برنامه جذاب و جالب و خوب دانشگاه شهید بهشتی برای حمایت از تولید داخل/ارتقای اساتیدی که پروژه‌های ملی داشته باشند – شریف

برنامه جذاب و جالب و خوب دانشگاه شهید بهشتی برای حمایت از تولید داخل/ارتقای اساتیدی که پروژه‌های ملی داشته باشند – شریف

به نقل از شریف: برنامه جذاب و جالب و خوب دانشگاه شهید بهشتی برای حمایت از تولید داخل/ارتقای اساتیدی که پروژه‌های ملی داشته باشند

دکتر سید حسن صدوق رئیس دانشگاه شهید بهشتی بر ضرورت توجه به موضوعات و همچنين معضلات جامعه در رساله‌های دانشجویان و همچنين استادان دانشگاه‌ها تاکید کرد و همچنين گفت: استادان و همچنين دانشجویان دانشگاه شهید بهشتی که بتوانند در رساله‌ها و همچنين پایان‌نامه‌های خود معضلی از معضلات جامعه را حل کنند و همچنين حتی پروژه‌های ملی داشته باشند،‌ مورد تشویق و همچنين حمایت قرار می‌گیرند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر صدوق به مهم‌ترین برنامه جذاب و جالب و خوب‌های دانشگاه شهید بهشتی در حمایت از بازار تولید داخلی اشاره کرد و همچنين گفت: دانشجویان تحصیلات تکمیلی (کارشناسی ارشد و همچنين دکتری) سرمایه اصلی دانشگاه‌ها به شمار می‌روند و همچنين باید تلاش کرد تا رساله‌های دانشجویان این مقاطع تحصیلی به سمت حل مسائل و همچنين معضلات کشور هدایت شوند و همچنين چالش‌های جامعه را در طرح‌نامه ارائه خود به استادان راهنما ارائه دهند و همچنين این بهترین راه توجه دانشگاه‌ها به معظلات و مسائل و مشکلات کشور است.
وی تصریح کرد: زمانی که رساله‌های دانشجویان تحصیلات تکمیلی با توجه به موضوعات و همچنين نیازهای جامعه تعریف مي شود، مطمئناً دانشگاه‌ها به سمت هر یک از معظلات و مسائل و مشکلات قدم گذاشته‌اند و همچنين به جای اینکه مسائل انتزاعی برای پایان‌نامه‌های دانشجویان پیشنهاد دهیم و همچنين تنها و فقط به این فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن باشیم که یک مقاله خارجی از داخل این پایان‌نامه‌ها خارج مي شود، به این می‌اندیشیم که در صورتي که مقاله‌ای هم از داخل رساله‌های استخراج می‌مي شود، آن هم مقاله مشکلی از معظلات و مسائل و مشکلات جامعه را رفع کند.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی به راهکارهای حوزه پژوهشی دانشگاه‌ها در حل چالش‌های کشور اشاره کرد و همچنين گفت: در این حوزه نیز می‌قدرت تلاش کرد استادانی که مقالات آنها چالشی از معظلات و مسائل و مشکلات کشور را حل کند، مورد ارتقا و همچنين تشویق قرار می‌گیرند یعنی باید سیاست‌ها و همچنين تمهیداتی به کار گیریم که استادان به جای تلاش برای چاپ مقالات در مجلات خارجی به منظور دریافت ارتقا به فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن حل معضلات جامعه از طریق پژوهش باشند، تا بتوان نتایج آن هم پژوهش‌ها را کاربردی کرد.
دکتر صدوق همچنین بر ضرورت حمایت دستگاه‌های خارج از دانشگاه در حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه از طریق مراکز علمی تاکید کرد و همچنين گفت: دستگاه‌های توسعه‌ای باید پروژه‌های پژوهشی خود را به دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی بسپارند، متأسفانه این رویکرد در جامعه کشور ما بسیار کمرنگ است.
وی همچنین خاطرنشان کرد: یکی از دغدغه‌ها و همچنين تأکیدات وزارت علوم به مراکز علمی و همچنين پژوهشی کشور توجه به موضوع حمایت از بازار تولید داخلی است و همچنين وزیر علوم نیز این موضوع را طی نامه‌ای به دانشگاه‌ها ابلاغ کردند. معتقدم دانشگاه‌ها نیز باید در این زمینه پیشگام باشند و همچنين سیاست‌ها برنامه جذاب و جالب و خوب‌های مدون و همچنين جدی در این زمینه تدوین کنند.
رئیس دانشگاه شهید بهشتی از حمایت و همچنين تشویق این دانشگاه از رساله‌ها و همچنين پایان‌نامه‌های دانشجویی که بتوانند معظلات و مسائل و مشکلات جامعه را حل کنند، خبر داد و همچنين گفت: دانشجویان دوره‌های تحصیلات تکمیلی که موضوعات پایان‌نامه آن هم‌ها مسائل روز جامعه باشد و همچنين بتوانند معظلات و مسائل و مشکلات کشور را حل کنند مورد حمایت و همچنين تشویق دانشگاه قرار می‌گیرند.
دکتر صدوق خاطرنشان کرد: همچنین استادانی که رساله‌های آن هم‌ها با موضوع روز جامعه منطبق باشد و همچنين یک چالش ملی را رفع کنند در هیئت ممیزه دانشگاه بررسی و همچنين ارتقا خواهند یافت؛ بنابراین بررسی و همچنين تحقیق روی پروژه‌های ملی کشور از سوی استادان بر ارتقای آن هم‌ها تأثیرگذار خواهد بود.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نامه‌ای به رؤسای دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين فناوری و همچنين سایر واحدهای تابعه، ضمن ابلاغ تدابیر راهبردی برای کاهش آثار تحریم‌ها بر مسائل کیفی و همچنين فعالیت‌های دانشگاه‌ها و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری، حمایت قاطع از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت جهت صرفه‌جویی و همچنين اجرای اقتصاد مقاومتی را خواستار شد.
دکتر غلامی در این نامه، تمرکز بر موضوع اقتصاد مقاومتی، حمایت همه جانبه جامعه دانشگاهی از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت تدبیر و همچنين امید را نیز امری ضروری دانست و همچنين خواستار انجام اقدامات مناسب دانشگاه‌ها، مؤسسات آموزش عالی، پژوهشی جهت حمایت قاطع از برنامه جذاب و جالب و خوب‌های حکومت جهت کاهش هزینه‌ها و همچنين صرفه‌جویی و همچنين ارائه نقل از به این وزارت شد.
دکتر غلامی همچنین در فراخوانی خطاب به رؤسای دانشگاه‌ها، پژوهشگاه‌ها و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری سراسر کشور، انجام اقدامات اجرایی در راستای راهبردهای اساسی مدنظر ریاست جمهوری به منظور “فائق آمدن بر معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين چالش‌های جاری کشور”، شامل «حمایت از بازار تولید داخلی» و همچنين «پشتیبانی و همچنين حمایت از فرآیندهای افزایش تولید، ارتقای کیفیت و همچنين بهره‌وری و همچنين کاهش هزینه‌های تولید در کلیه واحدهای تولیدی کشور» را مورد تأکید قرار داد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

برنامه جذاب و جالب و خوب دانشگاه شهید بهشتی برای حمایت از تولید داخل/ارتقای اساتیدی که پروژه‌های ملی داشته باشند در تاریخ ۱۳ May 1397 | 12:38 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *