مشارکت و همچنین ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی – شریف

مشارکت و همچنین ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی – شریف

به به گفته شریف: مشارکت و همچنین ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی

دکتر محمدتقی نظرپور دست یار اداری، اقتصادی و مالی و همچنین مدیریت منابع وزارت علوم در دومین نشست کارگروه «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و همچنین تنوع بخشی به منابع آموزش عالی»، خواستار مشارکت و همچنین ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی شد.

به به گفته اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر نظرپور در آن نشست «جهت‌گیری به سمت افزایش سهم درآمدها از پژوهش و همچنین فناوری به جای درآمدهای آموزشی»، «استقرار نظام بودجه‌ریزی عملیاتی» و همچنین «ساخته یا ایجاد منابع پایدار جهت دانشگاه‌ها»، «گسترش بهره بری و استفاده از ظرفیت خیرین و همچنین تأسیس بنیادهای علمی فناوری» و همچنین «ساخته یا ایجاد منابع جدید و همچنین تنوع‌بخشی به آن هم» و همچنین «احصاء و همچنین رتبه‌بندی منابع درآمدی دانشگاه‌ها در سال شمسی جاری» را از محورهای مهم به منظور ارائه پیشنهاد از سوی صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی برشمرد.

او همچنین افزود: افراد محترم هیئت علمی و همچنین صاحب نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی می‌توانند دیدگاه‌ها و همچنین راهکارهای پیشنهادی خود را به آدرس الکترونیکی [email protected] ارسال کنند.

آن نشست با حضور دکتر حسین عسکریان ابیانه مشاور وزیر علوم و همچنین دبیر ستاد خیرین، دکتر سعید رستگاری مدیر دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب، بودجه و همچنین تشکیلات، دکتر اباصلت خراسانی مدیرکل مسائل اداری و همچنین پشتیبانی و همچنین بعضی صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی در محل آن وزارت خانه برگزار شد.

گفتنی است کارگروه «طراحی مدل جامع درآمدزایی دانشگاه‌ها و همچنین تنوع بخشی به منابع آموزش عالی» در راستای پیگیری مصوبات سمینار «نقش‌آفرینی دانشگاه در اقتصاد ملی» که اردیبهشت ماه سال شمسی جاری در دانشگاه صنعتی شریف برگزار شد، ساخته یا ایجاد شده است.

ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

مشارکت و همچنین ارائه راهکار از سوی دانشگاهیان به منظور تنوع‌بخشی به منابع آموزش عالی در تاریخ ۲۵ April 1397 | 3:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *