توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد – شریف

توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد – شریف

به نقل از شریف: توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم ، تحقیقات و همچنين فناوری، در مراسم معارفه رئیس پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی اظهار داشت: توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی، دکتر برومند در این آئین به اجرای طرح‌های صنعتی پهناور و بزرگ در دهه چهل در استان آذربایجان شرقی اشاره کرد و همچنين گفت: در صورتي که در قبل راه‌اندازی طرح‌های پهناور و بزرگ، پرورش مدیران صنعتی و همچنين سرمایه‌گذاری دولتی، برنامه جذاب و جالب و خوب اصلی توسعه کشور بود، امروزه توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش بنیان، در دستور کار قرار دارد.
دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم تصریح کرد: در صورتي که در قبل کنار هم آوردن سرمایه، مدیریت و همچنين انتقال فناوری از خارج از کشور می‌توانسته بود مسیر پیشرفت را فراهم سازد؛ در شرایط کنونی توسعه دانش‌بنیان به همت ملی و همچنين سازمانی نیاز دارد و همچنين موفقیت در کشورها منوط به بهره بري و استفاده از تمام اجزا در کنار هم است. نیازهای ما محور توسعه می‌باشد و همچنين تمامی نهاد‌هایی که در یک منطقه فعالیت می‌کنند در توسعه این قسمت و بخش از اقتصاد نقش اساسی ایفا می‌کنند.
وی با بیان اینکه فارغ‌التحصیلان ما باید به گونه‌ای تربیت شوند که ریسک‌پذیری بالایی داشته باشند و همچنين با مفاهیم جدیدی مثل مدل کسب و همچنين کار، سرمایه‌گذاری، منابع انسانی و همچنين کار تیمی آشنا شده باشند، افزود: مجموعه‌هایی مانند پارک‌های علم و همچنين فناوری برای موفق بودن حتماً باید ارتباط بسیار قوی با دانشگاه‌ها داشته باشد.
دکتر برومند خاطرنشان کرد: در صورتي که علاقه‌مند هستیم فرزندان مان در منطقه برای خود ثروت‌آفرینی کنند، باید راهبردها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين دانشگاه‌ها همسو باشند و همچنين حمایت سایر مسئولان استان مکمل این ارتباط خواهد بود؛ این ارتباطات بایستی همچنين و علاوه بر ارتباطات سازمانی یک نوع ارتباطات شخصی و همچنين عاطفی نیز باشد تا بتواند موجب پیشرفت مي شود.
وی با اشاره به اینکه پارک‌های علم و همچنين فناوری بایستی ذی نفعان خود را شناسایی کنند و همچنين به انتظارات آنها به درستی پاسخ دهند، عنوان کرد: واحدهای فناور، کار آفرینان، سرمایه‌گذاران، ذینفعان پارک‌ها خواهند بود؛ شناسایی ذینفعان، کیفیت فعالیت پارک‌های علم و همچنين فناوری را ارتقا خواهند بخشید و همچنين پارک‌ها بایستی به عنوان پلت فرم توسعه استان شناخته مي شود و همچنين در تصمیم‌گیری‌های کلیدی بار از دوش استان بردارد.
وی افزود: پارک‌های علم و همچنين فناوری باید محل حضور نخبگان و همچنين فعالان کسب و همچنين کار باشد و همچنين برای نیل به این اهداف نیاز به سازمانی بسیار مدرن داریم.
دکتر برومند در خاتمه ضمن معرفی دکتر عبدالرضا واعظی رئیس جدید پارک علم و همچنين فناوری آذربایجان شرقی، خواستار توسعه هر چه بیشتر پارک و همچنين تعامل سازنده با نهادها، دانشگاه‌ها و همچنين صنایع شد و همچنين از سرويس ها و خدمات شانزده ساله دکتر محمد علی حسینپور فیضی رئیس قبلی این پارک نیز تقدیر کرد.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

توسعه کشور بر مبنای اقتصاد دانش‌بنیان در دستور کار قرار دارد در تاریخ ۲۱ May 1397 | 10:30 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *