برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم ارتقای سطح کیفی آموزش عالی و همچنين ایجاد فضای تجربه و مهارت بالا آموزی است – شریف

برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم ارتقای سطح کیفی آموزش عالی و همچنين ایجاد فضای تجربه و مهارت بالا آموزی است – شریف

به نقل از شریف: برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم ارتقای سطح کیفی آموزش عالی و همچنين ایجاد فضای تجربه و مهارت بالا آموزی است

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست يار آموزشی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نشست هیئت رئیسه دانشگاه صنعتی شاهرود گفت: برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم کاهش کمی تعداد واحدهای دانشگاهی و همچنين به جای آن هم ارتقای سطح کیفی آموزش عالی و همچنين ایجاد فضای تجربه و مهارت بالا آموزی است .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی شاهرود، در این نشست که دکتر عبدالرحیم نوه ابراهیم، مشاور معاونت آموزشی وزارت علوم نیز حضور داشت، دکتر شریعتی نیاسر ماموریت گرایی دانشگاه صنعتی شاهرود را تحسین برانگیز و همچنين تخصصی صنعتی دانست و همچنين اظهار داشت: دانشگاه صنعتی شاهرود به عنوان یک دانشگاه ماموریت گرا مسیر خود را پیدا کرده و همچنين امیدوارم با تمرکز بر رشته های فنی و همچنين مهندسی و همچنين ایجاد رشته های میان رشته ای و همچنين تقاضا محور، شرایط مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای جذب دانشجویان مستعد فراهم کرده تا بستر سازی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای بهره بري و استفاده بهینه از امکانات و همچنين تجهیزات فراهم آید.

وی افزود: سیاست های کلان در وزارت علوم مبتنی بر ایجاد واحدهای تجربه و مهارت بالا آموزی در دانشگاه ها و همچنين کنترل بر کیفیت برگزاری دروس عملی و همچنين آزمایشگاهی، کارورزی و همچنين کارآموزی و همچنين دروس پروژه در مقطع کارشناسی است تا بتوان نیروهای کارآمد برای جامعه تربیت کرد.

دست يار آموزشی وزارت علوم گفت: توسعه کمی دانشگاه ها در مقطعی به صورت غیرکارشناسی رقم خورد و همچنين باعث شد تا برخی دانشگاه ها از استانداردهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار نباشند، لذا برنامه جذاب و جالب و خوب طرح آمایش آموزش عالی کشور از سال شمسي ۱۳۹۴ آغاز شد تا بتوانیم سطح علمی دانشگاه ها را ارتقا ببخشیم.

وی افزود: عدم تجویز دانشگاه یا موسسه جدید آموزش عالی از طرف وزارت علوم اولین حرکت مهار رشد بی رویه دانشگاه ها و همچنين رشته های آموزش عالی در سال شمسي ۹۳ بود که تا حدودی موفق بوده است.

دکتر شریعتی نیاسر به توجه تجربه و مهارت بالا افزایی دانش آموختگان به ویژه در قسمت و بخش های کارشناسی اظهار داشت: همچنين و علاوه بر تجربه و مهارت بالا آموزشی تخصصی در رشته خود، کسب تجربه و مهارت بالا های عمومی، دانش افزایی زندگی اجتماعی، روابط عمومی، هنر، مجری گری و همچنين هنر کارآفرینی شامل الزامات می باشد.

دست يار آموزشی وزارت علوم با تأکید بر اینکه امروز دانشگاه ها باید مأموریت خود را به بهترین نحو به انجام برسانند، گفت: افق دانشگاه ها از طریق انجام صحیح مأموریت های محوله در راستای تحول علمی سطح کشور مشخص می مي شود.

دکتر محمد مهدی فاتح، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود نیزبا ارائه گزارشی اجمالی از عملکرد این دانشگاه و همچنين توانمندی های آن هم، در خصوص جذب رشته های جدید در طی سال شمسي های اخیر و همچنين نیز عدم جذب از سال شمسي ۹۵ به بعد سخن گفت.

بعد از این نشست دکتر شریعتی نیاسر از پردیس مهندسی و همچنين فناوری های نوین و همچنين پردیس معدن آموزشی دانشگاه صنعتی شاهرود بازدید کرد.

ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

برنامه جذاب و جالب و خوب وزارت علوم ارتقای سطح کیفی آموزش عالی و همچنين ایجاد فضای تجربه و مهارت بالا آموزی است در تاریخ ۲ May 1397 | 9:27 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *