تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تعامل خبرنگاران امکان پذیر است – شریف

تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تعامل خبرنگاران امکان پذیر است – شریف

به نقل از شریف: تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تعامل خبرنگاران امکان پذیر است

دست يار فرهنگی و همچنين اجتماعی وزارت علوم با تبریک فرا رسیدن روز روزنامه نويس و خبرنگار گفت: تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تعامل خبرنگاران ، اطلاع رسانی و همچنين ارتباط و رابطه دو سویه با جامعه امکان پذیر است .

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامرضاغفاری در نشستی با رابطان خبری حوزه معاونت فرهنگی دانشگاه های سراسر کشور در مجموعه باغ نگارستان دانشگاه تهران گفت: کار رابطان خبری در دانشگاه ها با داشتن اشتراکات بسیار با خبرنگاران رسانه های جمعی از تمایز و همچنين تفاوت هایی برخوردار است که ناشی از فعالیت در حوزه رسالت فرهنگی و همچنين اجتماعی دانشگاه و همچنين بینش علمی عمیق است.

وی افزود: باید سرمایه فرهنگی دانشگاه ها را تقویت کنیم که بخشی از این رسالت از طریق اطلاع رسانی درست و همچنين شفاف در دانشگاه ها و همچنين تبیین نخبگان دانشگاهی صورت می گیرد.

دکتر غفاری تصریح کرد: علم، دانش و همچنين بینش خبرنگاران است که به یک سری از اطلاعات، آمار و همچنين داده های خام، معنا و همچنين مفهوم می بخشد و همچنين به حکمروایی خوب در جامعه کمک می کند.

وی استمرار مسئولیت اجتماعی دانشگاه در جامعه را نیازمند آگاهی بخشی و همچنين ارتباط دانشگاه با قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف جامعه و همچنين حکومت و همچنين شهروندان و مردم شهر با دانشگاه است.

در ادامه این نشست، مهندس عسکری، مدیرکل مسائل فرهنگی وزارت علوم با تبریک روز روزنامه نويس و خبرنگار گفت: خبرنگاری یک حرفه نیست بلکه یک راه و همچنين طریق است که در قالب یک چارچوب کنش اجتماعی انجام می مي شود.

وی افزود: از طریق فعالیت خبرنگاران است که راهبردهای دانشگاه برای حل مسائل متنوع و گوناگون و مختلف به جامعه منتقل می مي شود و همچنين دانشگاه به عنوان یک مرجع و همچنين قطب مهم ایفای نقش می کند.

مدیرکل مسائل فرهنگی وزارت علوم با قدردانی از سرويس ها و خدمات رابطان خبری معاونت های فرهنگی دانشگاه ها از آنان خواست در چارچوب ساختار رسمی دانشگاه و همچنين با هماهنگی دفاتر روابط عمومی به امر اطلاع رسانی اقدام کنند.

در ادامه این نشست از رابطان خبری برگزیده حوزه معاونت فرهنگی تجلیل شد.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

تحقق مسئولیت اجتماعی دانشگاه ها با تعامل خبرنگاران امکان پذیر است در تاریخ ۱۷ May 1397 | 3:50 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *