در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های وزارت علوم تاکید ویژه‌ای جهت توسعه ورزش دانشجویی شده است – شریف

در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های وزارت علوم تاکید ویژه‌ای جهت توسعه ورزش دانشجویی شده است – شریف

به نقل از شریف: در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های وزارت علوم تاکید ویژه‌ای جهت توسعه ورزش دانشجویی شده است

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنین فناوری در آئین افتتاحیه چهاردهمین المپیاد فرهنگی و همچنین اسپورت و ورزشی دانشجویان سراسر کشور در شیراز گفت: در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های وزارت علوم و همچنین حوزه معاونت دانشجوئی تاکید ویژه‌ای جهت توسعه ورزش دانشجوئی شده است و همچنین امیدوارم هر ساله شاهد گسترش آن نوع ورزش‌ها در کشور باشیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامی در آن آئین اظهار داشت: در دانشگاه‌ها بایستی و حتما به ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده توجه ویژه‌ای می شود؛ محدودیت‌های امکاناتی مانع آن نباشد که سهم ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده مورد بی‌توجهی قرار گیرد.
او همچنین با قدردانی از مسئولان در استان فارس و همچنین دانشگاه شیراز جهت فراهم کردن مقدمات نمایش مهم‌ترین رویداد فرهنگی و همچنین اسپورت و ورزشی دانشجویی کشور، گفت: ورزش در دانشگاه‌ها توام کردن سلامت جسم و همچنین روان با شرایط دانش آموختگی و همچنین دانشجویی است.
وزیر علوم تصریح کرد: ویژگی‌های هر جوینده علمی ایجاب می‌کند در سلامت و همچنین صحت جسم و همچنین روان آن تلاش را انجام دهد؛ لذا ورزش در حوزه دانشجویی ارزشمند است.
او همچنین با آرزوی موفقیت جهت تیم‌های اسپورت و ورزشی و همچنین مربیان شرکت‌کننده در آن المپیاد اسپورت و ورزشی گفت: نمایش چنین المپیادهایی جهت دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو که از امروز آغاز شده و همچنین چه جهت پسران جوان که در روزهای بعدی کلید خواهد خورد به صورت ویژه مورد توجه وزارت علوم قرار دارد.
دکتر غلامی خطاب به مسئولان گفت: درخواست دارم که شرایط را جهت ورزش‌های همگانی بیش از پیش فراهم کنید و همچنین در صورتی که از نیازهای جوانان در عرصه‌های اسپورت و ورزشی حمایت می شود قطعاً در سطح بین‌المللی نیز شاهد بلند آوازه‌تر شدن نام ایران خواهیم بود.
وزیر علوم با اشاره به آنکه بارها پرچم ایران توسط جوانان دانشجو در سطح جهان برافراشته شده است خاطرنشان کرد: مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری است در دانشگاه ها به ورزش دخترک های جوان و ازدواج نکرده توجه ویژه‌ای می شود و همچنین نباید محدودیت‌ها خصوصاً به لحاظ اقتصادی و مالی در آن مساله تاثیرگذار باشد.
چهاردهمین المپیاد فرهنگی و همچنین اسپورت و ورزشی دانشجویان دانشگاه‌ها و همچنین موسسات آموزش عالی سراسر کشور شامگاه جمعه ۲۹ تیرماه با حضور وزیر علوم تحقیقات و همچنین فناوری، استاندار فارس و همچنین مسئولان استانی در زمین چمن دانشگاه شیراز رسماً آغاز به کار کرد.
دخترک های جوان و ازدواج نکرده دانشجو از ۲۹ تیر لغایت پنجم مردادماه در ۱۱ رشته شامل هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، بدمینتون، دو و همچنین میدانی، شطرنج، کاراته، تکواندو، شنا و همچنین تیراندازی در آن دوره به رقابت با یکدیگر می پردازند.
پسران جوان نیز از دهم لغایت ۱۹ مردادماه در قالب ۱۵ رشته شامل فوتسال، هندبال، والیبال، بسکتبال، تنیس روی میز، جودو، بدمینتون، دوومیدانی، شطرنج، کاراته، کشتی آزاد، کشتی فرنگی، تکواندو و همچنین شنا با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

در برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی‌های وزارت علوم تاکید ویژه‌ای جهت توسعه ورزش دانشجویی شده است در تاریخ ۳۰ April 1397 | 7:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *