با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت – شریف

با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت – شریف

به نقل از شریف: با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت

دکتر احمد معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر از کاهش ۱۲ تا ۳۴ درصدی مصرف انرژی در این دانشگاه خبر داد و همچنين گفت: این اقدام با همکاری شرکت‌های دانش‌بنیان انجام شده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر معتمدی امروزدوشنبه در همایش و همچنين نمایشگاه پارک‌های علم و همچنين فناوری در حوزه مدیریت سبز با بیان اینکه حوزه مدیریت سبز یکی از حوزه‌های موثر در حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور است، اظهار داشت: شرکت‌های دانش‌بنیان یکی از راهکارهای برون‌رفت کشور از وضعیت اقتصادی کنونی است و همچنين این شرکت‌ها از آنجایی که می‌توانند ارزش افزوده‌ای برای کشور ایجاد کنند، می‌توانند نقش موثری در برون‌رفت از وضعیت اقتصادی کنونی کشور داشته باشند.
وی با اشاره به تلاطمات بازار ارز، افزود: سرمایه اصلی کشور ما نیروی انسانی آن هم است که با تلاطمات ارزی دستخوش تغییر نمی‌شوند.

دکتر تعداد دانشجویان این دانشگاه را ۱۴ هزارنفر و همچنين تعداد اعضای هیات علمی آن هم را ۵۵۰ فرد يا شخص عنوان کرد و همچنين ادامه داد: در سال شمسي قبل ۹۰ عضو هیات علمی استخدام و همچنين ۸۲ عضو هیات علمی بازنشسته شدند، ولی ما تصمیم داریم از این استادان در مسائل پژوهشی و همچنين فناوری بهره ببریم، چرا که در علم بازنشستگی معنا ندارد.
رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر تعداد مقالات این دانشگاه به ازای هر استاد را ۴ سند علمی عنوان کرد و همچنين یادآور شد: همچنين و علاوه بر آن هم ما در حوزه حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سوم و همچنين کاربردی همچنين و علاوه بر افزایش رشد علمی و همچنين مقالات در جهت رفع نیازهای کشور نیز گام برداشته‌ایم، به گونه‌ای که در چهار سال شمسي قبل علیرغم وضعیت نامناسب قسمت و بخش‌های صنعتی، حجم قراردادهای صنعتی ما سه برابر شده است.
دکتر معتمدی حجم جذب قراردادهای صنعتی در طی چهار سال شمسي اخیر را دو برابر دانست و همچنين گفت: در طی این مدت موفق شدیم که ۱۸ میلیارد تومان جذب قرارداد با قسمت و بخش‌های صنعتی داشته باشیم که تصور بر این است که با توجه به پتانسیل‌های کشور این میزان کم است و همچنين باید افزایش یابد.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

با مشارکت شرکت‌های دانش‌بنیان، مصرف انرژی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر ۳۴ در صد کاهش یافت در تاریخ ۸ May 1397 | 5:03 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *