تحصیل دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران – شریف

تحصیل دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران – شریف

به نقل از شریف: تحصیل دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر دست یار آموزشی وزیر علوم در حاشیه سفر افراد کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی به استان چهارمحال و همچنین بختیاری گفت: دانشگاه‌های ایران هم اکنون پذیرای دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در مقاطع متنوع و گوناگون و مختلف تحصیلی خواهند بود.

ه نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر با گفتن آنکه بیش از ۵۵ هزار دانشجوی خارجی در دانشگاه‌های ایران تحصیل می‌کنند، اظهار داشت: آن تعداد دانشجو از ۸۵ کشور دنیا در ایران تحصیل می‌کنند که به لحاظ تنوع کشورها، ایران اوضاع مطلوبی دارد.
او همچنین با اشاره به آنکه از نظر کیفیت دانشجویان خارجی، ایران اوضاع خوبی دارد، ولی باید توجه داشت از نظر کمیت آن تعداد بایستی و حتما افزایش یابد، افزود: در برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه جمعیت دانشجویان خارجی در ایران بایستی و حتما به ۴ برابر اوضاع کنونی افزایش یابد؛ هرچند با توجه به تحریم‌های ظالمانه نظام استکباری، رسیدن به آن عدد مشکل است، ولی باید توجه داشت تلاش وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری بر آن استوار است که با دیپلماسی قوی، بتوان آن مقدار و اندازه و میزان دانشجوی خارجی را جذب کرد.
دست یار آموزشی وزیرعلوم تصریح کرد: طرح ارتقای تراز دانشگاه‌های مستعد به دانشگاه‌های بین المللی در آن وزارت خانه دنبال می‌می شود.
به گفته او همچنین، یکی دیگر از طرح‌های آن وزارت خانه در حوزه اقتصاد مقاومتی مرتبط به ارتقای جهانی تراز دانشگاه‌های مستعد کشور است که یکی از مولفه‌ها جهت رسیدن به آن تراز و همچنین بین‌المللی شدن دانشگاه‌ها جهت جذب دانشجویان خارجی است.
دکتر شریعتی نیاسر درخصوص طرح‌های آن وزارت خانه در حوزه آموزش خاطرنشان کرد: یکی از آن طرح‌ها، طرح آمایش آموزش عالی کشور است که مورد تاکید مقام معظم رهبری نیز هست.
به گفته او همچنین، طرح اصلاح تبصره سهمیه رزمندگان و همچنین ایثارگران درخصوص تحصیل مطلوب‌تر فرزندان آنان از سوی وزارت خانه دنبال می‌می شود.
دست یار آموزشی وزیر علوم، افزود: طرح حذف کنکور از نظام آموزشی کشور نیز که مصوبه سال شمسی ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی است، از سوی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری پیگیری می‌می شود.
دکتر شریعتی نیاسر گفت: باره‌های حذف کنکور از نظام آموزشی کم کم بررسی کننده و پروهشگر خواهد شد و همچنین امروز شرایطی به وجود آمده که می‌قدرت باره آرام بخشی را جهت وارد شدن نسل جوون به دانشگاه‌ها فراهم کرد.
دکتر شریعتی نیاسر افزود: وزارت علوم امسال را به عنوان سال شمسی تجربه و مهارت بالا‌افزایی و همچنین ارتقای قدرت اشتغال‌پذیری دانشجویان اعلام کرده و همچنین ۴ طرح پهناور و بزرگ نیز در آن باره نهایی شده است که به زودی به دانشگاه‌های سراسر کشور ابلاغ می‌می شود.
او همچنین گفت: بر آن اساس دانشگاه‌ها باره‌ای را فراهم می‌کنند تا دانشجویان با تجربه و مهارت بالا‌های جدی وارد بازار کار شوند، زیرا بخشی از عوامل موثر در بیکاری ضعف مهارتی نسل جوون است.
افراد کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی به ریاست دکتر محمدرضا عارف، و همچنین معاونان آموزشی و همچنین حقوقی و همچنین مسائل مجلس وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری، در سفری ۲ روزه اوضاع علمی و همچنین تحقیقاتی و همچنین تربیتی استان چهارمحال و همچنین بختیاری را بررسی کردن می‌کنند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

تحصیل دانشجویان ۸۵ کشور دنیا در دانشگاه‌های ایران در تاریخ ۲۷ April 1397 | 11:16 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *