ضرورت تجمیع، هم‌گرایی و همچنین هم‌افزایی مراکز آموزش عالی – شریف

ضرورت تجمیع، هم‌گرایی و همچنین هم‌افزایی مراکز آموزش عالی – شریف

به به گفته شریف: ضرورت تجمیع، هم‌گرایی و همچنین هم‌افزایی مراکز آموزش عالی

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست یار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنین فناوری با گفتن آنکه “کاهش تعداد مراکز آموزش عالی سیاست وزراتخانه است و همچنین آن امر به معنای منحل شدن مراکز نیست”، بر ضرورت تجمیع و همچنین تقویت، هم‌گرایی و همچنین هم‌افزایی مراکز آموزش عالی تاکید کرد .

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر شریعتی نیاسر در جمع روسای دانشگاه‌های خراسان شمالی با گفتن آنکه «بازتعریفی» از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آموزشی در حال انجام است، اظهار داشت: تا پایان برنامه جذاب و جالب و خوب ششم توسعه، برنامه جذاب و جالب و خوب‌های راهبردی در مراکز آموزش عالی اجرا می‌می شود که جهت اجرای بهینه آن هم به همفکری و همچنین مشورت فرهیختگان مستلزم و نیاز داریم.
او همچنین افزود: هم اکنون ۴۸ مرکز آموزش عالی در کشور استانداردهای مورد بهره بری و استفاده و نیاز ضروری را ندارد و همچنین به همین منظور اقدامات ارزنده ای جهت مهار رشد بی‌رویه مراکز آموزشی انجام شده است.
دست یار آموزشی وزارت علوم با اشاره به آنکه دنیا به سمت هم‌افزایی در قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف آموزشی حرکت می‌کند، گفت: بایستی و حتما از پتانسیل، ظرفیت، هم‌افزایی و همچنین امکانات موجود بهره بری و استفاده کرد.
دکترشریعتی نیاسر با اشاره به کاهش تعداد دانشجویان و همچنین مراکز آموزش عالی در چند سال شمسی اخیر تصریح کرد: تعداد دانشجویان در سال شمسی ۱۳۹۲، چهار میلیون و همچنین ۸۰۰ هزار فرد یا شخص بوده که هم اکنون چهار میلیون و همچنین ۷۰ هزار فرد یا شخص دانشجو داریم و همچنین در آن سال شمسی ها ۸۰۰ هزار فرد یا شخص کاهش داشته‌ایم.
او همچنین خاطرنشان کرد: همچنین تعداد مراکز آموزش عالی از دو هزار و همچنین ۸۰۰ مرکز در سال شمسی ۱۳۹۲، به دو هزار و همچنین ۲۲۰ مرکز کاهش یافته است.
دکتر محمدخیرخواه ریاست مجتمع آموزش عالی شیروان نیز در آن آیین اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد تمامی رشته‌های کشاورزی را در آن مجتمع زیر پوشش قرار دهیم.
او همچنین با اشاره به ظرفیت‌ها و همچنین پتانسیل‌های آن استان در قسمت و بخش کشاورزی تصریح کرد: امید است روزی شاهد فعالیت سه دانشکده کشاورزی، منابع طبیعی و همچنین آموزش عالی و همچنین ارتقای آن مجتمع به دانشکده تخصصی باشیم.
ز.ح ۷۴/ ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

ضرورت تجمیع، هم‌گرایی و همچنین هم‌افزایی مراکز آموزش عالی در تاریخ ۲۰ April 1397 | 1:00 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *