تحول به دانشگاه کار آفرین و همچنین پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها – شریف

تحول به دانشگاه کار آفرین و همچنین پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها – شریف

به به گفته شریف: تحول به دانشگاه کار آفرین و همچنین پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها

قائم مقام وزیر علوم گفت: تحول به دانشگاه کار آفرین و همچنین پاسخگویی به نیازهای جامعه دو ماموریت جدید دانشگاههای کشور در شرایط جدید است که در کنار تربیت قوه متخصص و همچنین تولید علم، چهار ماموریت اساسی دانشگاهها و همچنین مراکز آموزش عالی را تشکیل می دهند.

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم؛ دکتر عبدالرضا باقری روز سه شنبه در آیین معارفه سرپرست دانشگاه خوارزمی و همچنین تکریم از سرپرست سابق آن دانشگاه گفت: در دهه های قبل مهمترین ماموریت دانشگاههای کشور تربیت قوه انسانی متخصص و همچنین متعهد جهت کشور بود که مدتی بعد، نقش آفرینی و همچنین سهم گرفتن از تولید علم جهانی نیز به آن هم اضافه شد و همچنین به تا حال دانشگاههای کشور در آن دو ماموریت موفق عمل کرده اند.

او همچنین با اشاره به آنکه در سالیان قبل نیازمند گسترش آموزش عالی و همچنین ساخته یا ایجاد واحدهای آموزش عالی در سراسر کشور بودیم افزود: اولویت امروز کیفی سازی آموزش عالی است و همچنین در همین راستا طرح افزایش قدرت اشتغال پذیری دانشجویان و همچنین کسب مهارتهای کارآفرینی از مهرماه جهت دانشجویان کارشناسی به اجرا در می آید.

ریاست مرکز هیات های امنا و همچنین هیات ممیزه مرکزی وزارت علوم با تاکید بر ضرورت پاسخگویی دانشگاهها به نیازهای جامعه و همچنین به خصوص نیازهای محیط پیرامون خود گفت: بایستی و حتما با مشارکت گروههای متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی از سویی و همچنین دستگاههای احرایی و همچنین قسمت و بخش خصوصی از سویی دیگر؛ هسته های پژوهشی در دانشگاهها تشکیل می شود و همچنین جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات مشخص در جامعه اقدام کند.

در ادامه آن آیین؛ دکتر عزیزاله حبیبی، سرپرست دانشگاه خوارزمی اظهار داشت: ارتقای جایگاه دانشگاه خوارزمی به یکی از ۱۰ دانشگاه برتر کشور مهمترین هدف مسئولان آن دانشگاه در دوره جدید است.

دکتر حبیبی، افزایش مقدار و اندازه و میزان استقلال روسای دانشکده ها، قانونگرایی در همه باره ها، بهره بری و استفاده از خرد جمعی، فعالیت در چارچوب منافع ملی کشور و همچنین حرکت به سمت تحقق دانشگاه کار آفرین را از دیگر اولویت های مسئولان دانشگاه خوارزمی در دوره جدید ذکر کرد.

او همچنین تاکید کرد: جهت بین المللی شدن دانشگاه خوارزمی بایستی و حتما در همه فرایندها استاندارد سازی کنیم و همچنین آن امر بایستی و حتما در همه فرآیندهای آموزشی، پژوهشی و همچنین اجرایی و همچنین در ابعاد سخت افزاری و همچنین نرم افزاری انجام می شود.

دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم سرپرست سابق دانشگاه خوارزمی نیز در آن آیین گفت: در طول تصدی مدیریت آن دانشگاه کوشش کردیم تا فعالیت های خوبی که دکتر سبحان الهی ریاست اسبق آن دانشگاه آغاز کرده بود ادامه یابد و همچنین دچار وقفه نشود.

او همچنین با تبریک انتصاب دکتر حبیبی به سمت سرپرست دانشگاه خوارزمی، او همچنین را شامل تجارب مدیریتی خوبی دانست و همچنین ضمن آرزوی توفیق در مدیریت، بر حمایت همه اساتید، کارکنان و همچنین دانشجویان از مدیریت جدید تاکید کرد.

در پایان آن آیین، لوح قدردانی وزیر علوم از سرپرست سابق دانشگاه خوارزمی و همچنین حکم انتصاب سرپرست جدید توسط دکتر باقری، قائم مقام وزیر علوم به آنها اعطا شد.

م.ع ۱۳۶۰

تحول به دانشگاه کار آفرین و همچنین پاسخگویی به نیازهای جامعه؛ دو ماموریت جدید دانشگاه ها در تاریخ ۲۶ April 1397 | 3:28 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *