راههای گسترش همکاری های علمی و همچنین آموزشی بین دو کشور بررسی کردن شد – شریف

راههای گسترش همکاری های علمی و همچنین آموزشی بین دو کشور بررسی کردن شد – شریف

به به گفته شریف: راههای گسترش همکاری های علمی و همچنین آموزشی بین دو کشور بررسی کردن شد

روسای دانشگاههای سطح یک ایران و همچنین ترکیه به منظور توسعه همکاری های علمی و همچنین آموزشی میان دو کشور طی نشستی در شهرستان استانبول گرد هم آمدند.

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، در آن نشست که با محوریت تبادل استاد و همچنین دانشجو و همچنین نمایش دوره‌های مشترک آموزشی و همچنین پژوهشی برگزار شد، طرفین در خصوص راه‌های ارتقای قدرت علمی و همچنین آموزشی و همچنین انجام فعالیت‌های پژوهشی میان مراکز آموزش عالی دو کشور به رایزنی پرداختند.

آن نشست دو روزه با پیگیری دانشگاه تبریز به عنوان مسئول کارگروه ملی همکاری‌های علمی ایران و همچنین ترکیه و همچنین به میزبانی دانشگاه آیدین استانبول برگزار شد.

در آن آیین از طرف ایران رؤسای دانشگاه‌های تهران، صنعتی شریف، اصفهان، شیراز، تبریز، مشهد، علامه طباطبایی، خواجه نصیرالدین طوسی، تربیت مدرس و همچنین علم صنعت با طرف‌های ترک به رایزنی و همچنین گفت و همچنین گوی تخصصی در حوزه‌های علمی و همچنین مدیریت مراکز دانشگاهی پرداختند.

دکتر محمود نیلی ریاست دانشگاه تهران در آن همایش علمی گفت: همکاری بین المللی میان دانشگاه‌های ایران و همچنین کشورهای متنوع و گوناگون و مختلف، دستور کار وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری است.

دکتر محمدرضا پورمحمدی ریاست دانشگاه تبریز نیز با اشاره به مرحله تجاری سازی بعضی پروژه‌های مشترک میان مراکز دانشگاهی ایران و همچنین ترکیه اظهار امیدواری کرد که در چارچوب همکاری علمی بین دو کشور، طرفین از ظرفیت‌ها و همچنین تجارب یکدیگر بهره بری و استفاده کنند.

در نشست دو روزه رؤسای دانشگاه‌های ایران و همچنین ترکیه چندین تفاهم نامه همکاری امضا شد. ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

راههای گسترش همکاری های علمی و همچنین آموزشی بین دو کشور بررسی کردن شد در تاریخ ۲۳ April 1397 | 6:17 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *