امضای تفاهم نامه همکاری نهاد همکاری اقتصادی D-۸ با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام – شریف

امضای تفاهم نامه همکاری نهاد همکاری اقتصادی D-۸ با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام – شریف

به نقل از شریف: امضای تفاهم نامه همکاری نهاد همکاری اقتصادی D-۸ با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

در راستای گسترش تعاملات بین المللی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC در کشورهای اسلامی، تفاهم نامه همکاری نهاد همکاری اقتصادی D-۸ با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در استانبول ترکیه به امضا رسید.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ، دکترمحمد جواد دهقانی سرپرست این پایگاه که برای بازدید از چند دانشگاه معتبر در ترکیه و همچنين نیز امضای تفاهم نامه همکاری ISC با نهاد همکاری اقتصادی D-8 در ترکیه شهرستان استانبول حضور یافته است، در مقر اصلی نهاد D-8 با دبیر کل این نهاد دیدارو گفتگوکرد.
دراین دیدارکه باحضور دست يار اجرایی، مدیر دایره حقوقی و همچنين قراردادها و همچنين برخی دیگر از مسئولان نهاد D-8 و همچنين نیز نماینده کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در استانبول و همچنين همچنین مدیرکل روابط بین الملل پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برگزار شد، سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام نقل از کاملی از فعالیت های متنوع ISC در ایجاد شبکه علمی پیوسته و همچنين گسترش تولید علم ازجمله ایجاد یک پایگاه پهناور و بزرگ از نشریات علمی پژوهشی کشورهای اسلامی به زبان های متنوع و گوناگون و مختلف و همچنين نیز برگزاری کارگاه های ارتقای اثربخشی پژوهش در دانشگاه های معتبر کشورهای اسلامی ارائه کرد.
دکتردهقانی درادامه نقش موثر کشورهای عضو D-8 در تولید علم در سطح بین المللی را براساس آخرین اطلاعات موجود ارائه کرد و همچنين نیز برنامه جذاب و جالب و خوب های آتی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام را در توسعه همکاری با کلیه کشورهای اسلامی به خصوص نهاد های مرتبط زیرمجموعه نهاد همکاری اسلامی (OIC) شامل آیسسکو و همچنين کامستک برشمرد.
سرپرست پایگاه استنادی علوم جهان اسلام برای نمونه به برگزاری نشست آتی اجلاس دبیران کل کمیسیون های ملی آیسسکو کشورهای اسلامی اشاره کرد که در تاریخ ۱۱ و همچنين ۱۲ شهریور ۱۳۹۷ در جمهوری اسلامی ایران – شیراز و همچنين در محل پایگاه استنادی برگزارخواهد شد.
دکتر کو جعفر کو شاری دبیرکل نهاد D-8 از حضور مسئولان ISC در مقر نهاد و همچنين امضای تفاهم نامه همکاری ابراز خرسندی کرد.
وی همچنین از سرويس ها و خدمات متنوع ISC و همچنين ایجاد پایگاه داده علمی که نقش مهمی در روند توسعه علمی کشورهای اسلامی دارد شگفت زده شده این فعالیت ها را حائز اهمیت دانست.
دبیرکل نهاد D-8 در ادامه بر نقش و همچنين حوزه اصلی فعالیت این نهاد که بر مبنای اقتصاد است تاکید کردو گفت: نیاز به ایجاد زیرساخت های علمی تحقیقاتی به منظور توسعه و همچنين تحول اقتصادی در کشورهای عضو اجتناب ناپذیر است و همچنين لذا ضرورت تشکیل یک شبکه پیوسته علمی به منظور کاهش فاصله کشورهای اسلامی با کشورهای توسعه یافته در سطح بین الملل را با تمرکز بر R&D از ضروری به نظر می رسد.
دبیر کل D-8 در ادامه به نقش موثر ISC در همکاری با نهاد D-8 به منظور ایجاد یک شبکه علمی برای رصد مستمر جایگاه علمی کشورهای عضو D-8 اشاره کرده و همچنين گفت: بعد از امضای تفاهم نامه نسبت به ارسال چند پیشنهاد کامل برای همکاری ISC با این نهاد اقدام شده تا شروع همکاری در نشست عمومی D-8 در چند ماه آینده مطرح و همچنين همکاری متقابل هر چه زودتر عملیاتی مي شود.
وی همچنین به نقش موثر ایران در ایجاد دانشگاه D-8 با موقعیت مکانی دانشگاه بوعلی سینای همدان اشاره و همچنين از تحقق این برنامه جذاب و جالب و خوب ابراز خرسندی کرد.
در این دیدار نقطه نظرات سایر اعضا نیز ارائه شد و همچنين در پایان تفاهم نامه همکاری بین پایگاه استنادی علوم جهان اسلام ISC و همچنين نهاد همکاری اقتصادی D-8 به امضا رسید و همچنين در خصوص تسریع فرایند عملیاتی سازی این تفاهم نامه با ایجاد خط ارتباطی مستقیم تاکید شد.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

 

امضای تفاهم نامه همکاری نهاد همکاری اقتصادی D-۸ با پایگاه استنادی علوم جهان اسلام در تاریخ ۱۰ May 1397 | 2:32 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *