دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و همچنین نهی از منکر خواهند داشت – شریف

دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و همچنین نهی از منکر خواهند داشت – شریف

به نقل از شریف: دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و همچنین نهی از منکر خواهند داشت

دکتر غلامرضا غفاری، دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و همچنین فناوری در نشست شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکر آن وزارت خانه با اشاره به آنکه بایستی و حتما بستر ها را طوری فراهم کنیم تا منکرات به حداقل خود برسد، گفت: من معتقدم در صورتی که مسئولان و همچنین دستگاه ها در مجموعه خود به وظایف شان به درستی عمل کنند، بیشترین تاثیر را در مقوله امر به معروف و همچنین نهی از منکر بر جامعه خواهند داشت.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، نشست شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکروزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری امروز (سه شنبه) با حضور دکترغلامرضا غفاری، دست یار فرهنگی و همچنین فرهنگی و اجتماعی، دکتر محمد تقی نظر پور، دست یار اداری، اقتصادی و مالی و همچنین مدیریت منابع، دکتر داریوش سلیمی، مشاور وزیر و همچنین مدیرکل حراست، هاشمیان، دست یار ستاد امر به معروف و همچنین نهی از منکرحوزه حکومت آن ستاد و همچنین دیگر اعضا با هدف شکل گیری شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکر در ستاد وزارت علوم، نهاد های وابسته و همچنین دانشگاه ها در محل آن وزارت خانه برگزار شد.
دکتر غفاری در آن نشست با اشاره به دوره جدید فعالیت های آن شورا در وزارت علوم گفت: در آن دوره نگاه جدیدی راآغاز کرده ایم و همچنین بر آن هم هستیم که در گام نخست به شکل گیری شورا و همچنین تقویت آن هم در حوزه ستاد وزارت علوم و همچنین سپس در نهاد های وابسته و همچنین در نهایت در سطح دانشگاه ها و همچنین مراکز آموزش عالی کار در آن باره را با نیرو جلو ببریم.
در ادامه آن نشست دکتر نظرپور، دست یار اداری، اقتصادی و مالی ومدیریت منابع و همچنین عضو شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکر وزارت علوم گفت: نقطه مهم در بحث امر به معروف و همچنین نهی از منکر آن هم است که در ابتدا مسئولان و همچنین مدیران ما شرعا و همچنین قانونا خودشان اموری را که به آن هم امر یا از آن هم نهی شده اند، رعایت کنند تا در گام های بعدی بتوانیم از جامعه هم همین انتظار را داشته باشیم.
او همچنین با اشاره به آنکه در صورتی که بخواهیم همه مسئولیت کار را به یک حوزه اداری بسپاریم، پس نتیجه آن می شود که مطلوبی حاصل نخواهد شد گفت: بایستی و حتما در همه باره ها از صرفه جویی در امر مصرف انرژی گرفته تا بهره بری و استفاده و همچنین مصرف کاغذ در دستگاه ها، امر به معروف و همچنین نهی از منکر را توسعه دهیم.
او همچنین افزود: امر به معروف و همچنین نهی از منکر تنها با صدور اطلاعیه یا بخشنامه بررسی کننده و پروهشگر نمی می شود، بلکه بایستی قدم اصلی را از خودمان در هر مقام یا مسئولیتی که هستیم، برداریم.
در ادامه آن نشست هاشمیان، دست یار ستاد امر به معروف و همچنین نهی از منکر با اشاره به آنکه امربه معروف از مهم ترین مسائل شهروندی است و همچنین بایستی و حتما به فرهنگ تغییر پیدا کردن می شود، گفت: ما در آن برهه زمانی مستلزم و نیاز داریم تا دانشگاه ها در آن مقوله وارد شدن کنند و همچنین با ادبیات جدید و همچنین از طریق همایش های علمی در گسترش فرهنگ امر به معروف و همچنین نهی از منکر نقشی آفرینی کنند.
او همچنین به الگوی موفق فرهنگ سازی در دوران دفاع مقدس در خصوص جهاد و همچنین مبارزه با دشمنان اشاره کرد و همچنین گفت: امروز هم مستلزم و نیاز داریم جهت گسترش و همچنین توسعه امر به معروف و همچنین نهی از منکر، فرهنگ سازی کرده و همچنین آن حوزه را جهت مخاطبان دوست داشتنی و جذاب کنیم.
هاشمیان با اشاره به ابعاد دیگر امر به معروف و همچنین نهی از منکر افزود: گام بعدی الگو سازی در جامعه و همچنین علمی سازی بحث امر به معروف و همچنین نهی از منکر است و همچنین بایستی و حتما در دستگاه های دولتی به گونه ای عمل کنیم که امر به معروف و همچنین نهی از منکر و همچنین نقد و همچنین نقد پذیری یک تجربه و مهارت بالا اداری می شود و همچنین تلاش کنیم معروف های پیشران را معرفی و همچنین احیا و همچنین منکرهای فلج کننده را توسط کارگروه ها مشخص کنیم.
او همچنین از افراد شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکر خواست تا هریک مانند بازویی قدرتمند جهت ریاست آن شورا در وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری عمل کنند و همچنین توانمند سازی، هویت بخشی و همچنین اثر بخشی شورا را از اولویت های کاری خود قرار دهند.
در پایان آن نشست، احکام ریاست واعضای شورای امر به معروف و همچنین نهی از منکر وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری اعطا شد.
س.س ۵۱/ ر.ب ۴۵

دستگاه ها با عمل به وظایفشان بیشترین تاثیر را در امر به معروف و همچنین نهی از منکر خواهند داشت در تاریخ ۲۶ April 1397 | 3:40 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *