دانشگاه گیلان میزبان مجمع نمایندگان استان و همچنین رؤسای آموزش عالی استان – شریف

دانشگاه گیلان میزبان مجمع نمایندگان استان و همچنین رؤسای آموزش عالی استان – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه گیلان میزبان مجمع نمایندگان استان و همچنین رؤسای آموزش عالی استان

دانشگاه گیلان میزبان نشست مشترک مجمع نمایندگان استان گیلان درمجلس شورای اسلامی و همچنین رؤسای دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی استان با محوریت بحث و همچنین تبادل نظر درخصوص مسائل و همچنین معظلات و مسائل و مشکلات آموزش عالی و همچنین چگونگی کمک نمایندگان استان جهت رفع معظلات و مسائل و مشکلات موجود بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، مهندس جبار کوچکی نژاد ریاست مجمع نمایندگان استان گیلان در ابتدای آن نشست با گفتن آنکه مجمع نمایندگان آن استان به صورت دوره ای با تمامی دستگاه های استان نشست هایی را برگزارمی کند، گفت: دراین نشست ها اهدافی همچون شنیدن آخرین اوضاع فعالیت دستگاه ها و همچنین نهاد ها و همچنین چگونگی کمک نمایندگان استان در حوزه قانونگذاری و همچنین رفع موانع احتمالی در قوانین موجود دنبال می می شود.

او همچنین دانشگاه ها را محل فکر کردن و اندیشیدن کردن و اندیشیدن و همچنین اندیشه دانست و همچنین خواهان مشاوره فکری دانشگاهیان به نمایندگان استان در راستای رفع معظلات و مسائل و مشکلات شد.

دکتراحمد رضی ریاست دانشگاه گیلان هم دراین نشست ضمن استقبال از حضور افراد مجمع نمایندگان استان در راستای شنیدن مستقیم مسائل آموزش عالی گفت: اولین ماموریت دانشگاه ها تربیت قوه انسانی متخصص و همچنین ماهر در کنار تولید علم است.

او همچنین افزود: ما بایستی و حتما پلی بسازیم که با دانش خود مستلزم و نیاز جامعه و همچنین چالش های استان و همچنین کشور را حل کنیم.

ریاست دانشگاه گیلان در ادامه عکسی کلی از اوضاع آموزش عالی در استان را جهت حضار گفتن کرد و همچنین گفت: در حال حاضر حدود ۲۱۰۰ عضو هیأت علمی و همچنین حدود ۱۱۷ هزار دانشجو در استان مشغول فعالیت خواهند بود که از آن تعداد حدود ۲۰ قسمت و بخش از دانشجویان در مقاطع تحصیلات تکمیلی مشغول تحصیل خواهند بود.

دکتررضی در ادامه با گفتن آنکه ۵۳.۷ قسمت و بخش از دانشجویان استان را دخترک های جوان و ازدواج نکرده و همچنین ۴۶.۳ قسمت و بخش را پسران جوان تشکیل می‌دهند که از آن تعداد ۸۸٫۳ قسمت و بخش دانشجویان بومی و همچنین ۱۱٫۷ قسمت و بخش را غیر بومی تشکیل می‌دهند.

او همچنین فعال کردن دبیرخانه ایرانی اتحادیه دانشگاه های حاشیه دریای خزر، تبادل دانشجو با دانشگاه های روسیه، ترکیه، آلمان و همچنین فرانسه، برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی جهت جذب اکثرا و بیشتر دانشجویان خارج، عضویت در نظام های رتبه بندی جهانی، مسئولیت کارگروه ارتباط دانشگاه های ایران و همچنین سوئد و همچنین اجرای پروژه‌های تحقیقاتی با دانشگاه های غیرایرانی را به عنوان فعالیت های بین المللی دانشگاه های استان نام برد و همچنین یادآورشد: دانشگاه گیلان شامل رتبه ۶۱۰ در نظام بین المللی سایمگو، رتبه ۸۰۰ در نظام بین المللی لیدن، رتبه ۳۲۰ سبزترین دانشگاه های دنیا است و همچنین در جمع ۲۵۰ دانشگاه برتر جوانان دنیا براساس رتبه بندی تایمز و همچنین در جمع دانشگاه های یک قسمت و بخش برتر دنیا قرار دارد.

ریاست دانشگاه گیلان پیگیری تهیه سند علم و همچنین فناوری استان، اهتمام جهت ساخته یا ایجاد منطقه ویژه علم و همچنین فناوری در استان، کمک به دانشگاه ها و همچنین مراکز فناوری استان جهت تحقق مأموریت های جدید همچون کارآفرینی، توسعه ارتباطات بین المللی، مشارکت در حل تخصصی مسائل جامعه، افزایش سهم استان از اعتبارات دولتی جهت توسعه آموزش عالی استان و همچنین کمک جهت اخذ تسهیلات جهت احداث خوابگاه متاهلین را ازجمله پیشنهادها و همچنین خواسته های دانشگاهیان استان از نمایندگان گیلان دانست.

کمک به دانشگاه ها جهت خرید تجهیزات آزمایشگاهی دانشگاه ها، تشویق خیرین جهت سرمایه گذاری در علم و همچنین فناوری استان، جلب مشارکت دستگاه های اجرایی جهت کمک به توسعه دانشگاه ها، کمک به جذب اعتبارات دولتی در مقایسه با سایر استان ها و همچنین پیگیری توسعه مقطع دکتری و همچنین پسادکتری در استان از دیگر پیشنهادها و همچنین خواسته های مطرح شده از نمایندگان بود.

دراین نشست هر یک از رؤسای دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی به ارائه گزارشی از اوضاع آموزشی و همچنین پژوهشی مجموعه خود پرداخت.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

دانشگاه گیلان میزبان مجمع نمایندگان استان و همچنین رؤسای آموزش عالی استان در تاریخ ۲۳ April 1397 | 1:26 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *