تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد سه قسمت و بخش به دانشجویان ارائه می مي شود – شریف

تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد سه قسمت و بخش به دانشجویان ارائه می مي شود – شریف

به نقل از شریف: تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد سه قسمت و بخش به دانشجویان ارائه می مي شود

تفاهم‌نامه همکاری میان صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين بانک قرض الحسنه مهر ایران، به منظور ارائه تسهیلات به دانشجویان تا سقف ۲۰۰ میلیون ریال با کارمزد سه قسمت و بخش منعقد شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از صندوق رفاه دانشجویان، مهندس ذوالفقار یزدان مهر رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در این آیین گفت: این تفاهم‌نامه در مسیر هم افزایی و همچنين ارتقای سرويس ها و خدمات‌رسانی توام با کرامت انسانی به دانشجویان به امضا رسیده است.
وی افزود: بیش از ۸۰ قسمت و بخش دانشجویان دانشگاه‌های زیرمجموعه وزارت علوم، شهریه‌پرداز خواهند بود و همچنين به دلیل محدودیت منابع دولتی ردیف شهریه در یک ردیف متفرقه قرار گرفته، از حیث پرداخت وام شهریه در محدودیت بودیم ولي بايد توجه داشت تلاش کردیم از درآمدهای اختصاصی بهره بري و استفاده کنیم.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان تصریح کرد: در سه سال شمسي قبل بیش از ۴۶ میلیارد تومان از ردیف متفرقه اعتبار عمومی وام شهریه دریافت کردیم؛ درحالی که ۴۴۶ میلیارد تومان از منابع اختصاصی به دانشجویان وام پرداخت کرده‌ایم ولی برای اینکه بتوانیم ارتقا و همچنين پوشش بهتری داشته باشیم و همچنين در این شرایط حساس کشور کمک بیشتری به دانشجویان کشور برای بحث ادامه تحصیل انجام دهیم، یک هم‌افزایی با بانک قرض‌الحسنه مهر به امضا رسانیدم که در گام اول حدود ۳۲۰ میلیارد تومان به دانشجویان مراکز غیرانتفاعی، دانشگاه آزاد اسلامی و همچنين دانشگاه جامع علمی و همچنين کاربردی مشمول این تفاهم‌نامه خواهند بود.
وی با اشاره به اینکه شیوه نامه چگونگی پرداخت شهریه در حال تنظیم است، اظهار داشت: سعی کرده ایم شرایط بازپرداخت شبیه بازپرداخت وام های دانشجویی صندوق رفاه باشد تا دانشجویان دچار مشکل نشوند و همچنين این گام اول است و همچنين در صورتي که با استقبال دانشجویان روبرو شویم میزان منابع ما افزایش پیدا مي کند.
مهندس یزدان مهر در مورد روند پرداخت این وام نیز گفت: دانشجویان باید اول در صندوق رفاه ثبت نام کرده و همچنين بعد از تایید دانشگاه، صندوق رفاه آنها را به بانک قرض‌الحسنه مهر معرفی مي کند. دانشجویان می‌توانند هر ترم از این وام بهره بري و استفاده کنند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

تسهیلات ۲۰۰ میلیون ریالی با کارمزد سه قسمت و بخش به دانشجویان ارائه می مي شود در تاریخ ۱۴ May 1397 | 3:39 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *