تدوین تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها – شریف

تدوین تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها – شریف

به نقل از شریف: تدوین تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها

دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد؛

دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری از تنظیم تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها در چهار حوزه خبر داد.

تدوین تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی، دکتر نظرپور در جلسه شورای دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با اشاره به اینکه وزیر علوم تدابیر راهبردی برای مقابله با تحریم‌ها تنظیم کرده است، اظهار داشت: این تدابیر در چهار قسمت و بخش اداری و همچنين مالی، آموزشی و همچنين پژوهشی، فناوری و همچنين اجتماعی و همچنين فرهنگی تنظیم شده است.
وی با اشاره به اینکه تحریم ها برای کشور و همچنين دانشگاه ها تهدید است ولي بايد توجه داشت باید این تهدید‌ها را به فرصت تبدیل کرد، گفت: در زمان هشت سال شمسي دفاع مقدس معظلات و مسائل و مشکلات جدی‌تری وجود داشت که پا پس نکشیدیم ولی هم اکنون در جنگ اقتصادی قرار داریم که با تجارب سنوات قبل با این جنگ هم مقابله خواهیم کرد.
دست يار اداری مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره به اینکه باید صرفه‌جویی در هزینه‌ها با حذف هزینه‌های زائد انجام مي شود، ادامه داد: باید راهبرد افزایش دخل و درآمد و همچنين کاهش هزینه‌ها را در دستور کسب و کار خود قرار دهیم.
وی با بیان اینکه باید برای صرفه‌جویی در واحد‌ها و همچنين دانشکده‌های متنوع و گوناگون و مختلف بسته‌های تشویقی در نظر گرفت، افزود: با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی درست می‌قدرت صرفه‌جویی کرد بدون اینکه نارضایتی ایجاد مي شود.
دکترنظرپور با اشاره به اینکه باید از قدرت خیرین در ساخت خوابگاه‌ها بهره بري و استفاده کرد، افزود: باید نظر خیرین را جلب کرد تا بتوان از ظرفیت‌ها و همچنين مساعدت‌های آنها در ساخت خوابگاه‌های مورد نیاز بهره بري و استفاده کرد.
وی با بیان اینکه باید ارتباط دانشگاه با صنعت تقویت مي شود، اظهار کرد: صنعت راه خود را در پیش می‌گیرد و همچنين منتظر نمی‌ماند که دانشگاه به سمتش برود ولي بايد توجه داشت باید دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان اردبیل بتواند کمک کار خوبی برای صنعت استان باشد.
دکتر نظرپور با بیان اینکه باید دانشگاه در زمینه حل معظلات و مسائل و مشکلات استان فعال باشد، ادامه داد: در صورتي که به دنبال توسعه همه جانبه استان اردبیل هستید باید تعامل دانشگاه و همچنين استانداری دو طرفه باشد و همچنين هر یک به دیگری کمک کنند.
وی تصریح کرد: طبق توافق انجام شده ۵۰ قسمت و بخش هزینه مورد نیاز استخر دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی را وزارت علوم و همچنين ۵۰ قسمت و بخش دیگر را هم استانداری اردبیل تقبل کرده است.
ل.م۵۴/ع.ع۵۷

تدوین تدابیر راهبردی وزارت علوم برای مقابله با تحریم‌ها در تاریخ ۱۹ May 1397 | 10:34 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *