بودجه قسمت و بخش آموزش عالی به صورت ۱۰۰ در صد تخصیص می یابد – شریف

بودجه قسمت و بخش آموزش عالی به صورت ۱۰۰ در صد تخصیص می یابد – شریف

به نقل از شریف: بودجه قسمت و بخش آموزش عالی به صورت ۱۰۰ در صد تخصیص می یابد

دکتر سعید نمکی دست يار مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور در دانشگاه ارومیه گفت: اصرار داریم بودجه قسمت و بخش آموزش عالی را ۱۰۰ قسمت و بخش اختصاص دهیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه ارومیه، در نشستی که با حضور دست يار مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور، رئیس مسائل آموزش عالی، تحقیقات و همچنين فناوری نهاد بودجه کشور، استاندار آذربایجان غربی و همچنين روسای دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی و همچنين پژوهشی استان در محل پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه تشکیل شد، دکتر نمکی با بیان اینکه ما معتقدیم دانشگاه ها و همچنين پژوهشگاه ها در این روزهای سخت باید مورد حمایت قرار گیرند، اظهار داشت: بودجه دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی قطعاً با بیشترین میزان تخصیص خواهد یافت و همچنين این دانشگاه ها خواهند بود که با دخالت در معضلات منطقه ای و همچنين ملی می توانند بر معظلات و مسائل و مشکلات فائق آیند.
دست يار مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور در دانشگاه ارومیه با بیان اینکه امسال برنامه جذاب و جالب و خوب داریم کمبود تخصیص های بودجه ای در آموزش عالی را جبران کنیم، گفت: ما پشت دیوارهای شیشه ای و همچنين در خلا با هم در ارتباط هستیم و همچنين بسیاری از محققان اقدام به انجام کارهای پژوهشی می کنند که قبلاً در جای دیگری از کشور به سرانجام رسیده است و همچنين این اتلاف بیت المال را در پی دارد و همچنين باید از کارها و همچنين مدیریت های جزیره ای پرهیز کرد.
دکترنمکی تصریح کرد: ما صدها رشته دانشگاهی اضافه کرده ایم ولي بايد توجه داشت نتوانسته ایم ثروت ایجاد کنیم.
وی تاکید کرد: آن هم روش که دانشگاه ها از حکومت و همچنين دولتمردان انتظار دارند، حکومت هم از دانشگاه ها انتظاراتی دارد. دانشگاه های ما هنوز جامعه محور و همچنين پيشامد جديد محور نشده اند این دانشگاه ها خواهند بود که باید مشعل تحول را روشن کرده و همچنين به دست جامعه بسپارند و همچنين در این حالت است که گفته می مي شود دانشگاه ها محور تغییرات بنیادین در سطح کشور شده اند.
دکتر نمکی گفت: دانشگاه زمانی رشد چشمگیر خواهد داشت که اثراتش در جامعه دیده مي شود ولي بايد توجه داشت اگرنتوانیم اثراتش را سه تا پنج سال شمسي بعد ارزیابی و همچنين ديدن کنیم یعنی عملاً در توسعه گامی برنداشته و همچنين این عمده ترین کاستی دانشگاه ها است.
دست يار مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور افزود: نبود توسعه اجتماعی و همچنين عدم خلق سرمایه های انسانی از عوارض توسعه ناپایدار است که جامعه ما با آن هم مواجه است.
وی عنوان کرد: چندین برنامه جذاب و جالب و خوب توسعه در کشور ما تهیه شده، ولي بايد توجه داشت کارشناسان بدون توجه به وجود انسان های توسعه یافته به عنوان مهم ترین رکن توسعه؛ اقدام به برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی کردند و همچنين این در حالی است که امروز انسان توسعه یافته به عنوان سرمایه های اصلی توسعه در نظر گرفته می مي شود و همچنين ما از آن هم غافل شدیم.
دکترنمکی افزود: در صورتي که جامعه ای دارای تمامی زیرساخت های توسعه ولی فاقد انسان توسعه یافته باشد، تمامی این زیرساخت ها را در عرض مدت کوتاهی از دست خواهد داد.
وی بر تدوین سند توسعه استان آذربایجان غربی تاکید کرد و همچنين گفت: قطعاً نمی قدرت با یک برنامه جذاب و جالب و خوب مشخص تمام مملکت را اداره کرد و همچنين باید اقدام به تهیه و همچنين تدوین سند توسعه هر منطقه و همچنين قسمت و بخش کشور براساس قابلیت ها و همچنين بضاعت های آن هم منطقه و همچنين استان کرد.
دست يار مسائل علمی، فرهنگی و همچنين اجتماعی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه از پایلوت پنج استان سیستان و همچنين بلوچستان، خوزستان، کرمانشاه، ایلام و همچنين آذربایجان غربی خبر داد و همچنين گفت: در سطح استان یک کمیته اجرایی تصويب شده و مصوب قانون شد که استاندار آذربایجان غربی، رئیس، مدیر نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه استان دبیر آن هم و همچنين یک فرد يا شخص از سوی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه به عنوان نماینده این نهاد و همچنين مدیر اجرایی برای پیگیری معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين انعکاس نتایج جلسات به عضویت این کمیته در می آید.
وی همچنین از آغاز به کار این کمیته طی دو هفته آینده خبر داد و همچنين گفت: از دو هفته آینده مدیران اجرایی استان جلسات خود را برگزار کرده و همچنين صورت جلسات ماهیانه خود و همچنين کارهایی را که باید انجام مي شود، لحاظ و همچنين به نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه منعکس می کنند و همچنين نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه برنامه جذاب و جالب و خوب های تصويب شده و مصوب قانون را در سال شمسي ۹۷ و همچنين در صورتي که نشد برای سال شمسي ۹۸ در طول برنامه جذاب و جالب و خوب توسعه ششم اجرایی می کند.
دکتررحیم حب نقی، رئیس دانشگاه ارومیه نیز در سخنانی خواهان رسیدگی و همچنين تخصیص بودجه برای مشکل آب شرب پردیس نازلوی این دانشگاه و همچنين جدایی دامپروری از دانشکده های دانشگاه علوم پزشکی در پردیس نازلو شد.
رئیس دانشگاه ارومیه همچنین با اشاره به پیشینه راه اندازی پژوهشکده مطالعات دریاچه ارومیه از اجرای سه طرح پایش آب ها، ۴۰ قسمت و بخش کاهش آب کشاورزی و همچنين طرح مشترک با جایکا، در ارتباط با احیای دریاچه ارومیه در دانشگاه ارومیه سخن گفت.ارائه طرح احیای دریاچه ارومیه در طی دو سال شمسي و همچنين تولید واکسن ضد سرطان شامل طرح های دانشگاه ارومیه در این نشست بود که توسط دکتر آق و همچنين دکتر دلیرژ از استاداند دانشگاه ارومیه و همچنين مجریان طرح ها ارائه شد.
روسای دانشگاه های علوم پزشکی استان، صنعتی و همچنين پارک علم و همچنين فناوری استان از دیگر سخنرانان نشست بودند.
همچنین دکتر گرایی نژاد رئیس مسائل آموزش عالی، تحقیقات و همچنين فناوری نهاد بودجه بعد از بازدیدی که از دانشکده ها و همچنين پژوهشکده های دانشگاه ارومیه داشت در نشستی مشترک با اعضای هیات رییسه و همچنين مدیران ارشد دانشگاه ارومیه گفت: بودجه سال شمسي جاری دانشگاه ها زیرنظر مستقیم وزارت علوم به ۷۷ هزار میلیارد ریال رسیده است که این رقم نسبت به سال شمسي قبل ۲۰ قسمت و بخش رشد داشته و همچنين رقم بسیار قابل قبولی است.
دکترگرایی نژاد افزود: اختصاص بودجه ۷۷ هزار میلیاردی بهترین فرصت برای دانشگاه ها است که بتوانند برنامه جذاب و جالب و خوب های خود را به مرحله اجرا برسانند
رئیس مسائل آموزش عالی، تحقیقات و همچنين فناوری نهاد بودجه کشور با ارائه توضیحاتی از سند آموزش عالی گفت: در این سند چهل چالش اساسی در زمینه آموزش عالی مطرح شده است که تعامل بیشتر دانشگاه و همچنين جامعه، کاهش توسعه کمی و همچنين افزودن توسعه کیفی و همچنين اقتصاد محور بودن دانشگاه ها از مهم ترین چالش های سند مذکور است.

 

ر. ب ۴۵/ ع. ع ۵۷f

 

 

بودجه قسمت و بخش آموزش عالی به صورت ۱۰۰ در صد تخصیص می یابد در تاریخ ۱۶ May 1397 | 7:05 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *