بررسی کردن راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸» – شریف

بررسی کردن راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸» – شریف

به به گفته شریف: بررسی کردن راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸»

در دیدار دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری و همچنین داتوکو جعفر کوشعاری، دبیر کل نهاد «دی ۸» راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸» و همچنین پایه‌ریزی اقتصاد دانشی در آن کشورها را مورد بررسی کردن قرار گرفت.

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در آن دیدار که صبح امروز (سه‌شنبه) در محل آن وزارت خانه برگزار شد، ضمن آمادگی کمک علمی و همچنین فناوری جمهوری اسلامی ایران به کشورهای عضو، از تصویب تأسیس دانشگاه بین‌المللی «دی ۸» در شهرستان همدان قدردانی کرد و همچنین اظهار داشت: آن دانشگاه به زودی فعالیت بین‌المللی خود را آغاز می‌کند و همچنین پذیرش دانشجو خواهد داشت.
داتوکو جعفر کوشعاری دبیر کل نهاد «دی ۸» نیز ایران را یکی از مهم‌ترین کشورهای علمی در جهان اسلام دانست و همچنین گفت: پیشرفت دانشگاه‌ها، علم و همچنین دانش و همچنین مقالات ایران در دنیا شگفت‌آور است و همچنین بایستی و حتما آن تجربیات به دیگر کشورهای مسلمان نیز منتقل می شود.
او همچنین ضمن حمایت از تأسیس آن دانشگاه به عنوان یک فعالیت علمی – بین‌المللی، اظهار امیدواری کرد که آن دانشگاه به رشد نیروهای انسانی کشورهای عضو کمک کند.
همکاری اقتصادی هشت کشور اسلامی در حال توسعه که به نام «دی ۸» مشهور می‌باشند شامل کشورهای ایران، ترکیه، مصر، بنگلادش، پاکستان، نیجریه، مالزی و همچنین اندونزی است.
میزبانی جمهوری اسلامی ایران از دانشگاه بین‌المللی «دی ۸»، از سال شمسی ۱۳۹۴ به صورت جدی در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری قرار گرفته و همچنین در همین سال شمسی نیز دانشگاه بوعلی سینای همدان مسئول راه‌اندازی آن هم شده است.
آن دانشگاه در یک ساختار مشترک و همچنین بین‌المللی اداره می‌می شود و همچنین هیئت امنای آن هم وزرای علوم و همچنین دانشگاه‌های کشورهای عضو خواهند بود؛ انتظار می‌رود اولین نشست هیئت امنا در سطح وزیران کشورهای عضو در شهریور ماه سال شمسی جاری در تهران تشکیل می شود.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

بررسی کردن راه‌های گسترش همکاری علمی ایران با کشورهای عضو «دی ۸» در تاریخ ۲۶ April 1397 | 3:54 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *