لزوم مشارکت اکثرا و بیشتر قسمت و بخش خصوصی درمراکز آموزش عالی چهارمحال و همچنین بختیاری – شریف

لزوم مشارکت اکثرا و بیشتر قسمت و بخش خصوصی درمراکز آموزش عالی چهارمحال و همچنین بختیاری – شریف

به به گفته شریف: لزوم مشارکت اکثرا و بیشتر قسمت و بخش خصوصی درمراکز آموزش عالی چهارمحال و همچنین بختیاری

ریاست کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم مشارکت بیشتربخش خصوصی دربخش آموزش عالی در استان چهارمحال و همچنین بختیاری گفت: نسبت دانشجویان غیردولتی به دولتی در آن استان ۳۰ به ۷۰ است که با پتانسیل مطلوب در استان ضروری است که از منابع و همچنین امکانات خصوصی و همچنین غیردولتی بهره بری و استفاده بیشتری می شود.

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترمحمدرضا عارف درکارگاه تخصصی آموزش پژوهش، فناوری و همچنین نوآوری استان چهارمحال و همچنین بختیاری، با گفتن آنکه آموزش عالی در آن استان با جایگاه اصلی خود فاصله دارد، اظهار داشت: در یک مقطع رشد استان در آموزش عالی مطلوب بود ولی باید توجه داشت به نظر می‌رسد که در مقطعی آن امر متوقف شده است.
دکترعارف با گفتن آنکه اکنون کمتر از ۴۰ هزار دانشجو در استان وجود دارد که کمتر از هشت دهم قسمت و بخش دانشجویان کشور بوده و همچنین جمعیت استان حدود ۱.۲ قسمت و بخش جمعیت کشور است، تصریح کرد: آن استان با توجه به پتانسبل آب و همچنین هوا و همچنین ویژگی‌های مطلوبی که دارد، می‌تواند توسعه علم و همچنین فناوری را دنبال کند و همچنین به متوسط کشوری برسد.
ریاست کمیسیون آموزش و همچنین تحقیقات مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: گرایش‌ها به سمت رشته‌های نظری است و همچنین به دلیل کمبود امکانات رشته‌های فنی و همچنین حرفه‌ای و همچنین اصولی و کاربردی جایگاه خود را در نظام آموزشی پیدا نکرده که بایستی و حتما توجه جدی در آن استان و همچنین سایر استان‌ها به فنی و همچنین حرفه‌ای می شود.
او همچنین گفتن کرد: دانشگاه فرهنگیان یک اساسنامه قوی و همچنین محکم دارد که بایستی و حتما اجرا می شود و همچنین آنکه زمانی اراده و تصمیم راسخ گرفتیم تمام تربیت معلم‌ها زیر چتر یک دانشگاه آیند و همچنین آیا آن امر کار درستی بوده یا نه، موضوعی مرتبط به قبل است و همچنین اکنون همه موظف به اجرای آن هم هستیم.
دکترعارف در ادامه گفت: بایستی و حتما به روش جدی حمایت و همچنین توسعه کمی و همچنین کیفی آن دانشگاه دنبال می شود.
او همچنین افزود: از سال شمسی ۹۳، ۱۹۶ رشته محل جدید ساخته یا ایجاد شد ولی باید توجه داشت هنوز احساس می‌می شود جای کار وجود دارد و همچنین علی رغم برنامه جذاب و جالب و خوب آمایش آموزش عالی، به نظر می‌رسد بایستی و حتما نگاه ویژه ای به آن امر داشته باشیم.
او همچنین گفت: جهت‌گیری در سند آمایش و همچنین توسعه آموزش متغایر و متفاوت از قبل شده و همچنین بایستی و حتما بهره بری و استفاده از منابع غیردولتی در راستای توسعه علم و همچنین فناوری باشد.
ریاست کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بعد از آن سفر، کارگروهی محورها را جمع بندی می‌کنند و همچنین با حضور مسئولان استان یک برنامه جذاب و جالب و خوب عملیاتی بدون وعده دادن و همچنین در حد امکانات، با همکاری کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و همچنین مسئولان استان انجام خواهد شد.

ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

لزوم مشارکت اکثرا و بیشتر قسمت و بخش خصوصی درمراکز آموزش عالی چهارمحال و همچنین بختیاری در تاریخ ۲۷ April 1397 | 9:18 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *