ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level

ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level

ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level

در این مطلب قصد داریم  به آموزش ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level برای شما کاربران عزیز بپردازیم . امیدواریم مقاله ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level مورد توجه شما قرار بگیرد و برایتان مفید و کاربردی باشد. اگر به مباحث یونیتی علاقه مند هستید پیشنهاد می کنیم تا انتهای این مقاله ما را همراهی بفرمایید.

Unity Lighting Level
Unity Lighting Level

آموزش نورپردازی مرحله بازی یونیتی سه بعدی به زبان فارسی Unity Lighting Level

در این آموزش یونیتی فارسی ، می خواهم روش های نورپردازی روز و تکنیک های رندر سریع را به شما یاد بدهم که اجرای بازی خیلی سریع و بدون مکس را داشته باشید.

در این آموزش تصویری یونیتی ، سعی میکنم که مرور کلی از نحوه عملکرد GI در Unity به شما بدهم وشما را با تکنیک های مختلف نورپردازی آشنا کنم. و اینکه چگونه پروژه خود را برای نورپردازی تنظیم کنید و  شما را با ابزارهای مختلفی آشنا میکنم تا به راحتی و خیلی سریع،  بتوانید صحنه های سه بعدی خودتان را روشن کنید.

یکی از چیزهای مهمی که برای نور پردازی باید یاد بگیرید ، اصطلاح جی ای Global illumination یا (GI) است که برای توصیف طیف وسیعی از تکنیک ها و مدل های ریاضی پیچیده استفاده میشود و سعی میکند رفتاز پیچیده نور را موقع بازتابده شدن از سطح را شبیه سازی کرده و آن را دقیقا مانند دنیای واقعی ما، تعامل ببخشد.

نکته مهم اینکه شبیه سازی global illumination کاری فوق العاده چالش برانگیز است و میتواند میتواند محاسبات سنگین ریاضی ای را به دوش کامپیوتر ما بگذارد !

آموزش یونیتی نورپردازی رندر :

خیلی از آبشن های مهم و حرفه ای نورپردازی یونیتی (advanced lightmapping controls) ، در پنل لایت مپ (Lightmap Parameters) و این تنظیمات داخل است آبجکت های شما (Lightmap Parameters asset) ذخیره سازی خواهند شد. و به این ترتیب ، تنظیمات نورپردازی، بین آنها و با ورژنی که شما کنترل میکنید، به اشتراک گذاشته شود. برای دسترسی به این پنل، به اینجا برید : (Asset > Create > Lightmap Parameters).

 

Unity Lighting Level
Unity Lighting Level

برای دسترسی به کنترل کننده های پیچیده برای Baked GI و جی آی ریل تایم (Precomputed Realtime GI)، باید به پنل لایت مپ Lightmap Parameters مرجعه کنید

خب دوستان به انتهای مقاله  آموزشی ترفند های فارسی بازی سازی Unity Lighting Level رسیدیم از توجه و همراهی شما با این مطلب سپاسگزاریم . برای مشاهده کلیپ ویدئویی آموزش کامل یونیتی کافی است روی آن کلیک کنید.

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *