تفاهم نامه میزبانی دانشگاه اصفهان برای برگزاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت – شریف

تفاهم نامه میزبانی دانشگاه اصفهان برای برگزاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت – شریف

به نقل از شریف: تفاهم نامه میزبانی دانشگاه اصفهان برای برگزاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت

تفاهم نامه میزبانی دانشگاه اصفهان برای برگزاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت، توسط دکتر غلامرضاغفاری دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم و همچنين دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان به امضا رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این مراسم دکتر غفاری ۹۰۰۰ انجمن علمی دانشجویی را یکی از پر تعداد ترین، متنوع ترین و همچنين فعال ترین تشکل های فرهنگی خواند و همچنين اظهار داشت: جشنواره ملی حرکت که تجلی گاه فعالیت های انجمن های علمی دانشجویی است یکی از رخداد های مهم معاونت فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم است که سالانه دانشجویان دانشگاه های سراسر کشور در این رخداد پهناور و بزرگ علمی جمع شده و همچنين دستاوردهای خود را به نمایش می گذارند.
وی افزود: در خواست های متعدد دانشگاه ها و همچنين همچنین دانشجویان برای میزبانی جشنواره نشان از علاقه مندی و همچنين تمایل دانشجویان و همچنين دانشگاه ها برای برگزاری و همچنين نقش آفرینی در این جشنواره است.
دکتر غفاری بر حضور نهاد های دولتی و همچنين مسئولان در جشنواره تاکید کرد و همچنين افزود: سعی خواهیم کرد از نهاد هایی مانند معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری، قسمت و بخش صنعت، آب، نیرو، مخابرات، قسمت و بخش های اجتماعی و همچنين فرهنگی کمک و همچنين همکاری بگیریم تا این حلقه اتصال مجموعه های علمی تحقق یابد.
وی در خصوص فرآیند انتخاب دانشگاه میزبان گفت: به دلیل وسعت قابل ملاحظه جشنواره از نظر تعداد شرکت کنندگان و همچنين همچنین شرایط خاص مالی و همچنين اقتصادی کشور مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري بود که با دقت نظر و همچنين بررسی های دقیق اقدام به انتخاب میزبان مي شود وهمکاران ما در اداره کل مسائل فرهنگی بر اساس دستورالعمل موجود به بررسی مولفه های مورد نظر در دانشگاه های متقاضی پرداخته و همچنين در نهایت دانشگاه اصفهان به عنوان مناسب ترین گزینه انتخاب شد.
دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم در پایان ضمن آرزوی موفقیت این رخداد مهم دانشجویی اظهار امیدواری کرد که این انتخاب آغاز خوبی برای همکاری بیشتر و همچنين افزون تر این معاونت با دانشگاه اصفهان باشد.
در ادامه مهندس عسکری مدیرکل مسائل فرهنگی وزارت علوم به ارائه گزارشی از ارزیابی دهمین جشنواره ملی حرکت و همچنين بیان مولفه های انتخاب میزبان جشنواره یازدهم پرداخت و همچنين گفت: بیست سال شمسي از ابلاغ آیین نامه انجمن های علمی دانشجویی توسط وزارت فرهنگ و همچنين آموزش عالی وقت می گذرد و همچنين سال شمسي قبل شاهد برگزاری دهمین دوره جشنواره ملی حرکت بودیم که تجلی کنشگری دانشجویان در عرصه های علمی است.
وی حمایت موثر از انجمن و همچنين تيم های دانشجویی با دستاورد علمی ممتاز، عدم انعکاس و همچنين انتقال تجربه فعالیت های علمی موفق و همچنين تشویق دانشجویان به فعالیت های متناسب با اولویت ها و همچنين نیاز های کشور، ایجاد بستر مناسب برای آشنایی انجمن های علمی دانشجویی با نهاد های دولتی و همچنين غیر دولتی، جذب دانشجویان موثر و همچنين فعال، مستند سازی فعالیت های انجمن ها در یک سال شمسي و همچنين ارائه دستاوردهای موفق هر دوره توسط دبیرخانه مرکزی و همچنين دانشگاه میزبان، داوری منصفانه و همچنين شفافیت در فرایند داوری و همچنين شفافیت برنامه جذاب و جالب و خوب ها و همچنين اهداف جشنواره در بلند مدت را شامل مهم ترین موضوعاتی برشمرد که باید در این دوره از جشنواره به روش جدی به آن هم پرداخته مي شود.
مدیرکل مسائل فرهنگی وزارت علوم؛ اقتضای دانشگاه های نسل سوم را توجه به مفهوم برندینگ و همچنين وفاداری به دانشگاه دانست که این جشنواره می بایست در این زمینه تلاش موثر و همچنين هدفمندی را پیش گیرد.
وی همچنین تقویت قسمت و بخش بین الملل به معنای واقعی آن هم در جشنواره را ضروری خواند و همچنين آن هم را به عنوان یکی از موقعیت های ممتاز جشنواره در فضایی دانست که دانشگاه ها الزام به بین المللی شدن دارند.
مهندس عسکری در ادامه با اشاره به اهمیت دانشگاه میزبان و همچنين ضرورت وجود زیرساخت هایی که بتواند حداکثر رضایت مندی را برای شرکت کنندگان را داشته باشد، اظهار داشت: در بررسی معیارهای ارزیابی دانشگاه میزبان شاخص هایی مانند: وضعیت کلی دانشگاه، موقعیت دسترسی و همچنين سهولت رفت و همچنين آمد، فضای نمایشگاهی، آموزشی و همچنين کاربردی، اسکان، ظرفیت های صنعتی و همچنين اقتصادی استان، تجربه های موفق دانشگاه در برگزاری جشنواره های ملی، وضعیت فعالیت های علمی، فرهنگی و همچنين سیاسی، برآورد هزینه های ارائه شده و همچنين تیم اجرایی درون دانشگاهی در نظر گرفته شده است.
رئیس دانشگاه اصفهان نیز ضمن ابراز خرسندی از انتخاب این دانشگاه به عنوان میزبان یازدهمین دوره جشنواره حرکت ابراز امیدواری کرد که این دانشگاه بتواند به بهترین نحو ممکن جشنواره را برگزار کرده و همچنين رضایت شرکت کنندگان را تامین کند.
دکتر طالبی افزود: در شرایطی که دانشگاه با مشکل بی انگیزگی دانشجویان مواجه است، انجمن های علمی می توانند وسیله ای برای ایجاد انگیزه در آنها باشند.
وی افزود: براساس مطالعاتی که در دانشگاه اصفهان انجام شده است دانشجویان رشته هایی زيرا و به درستي که تربیت بدنی که ملموس تر و همچنين میدانی تر خواهند بود با انگیزه ترین دانشجویان برای تحصیل در دانشگاه خواهند بود. از این رو در صورتي که در برگزاری این جشنواره رویکردی در پیش بگیریم که جشنواره بتواند رشته ها را برای بازدید کنندگان که عموماً دانشجویان خواهند بود ملموس تر کند می تواند این کمبود انگیزه را جبران کند.
وی حضور دانش آموختگان موفق رشته های دانشگاهی، دعوت از شرکت ها و همچنين مدیران موفق، صنایع پهناور و بزرگ و همچنين بازدید از شهرک های علمی و همچنين تحقیقاتی اصفهان را شامل مواردی اعلام کرد که می قدرت برای جشنواره برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کرد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

تفاهم نامه میزبانی دانشگاه اصفهان برای برگزاری یازدهمین جشنواره ملی حرکت در تاریخ ۳۰ April 1397 | 2:06 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *