان نرم افزار مطب در کمتر از چند دقیقه توسط هر کاربر و رابط کاربری ساده و کاربر پسند (User friendly) جهت یادگیری سریع
امکان نصب و استفاده به صورت “تحت شبکه” و بر روی بیش از یک رایانه (ثبت و تغییر اطلاعات بر روی رایانه منشی و پزشک معالج به طور همزمان)
داری راهنمای کامل از مرحله نصب و راه اندازی تا استفاده (بصورت داکیومنت و فیلم)
ساده سازی محیط نرم افزار با توجه به نیاز، با چند کلیک! (جهت استفاده مطب عمومی ساده تا کلینیک تخصصی با بخش ها و پرسنل متعدد)
انعطاف بالا در بهره گیری و تهیه گزارشات از کارکرد پزشکان و دستیاران، صورتحساب و وضعیت بیماران، صورتحساب بیمه های تحت پوشش و …
مجهز به سامانه پیام کوتاه و ارسال پیامک های یاد آوری و گزارشات حسابداری برای بیماران، پزشکان و مدیران تعریف شده
امنیت بالا در نگهداری از اطلاعات ثبت شده و مدیریت کاربران با سطوح دسترسی مختلف
بروز رسانی خودکار نرم افزار از طریق وب سایت عارف رایانه در کمتر از چند دقیقه
پشتیبانی آنلاین توسط ایمیل، سامانه پیام کوتاه و نرم افزار ریموت از راه دور توسط کارشناسان

امکانات اصلی نرم افزار مدیریت مطب

امکان تعریف پزشک به تعداد مورد نیاز (قابل استفاده برای چند پزشک در یک مطب) و تعیین درصد سهم از درآمد مرکز
امکان تعریف دستیار یا پرستار به تعداد مورد نیاز در صورت نیاز برای گزارش از خدمات ارائه شده در پرونده ها و تعیین درصد سهم
امکان تعریف و طبقه بندی انواع تعرفه های خدمات تشخیصی ودرمانی قابل ارائه در مطب
امکان تعریف انواع دوره های درمانی جهت پذیرش بیماران
امکان تعریف انواع شرح حالات بیماران جهت دسترسی بهتر برای درج در پرونده مراجعین
امکان تعریف علت های مراجعه بیماران و تشخیص های درمان پیشفرض جهت بررسی پرونده بیمار
امکان تعریف نواحی بدن بیماران باتوجه به تخصص پزشک ، جهت گزارش و تفکیک خدمات انجام شده
امکان تعریف انواع بخش و اتاق جهت تفکیک گزارشات از خدمات ارائه شده در مرکز
امکان ثبت سوابق پزشکی از قبل تعیین شده باتوجه به تخصص و حوزه فعالیت مطب یا درمانگاه جهت درج در پرونده بیمار
سیستم تشکیل پرونده بیماران و ثبت سوابق پزشکی ، تصاویر دیجیتال
سیستم پذیرش بیماران و ثبت عملیات انجام شده در مرکز برای بیمار
امکان محاسبه درصد سهم پزشکان و پرسنل از خدمات ارائه شده به مراجعین
پشتیبانی از انواع سازمان های بیمه تحت پوشش
امکان تهیه دیسکت بیمه برای انواع سازمان ها اعم از خدمات درمانی ، تامین اجتماعی ، نیروهای مسلح و …
سیستم اسناد دیجیتال و ثبت شرح حال ، نسخ و گزارشات ارائه شده توسط پزشک با استفاده از قلم نوری
سیستم صندوق و گردش حساب بیماران
سیستم رزو وقت جهت تعیین اوقات ویزیت بیماران با امکان ارسال SMS یاد آوری وقت خودکار
سیستم انبارداری و داروخانه جهت کنترل ورود و خروج کالا یا دارو
سیستم لابراتوار جهت مراکزی که نیاز به کنترل مراودات کاری با مراکز لابراتوار دارند
سیستم حسابداری ساده ویژه درج بدهکار و بستانکار کردن مشتریان
سیستم چاپ چک و مدیریت حسابهای بانکی پزشکان
سیستم کنترل و مدیریت کاربران استفاده کننده از نرم افزار
سیستم بانک تصاویر و درج انواع تصاویر مربوط به دوره درمانی، آزمایشات و یا سوابق پزشکی بیمار
سیستم گزارش ساز پویا و امکان تهیه گزارشات متنوع از قسمت های مختلف برنامه با توجه به نیاز پزشک یا مرکز پزشکی
سیستم Caller-ID و مانیتورینگ خطوط تلفن مرکز
سامانه پیام کوتاه جهت ارسال و دریافت پیامک از طریق خطوط SMS با پیش شماره های ۳۰۰۰ و ۱۰۰۰
سیستم پشتیبانی خودکار و تهیه فایل پشتیبان از اطلاعات برنامه بصورت زمانبندی شده

مقدمه ای بر نرم افزار مطب پزشکان

در چند سال گذشته بحث مکانیزه کردن اطلاعات بیماران مطب پزشکان و استفاده از سیستم های نرم افزاری از مباحث مهم و مطرح مدیریتی مراکز پزشکی بوده است و مراکز موفق و روبه رشد همواره از پیشگامان بهره گیری از این نرم افزار ها بوده اند. و از جمله نرم افزار های مطرح در این زمینه ، نرم افزار مطب آسان طب بوده که توسط متخصصین جوان و کوشای گروه عارف رایانه و با مشاوره پزشکان ، بعنوان یک محصول چند جانبه مخصوص مدیریت مطب و مراکز پزشکی تولید گردیده است. نرم افزار آسان طب با ۸ سال سابقه اجرایی در انواع مرکز پزشکی ، سعی در محقق نمودن نیازهای پزشکان در راستای مدیریت هرچه بهتر مطب و کلینیک پزشکی خود داشته است.دغدغه های اصلی تیم توسعه دهنده این نرم افزار : سرعت ، دقت ، کیفیت انعطاف پذیری این محصول بوده که هدف رضایتمندی پزشکان را به دنبال داشته. اگر چه توسعه نرم افزار آسان طب همچنان ادامه داشته و با توجه به نظرات و پیشنهادات سازنده و پزشکان استفاده کننده از این نرم افزار، هر چند هفته یکبار آپدیت های جدید تر از آن ارائه خواهد شد، نسخه فعلی یکی از کم نظیر ترین محصولات نرم افزاری ارائه شده در این راستا در ایران میباشد. از آنجا که روند تولید یک نرم افزار استاندار پیرو اصول و قواعد خاصی می باشد. مفتخریم نکاتی سودمند را برای مدیران IT مراکز پزشکی و پزشکان ارجمند در مورد این نرم افزار ارائه دهیم تا حداقل اطلاعات کافی برای خرید یک نرم افزار استاندارد مبتنی بر بانک اطلاعاتی داشته باشند.

.

مشخصات فنی نرم افزار مدیریت مطب آسان طب

بانک اطلاعاتی نرم افزار آسان طب ، Microsoft SQL Server بوده و برای تولید این محصول از معماری چند لایه استفاده شده است. از آنجا که معماری بانک اطلاعاتی از مهمترین نکات یک نرم افزار مبتنی بر بانک اطلاعاتی میباشد میتوان به طراحی مدل بر مبنای Tire اشاره نمود و تراکنش های بین برنامه و بانک اطلاعاتی از طریق Stored-Procedure انجام میشود و همچنین امکان اتصال به بانک اطلاعاتی از هر نقطه جغرافیایی میسر میباشد. زبان استفاده شده برای توسعه این محصول نرم افزاری دلفی بوده و از کامپایلر Embarcadero® Delphi® EX4 استفاده شده است. آسان طب، در حال حاضر قابل استفاده توسط آخرین سیستم عامل عرضه شده توسط مایکروسافت یعنی Windows 8 بوده و به زودی نسخه های قابل نصب بر روی لینوکس و سیستم عامل مکینتاش ارائه خواهد شد.

سرعت نرم افزار مطب

سرعت نرم افزار مطب پزشکان
نرم افزار مطب آسان طب ، طوری طراحی شده تا با صرف کمترین زمان نسبت به مشاهده اطلاعات مربوط به بیماران ، سوابق پزشکی ، صورتحساب و … اقدام نمود. بعنوان مثال: در کمتر از چند ثانیه میتوان از کارکرد مطب ، گزارش تهیه نمود و یا بیماری خاص را از لیست کل بیماران جستجو کرد و از وضعیت پزشکی، صورتحساب و … ایشان آگاه شد. همچنین امکان صدور کارت برای بیماران که از نسخه ۲۰۱۲ این نرم افزار ،ارائه شده، توسط کارت هایی که توسط سیستم برای بیماران صادر میشود، میتوان با کشیدن کارت بیمار بر روی دستگاه کارت خوان، به راحتی از وضعیت پرونده و گزارشات مربوطه بهره برد. برای تهیه دستگاه و تعداد کارت های خام مورد نیاز برای بیماران با شماره های شرکت تماس حاصل نمائید.

جامعیت نرم افزار مطب

نرم افزار مطب پزشکی آسان طب
یک نرم افزار مدیریت مطب خوب، نرم افزاری است که حدالامکان نیازهای اساسی مدیریت امور داخلی یک مطب را دارا باشد. این نیاز ها در برخی موارد کاملا” تخصصی بوده مستلزم مشاوره با پزشکان میباشند. مانند اطلاعات مورد نیاز یک پزشک از بیماران مراجعه کننده به مطب، اطلاعات و گزارشات مورد نیاز سیستم پذیرش، وقت دهی به بیمار و … یا امکان تهیه گزارشات متنوع از قسمت های برنامه که در ادامه به چگونگی این عمل اشاره خواهیم کرد. تیم توسعه دهنده نرم افزار مدیریت مطب آسان طب، با مشاوره با جمعی از پزشکان حاضر، نسبت به تولید این محصول اقدام نمود و امروزه حتی مشتریان جدید نیز به نوعی در روند توسعه این محصول مشارکت دارند، گروه توسعه دهنده اما همه روزه با مطالعه نظرات و پیشنهادات سازنده پزشکان استفاده کننده این محصول، سعی در ارائه هرچه بهتر و جامع تر بودن نرم افزار به کاربران خود داشته است.

.

رابط کاربری مناسب نرم افزار مطب آسان طب

نرم افزار مطب پزشک
از آنجا که رابط کاربری یک نرم افزار مطب پزشکی ، برای بسیاری از کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است و برای بسیاری از پزشکان و پرسنل ، تجهیز کردن رایانه محیط مطب یا مرکز پزشکی به نرم افزار هایی که دائما” مورد استفاده قرار میگیرند، علاوه بر کارایی نرم افزار ، مستلزم دارا بودن محیط کاربری نسبتا” مناسب ، امری مهم تلقی میشود، نرم افزار آسان طب با طراحی کم نظیر محیط کاربری و کاربر پسند خود یک یک برنامه نسبتا” استاندارد و با کیفیت را برای پزشکان به ارمغان آورده است.

گزارش ساز پویا و گزارش گیری متنوع از قسمت های مختلف نرم افزار

پرونده بیمار مطب
همانطور که میدانید، امروزه نرم افزارهایی مورد توجه قرار می گیرند که به کاربران خود این امکان را بدهند تا آنطور که مایل هستند از قسمت ها و لیست های حاوی اطلاعات خود ، بتوانند گزارشات متنوع تهیه کنند. بعنوان مثال: زمانی که کاربر یا پزشک تمایل دارد از لیست اطلاعات بیماران گزارشی تهیه و چاپ کند که حاوی نام، نام خانوادگی، سن، قد، وزن ، تاریخ تشکیل پرونده و علت مراجعه ایشان به مطب باشد. و یا از لیست پرونده های پزشکی بیماران ، گزارشی خاص از اطلاعات مربوط به پرونده تهیه نمایند که بطور پیشفرض و حالت عادی نرم افزار ، وجود ندارد! آسان طب به پزشک این امکان را داده است تا خود پزشک نیز جزئی از توسعه دهنده گان نرم افزار باشد و با ارائه یک محیط طراح گزارش پویا برای پزشکان ، این امکان را داده است تا پزشک با توجه به سلیقه و گزارش مورد نیاز خود، نسبت به تهیه گزارش مورد نظر اقدام نماید. همچنین در محیط طراحی گزارش، امکان درج لوگوی مطب ، تغییر فونت ، سایز چرخش متون و … وجود دارد و برای هر قسمت نیز چند گزارش یا قالب چاپ طراحی شده آماده ارائه شده تا پزشکان از نحوه استفاده از این امکان ، به راحتی بهره مند گردند.

پرونده سازی دقیق نرم افزار مطب پزشکی آسان طب

نرم افزار آسان طب کم نظیر ترین سیستم پزشکی است که اطلاعات دقیقی از بیماران برای پزشک معالج نگه داری می نماید. این اطلاعات شامل اطلاعات از اولیه تماس گرفته تا سوابق بیماری یا پارامترهای خاص از یک پرونده مانند: فشار خون، قند، تاریخ بستری و … می باشد. پزشکان پس از ثبت پرونده های مربوط به بیماران علاوه بر گروه بندی و جستجوی سریع این پرونده ها می توانند اطلاعات آماری نیز از بیماران خود تهیه نمایند که تمامی این پرونده سازی ها با دقت بالا در سیستم ثبت می گردند. همچنین بخش هایی در نرم افزار آسان طب وجود دارد که می تواند توسط آن اطلاعات خاص از بیمار را بر روی کاغذ با فرمت خاص چاپ نمود. مانند مشخصات بیمار، اطلاعات پزشکی، سابقه پذیرش و نتایج حاصل از درمان ، شرح حالات در جلسات مراجعه ، صورتحساب و ….

.

.

عکس برداری از بیماران توسط نرم افزار مطب آسان طب

عکس از بیمار نرم افزار مطب
مطالعات تیم برنامه نویسی عارف رایانه نشان می دهد. که اغلب پزشکان برای تشکیل پرونده و مدیریت بهتر بیماران، همواره به هنگام ثبت اطلاعات ایشان نیازمند درج عکس از بیمار و آرشیو گذاری آن در سیستم نیز هستند. یکی از امکانات مهم برنامه آسان طب، امکان تهیه عکس توسط وب کم و یا دوربین متصل به رایانه می باشد. و نکته مهمتر اینکه این عملیات تنها با یک کلیک اتفاق می افتد و نیازی به تنظیمات خاص نیست. کافی است بیمار مقابل دوربین عکس برداری یا وب کم متصل به رایانه مطب قرار گیرد. بدین ترتیب عملیات در کمتر از چند ثانیه انجام شده و عکس تهیه شده در پرونده بیمار درج می گردد و منشی می تواند کارت بیمار مربوطه را همراه با عکس وی، بر روی کاغذ چاپ نماید.

تجویز دارو برای بیماران نرم افزار مطب (داروهای ژنریک ایران)
نرم افزار مطب آسان طب، جزو اولین نرم افزار هایی است که برای پزشکان امکان تجویز دارو از لیست کل داروهای ژنریک ایران را فراهم می کند. شاید همین لیست هزاران دارو با نام علمی و مشخصات آن در این نرم افزار کافی باشد که قدرت و جامعیت آن برای شما نشان داده شود. هر دکتر می تواند پس از پذیرش بیماران مطب، ضمن تشخیص و علت مراجعه بیمار، برای ایشان داروهایی گیاهی یا شیمیایی تجویز نموده و توسط نرم افزار مطب آسان طب، همزمان بر روی نسخه بیمار چاپ نماید و به داروخانه معرفی نماید. در نرم افزار آسان طب، لیست داروهای ژنریک ایران قرار گرفته است که دکتر ، علاوه بر آن نیز می تواند داروهایی را با توجه به تخصص خود به لیست داروها اضافه نموده و برای بیمار خود تجویز نماید. همچنین امکان گزارش از لیست کل داروهای تجویز شده به صورت آماری و قابل چاپ نیز بر اساس ، پزشک، بیمار مراجعه کنند، نوع دارو و … نیز در نرم افزار آسان طب امکان پذیر است.

تغییرات سفارش در نرم افزار مطب پزشکان

تیم برنامه نویسی نرم افزار مطب آسان طب، اعتقاد دارد هنوز هم پزشکانی هستند که نیازمند تغییراتی سفارشی در سیستم خود دارند. کادر پشتیبانی این نرم افزار با کمال میل آماده دریافت پیشهادات و سفارشات مربوطه از جامعه پزشکی می باشد. پزشکان محترم می توانند در ساعات اداری با شماره های شرکت تماس حاصل نموده و آن دسته از نیازهای خود را برای تهیه نرم افزار مطب سفارشی خود مطرح نمایند. در صورتی که امکانات مورد نیاز پزشک جدای امکانات کلی نرم افزار باشد. بخش مربوطه برای هر پزشک قابل برنامه نویسی و طراحی منحصر به فرد خواهد بود.

نرم افزار مطب آنلاین و تحت وب

هیچ دور از ذهن نیست که به زودی تمامی پزشکان علاوه بر نرم افزار نصب روی رایانه مطب خود، نیازمند کنترل مطب از راه دور نیز خواهند بود. این عملیات تنها می تواند توسط نرم افزار مطب تحت وب و یا نرم افزار مطب آنلاین انجام شود. تیم توسعه دهنده نرم افزار آسان طب به زودی بخش مدیریت از راه دور این نرم افزار را عرضه می کند که با به نرم افزار لینک شده و عملیات نوبت دهی آنلاین و یا مدیریت بیماران را از طریق وب سایت امکان پذیر می نماید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *