بازارسازی محصولات دانش‌بنیان یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اولویت‌دار کشور است – شریف

بازارسازی محصولات دانش‌بنیان یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اولویت‌دار کشور است – شریف

به نقل از شریف: بازارسازی محصولات دانش‌بنیان یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اولویت‌دار کشور است

دکتر مهدی کشمیری مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم گفت: یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت، بازارسازی برای شرکت‌های دانش بنیان و همچنين واحدهای فناور در پارک‌های علم و همچنين فناوری است که امیدواریم در یک برنامه جذاب و جالب و خوب پنج ساله زیرساخت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای توسعه بازار این شرکت‌ها فراهم مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری در این خصوص اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان به عنوان یکی از شرکت‌های زیربخشی فعال و همچنين تولیدکننده محصولات پیش نیاز صنایع بالادستی‌اند و همچنين یکی از بحث‌های جدی در این حوزه، بازاریابی است.
وی افزود: بهره بري و استفاده از مجموعه‌های فعال بازاریابی، می‌تواند به رشد و همچنين توسعه محصولات دانش‌بنیان کمک شایانی کند.
مدیرکل دفتر سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی وزارت علوم تصریح کرد: برخی از معظلات و مسائل و مشکلات مرتبط به بازار نیز به خود شرکت‌های تولید‌کننده برمی‌گردد، بعضاً مدیران شرکت‌های فناور باید با مطالعات اولیه، بازار را آنالیز و همچنين تحلیل کنند که محصولات تولیدی آنها چه تأثیری در بازار و همچنين به روش کلی در جامعه دارد.
وی بیان کرد: دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با ارائه مشاوره‌ها در زمینه تبدیل ایده به اجرا و همچنين عملی کردن ایده‌ها سعی کرده تا مشکلاتی که در بازار و همچنين همچنین ایجاد بازار‌های نوظهور وجود دارد تا حد قابل قبولی کاهش دهد.
دکتر کشمیری خاطرنشان کرد: همچنين و علاوه بر این باید نگاهی هم به چرخه اقتصادی داشته باشیم تا بتوانیم در قسمت و بخش‌ها و همچنين شاخه‌های اقتصادی نیز حضور پُر رنگ شرکت‌های دانش بنیان را فراهم کنیم.
مدیرکل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی وزارت علوم، افزود: قسمت و بخش قابل توجهی از شرکت‌هایی که در پارک‌های علم و همچنين فناوری حضور دارند به مرحله تجاری‌‌سازی رسیده‌اند ولي بايد توجه داشت متأسفانه در فروش محصولات مشکل دارند که امیدواریم در یک برنامه جذاب و جالب و خوب پنج ساله زیرساخت‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای توسعه بازار این شرکت‌ها فراهم مي شود.
به گفته وی هم اکنون حدود ۱۰ هزار شرکت در حوزه فناوری و همچنين نوآوری در کشور فعال خواهند بود که از این تعداد ۶ هزار و همچنين ۵۰۰ شرکت، واحد و همچنين مؤسسه دانش‌بنیان در مراکز رشد و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناری مستقر می‌باشند و همچنين از این تعداد یک هزار و همچنين ۳۵۰ شرکت دارای مجوز دانش‌بنیانی از معاونت علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری خواهند بود.

ل. م ۵۴/‏ ع. ع ۵۷

بازارسازی محصولات دانش‌بنیان یکی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های اولویت‌دار کشور است در تاریخ ۱۴ May 1397 | 10:57 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *