جهاد دانشگاهی کارهای شاخص و همچنين فاخر علمی فراوانی انجام داده است /افتخار می‌کنم که از اعضای جهاد دانشگاهی بوده‌ام – شریف

جهاد دانشگاهی کارهای شاخص و همچنين فاخر علمی فراوانی انجام داده است /افتخار می‌کنم که از اعضای جهاد دانشگاهی بوده‌ام – شریف

به نقل از شریف: جهاد دانشگاهی کارهای شاخص و همچنين فاخر علمی فراوانی انجام داده است /افتخار می‌کنم که از اعضای جهاد دانشگاهی بوده‌ام

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با اشاره به عملکرد مطلوب جهاد دانشگاهی در طول ۳۸ سال شمسي فعالیت آن هم گفت: جهاد دانشگاهی مجموعه‌ای علمی است که در طول زمان با تلاش اعضای خود توانسته کارهای شاخص و همچنين فاخر علمی انجام دهد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر منصور غلامی در مراسم نکوداشت سی‌وهشتمین سالگرد تأسیس جهاد دانشگاهی که عصرامروز شنبه در دانشگاه علم و همچنين فرهنگ برگزار شد، اظهار داشت: من نیز عضو خانواده جهاد دانشگاهی بوده‌ام و همچنين از سال شمسي ۶۰ تا ۶۲ در جهاد دانشگاهی عضویت داشته‌ام. قبل از آن هم نیز از جهاد سازندگی مهاجرت کردم و همچنين افتخار می‌کنم که از اعضای جهاد دانشگاهی بوده‌ام. وزیر علوم با بیان اینکه جهاد دانشگاهی جزو دستاوردها و همچنين یادگارهای انقلاب اسلامی است و همچنين الگوی مناسبی برای مراکز علمی کشورمحسوب می مي شود، گفت: در حال حاضر ما در دانشگاه ها و همچنين مراکز پژوهشی در کاربرد علوم و همچنين تکنولوژی تلاش می‌کنیم تا نتایج تحقیقات و همچنين دستاوردهای علمی را در سطح جامعه تاثیرگذار کنیم در حالی که جهاد دانشگاهی از آن هم ابتدای تاسیس با این روش فعالیت می‌کرد.

دکتر غلامی با بیان اینکه جهاد دانشگاهی در اوایل تاسیس در مدیریت دانشگاه‌ها هم حضور فعالی داشت و همچنين مدیریت دانشگاه‌ها نیز جزو ساختار جهاد دانشگاهی بود، افزود: به تدریج و همچنين با گذشت زمان ماموریت‌هایی که بر عهده جهاد دانشگاهی گذاشته شد بیشتر در حوزه فعالیت‌های علمی و همچنين پژوهشی پیش رفت.
وی با تاکید بر نقش مفید و همچنين مؤثر فعالیت‌های فرهنگی جهاد دانشگاهی در محیط دانشگاه‌ها، تصریح کرد: ازهمه کسانی که در جهاد دانشگاهی تلاش می‌کنند، تشکر می کنم، زیرا همواره از کمک‌ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌های فرهنگی جهاد بهره برده‌ایم و همچنين حضور آنها در محیط‌های دانشگاهی و همچنين دانشجویی همواره تأثیرگذار بوده است.
وزیر علوم با بیان اینکه نقش جهاد دانشگاهی در حوزه فرهنگی کمتر از حوزه علم و همچنين فناوری نبوده است، گفت: جهاد دانشگاهی همچنين و علاوه بر کارکردهای اجرایی‌اش، جزو دستاوردها و همچنين یادگارهای انقلاب اسلامی به حساب می‌آید.
وی افزود: وقتی اوایل پیروزی انقلاب اسلامی را به یاد می‌آوریم می‌توانیم فضایی را مجسم کنیم که تعداد زیادی از عزیزانی که عاشق علم و همچنين فناوری و همچنين به کارگیری دستاوردها برای آبادی و همچنين توسعه کشور بودند، در فضاهایی که خیلی آماده شکل‌گیری مجموعه‌ها هم نبود شروع به فعالیت کردند و همچنين بنیاد فعالیت‌هایی را گذاشتند که امروزه می‌قدرت به کارنامه مهم این مجموعه جهادی نگاه کرد و همچنين آثار آن هم را به خوبی دید.
وی در پایان از دکتر طیبی رئیس جهاد دانشگاهی و همچنين همکاران وی در همه واحدهای کشور به خصوص قسمت و بخش‌هایی که در داخل مجموعه‌های دانشگاهی حضور دارند، قدردانی کرد.

در پایان این آیین ۳۴ تن از اعضای هیات علمی و همچنين کارکنان جهاد دانشگاهی به عنوان برگزیده مورد تجلیل قرار گرفتند.

م. ع ۶۰/‏ ر. ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

جهاد دانشگاهی کارهای شاخص و همچنين فاخر علمی فراوانی انجام داده است /افتخار می‌کنم که از اعضای جهاد دانشگاهی بوده‌ام در تاریخ ۱۳ May 1397 | 11:12 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *