دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و همچنین ظرفیت بالایی جهت توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است – شریف

دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و همچنین ظرفیت بالایی جهت توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است – شریف

به نقل از شریف: دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و همچنین ظرفیت بالایی جهت توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است

دکترمحمدرضا عارف ریاست کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی در نشستی با حضور مهندس جعفرزاده نماینده رشت در مجلس شورای اسلامی، افراد هیأت رئیسه و همچنین جمعی از رؤسای دانشکده های دانشگاه گیلان تاکید کرد که آن دانشگاه از جایگاه، موقعیت و همچنین ظرفیت ویژه و همچنین بالایی در توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، دکترعارف دراین نشست با اشاره به راهبرد آموزش عالی در طی چهار دهه قبل، به نقش استان گیلان و همچنین دانشگاه گیلان به عنوان دانشگاه مادر استان اشاره کرد و همچنین گفت: مستلزم و نیاز دانشگاه های امروز مبنی بر تقویت و همچنین توسعه و همچنین ارتباط همکاری های علمی بین المللی است که ظرفیت پذیرش دانشجوی خارجی می تواند یکی از راه های براقراری آن ارتباط باشد.

او همچنین بافت و همچنین شرایط اقلیمی استان گیلان و همچنین همجواری با کشورهای حاشیه دریای خزر را در کنار ظرفیت های علمی محملی مناسب جهت توسعه همکاری های بین المللی دانست.

ریاست کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی همچنین با اشاره به تاکید مکرر و همچنین اخیر مقام معظم رهبری نسبت به پیشامد جدید ارتباط با صنعت اذعان کرد: دانشگاه ها بایستی و حتما در باره ارتباط با صنعت با برنامه جذاب و جالب و خوب ای مدون و همچنین منسجم حرکت کنند و همچنین آن ارتباط را با سایر قسمت و بخش های جامعه نیز دنبال کنند.

دکتراحمد رضی ریاست دانشگاه گیلان هم ضمن ابراز خرسندی از حضور دکترعارف در جمع دانشگاهیان دانشگاه گیلان ابراز امیدواری کرد که در دوره ریاست او همچنین در کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شاهد تصویب قوانینی راهگشا و همچنین تحول زا در حوزه علم و همچنین فناوری در مجلس شورای اسلامی باشیم.

او همچنین همچنین به ارائه گزارشی از روند علمی، آموزشی، پژوهشی و همچنین فناوری دانشگاه پرداخت و همچنین ارتقا کیفیت و همچنین تقویت ارتباط با جامعه، صنعت و همچنین ارتباطات بین المللی را از اولویت های برنامه جذاب و جالب و خوب های دانشگاه گیلان برشمرد.

بعد از آن نشست، دکتر عارف و همچنین هیئت همراه با حضور در مزار شهدای گمنام دانشگاه گیلان، یاد و همچنین خاطره شهدای گرانقدر را گرامی داشتند.

ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

دکتر عارف: دانشگاه گیلان از موقعیت و همچنین ظرفیت بالایی جهت توسعه ارتباطات علمی بین المللی برخوردار است در تاریخ ۲۳ April 1397 | 1:24 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *