حمایت از کارآفرینی و همچنين ایده‌های دانشجویان از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب های جاری صندوق/ پرداخت ۱۶۰ میلیارد وام دکتری در سال شمسي ۹۶ – شریف

حمایت از کارآفرینی و همچنين ایده‌های دانشجویان از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب های جاری صندوق/ پرداخت ۱۶۰ میلیارد وام دکتری در سال شمسي ۹۶ – شریف

به نقل از شریف: حمایت از کارآفرینی و همچنين ایده‌های دانشجویان از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب های جاری صندوق/ پرداخت ۱۶۰ میلیارد وام دکتری در سال شمسي ۹۶

رئیس صندوق رفاه دانشجویان، “اجرای نظام شناسایی دانشجویان مستعد”، “حمایت از کارآفرینی و همچنين ایده‌های دانشجویان” و همچنين “حمایت از کالاهای ایرانی” را از مهم ترین برنامه جذاب و جالب و خوب های این صندوق در سال شمسي جاری برشمرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهندس ذوالفقار یزدان مهر، رئیس صندوق رفاه دانشجویان از رشد اعتبارات عمومی و همچنين اختصاصی این صندوق در سال شمسي های اخیر خبر داد و همچنين گفت: اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان طی سه سال شمسي اخیر حدود ۱۵۷ و همچنين اعتبارات اختصاصی نیز ۱۷۱ قسمت و بخش رشد داشته است.

وی افزود: مجموع اعتبارات عمومی صندوق رفاه دانشجویان در سال شمسي‌های ۸۹ تا ۹۲ از مبلغ دو میلیارد و همچنين ۵۴۹ میلیون ریال با رشد ۱۵۷ درصدی به مبلغ ۶ میلیارد ۵۴۰ میلیون ریال طی سال شمسي‌های ۹۳ تا ۹۶ افزایش یافته است. همچنین مجموع اعتبارات اختصاصی این صندوق در سال شمسي‌های ۸۹ تا ۹۲ از مبلغ ۴ میلیارد و همچنين ۳۸۹ میلیون ریال با رشد ۱۷۱ درصدی به مبلغ ۱۱ میلیارد و همچنين ۸۹۹ میلیون تومان در سال شمسي‌های ۹۲ تا ۹۶ افزایش یافته است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان گفت: طی ۳ سال شمسي قبل نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه ۴۶ میلیارد تومان وام شهریه به ما اختصاص داد ولی صندوق رفاه دانشجویان بالغ‌بر ۴۵۰ میلیارد تومان وام شهریه پرداخت کرد و همچنين امسال نیز برای حل مشکل دانشگاه آزاداسلامی ودانشگاه های غیرانتفاعی برای وام شهریه با بانک قرض‌الحسنه مهر ایران هم‌افزایی کردیم به گونه‌ای که در سال شمسي جاری ۱۰۰ میلیارد تومان به این دانشگاه ها وام شهریه می‌پردازیم.

مهندس یزدانمهردر ادامه با اشاره به رشد ۱۹۲ درصدی ذخیره استراتژیک صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: ذخیره استراتژیک این صندوق از بدو تاسیس تا سال شمسي ۹۲ مبلغ یک میلیارد و همچنين ۳۹۲ میلیون ریال بود که با رشد ۱۹۲ درصدی در سال شمسي قبل به ۴,۰۶۸ میلیارد ریال رسیده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان با اشاره به کاهش بازه زمانی پرداخت وام دانشجویی از سه ماه به ۱۵ روز، افزود: خوشبختانه مجموع عملکرد وام های دانشجویی از مبلغ ۸ میلیارد و همچنين ۱۱۷ میلیون ریال در سال شمسي های ۸۹ تا ۹۲ با رشد ۴۸ درصدی به بیش از ۱۲ میلیارد ریال طی سه سال شمسي اخیر رسیده است.

مهندس یزدانمهرگفت: سال شمسي قبل بیش از ۱۶۰ میلیارد تومان به دانشجویان دکترا وام به صورت ماهانه ۷۰۰ هزار تومان پرداخت شده و همچنين بازپرداخت آنها نیز در قالب اقساط ۶۰ ماهه ۲ سال شمسي بعد از فارغ‌التحصیلی آغاز می‌مي شود.

وی افزود: ۸۵ قسمت و بخش از دانشجویان شهریه پرداخت می‌کنند که متاسفانه اعتبار وام شهریه در ردیف تملک قرار گرفته است به همین دلیل سال شمسي قبل تخصیص صندوق صفر بود.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان در پایان به برنامه جذاب و جالب و خوب اساسی صندوق برای سال شمسي جاری اشاره کرد و همچنين گفت: مقاوم سازی سراهای دانشجویی منطقه ها و مناطق زلزله خیز، حمایت از ایجاد رستوران‌های مکمل، ارائه تسهیلات برای ساخت خوابگاه‌های دانشجویی مجردی و همچنين متاهلی، رتبه بندی سرويس ها و خدمات تغذیه‌ای دانشگاه‌ها، نهادینه سازی مشارکت نیکوکاران و همچنين نهادهای مردمی در ارائه سرويس ها و خدمات دانشجویی واستمرار برنامه جذاب و جالب و خوب کمک به ارتقای سراهای دانشجویی از مهم‌ترین این برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها است.

وی همچنین امکان سازی ایجاد کارگزاری بیمه دانشگاهیان، ایجاد جاده تندرستی در سراهای دانشجویی، اجرای طرح مدیریت جامع سرويس ها و خدمات رفاهی دانشجویی، و همچنين عملیاتی کردن سند راهبردی فناوری اطلاعات صندوق ۱۴۰۰ با استمرار حرکت به سوی نهاد هوشمند و همچنين آی تی محوررا از دیگر برنامه جذاب و جالب و خوب های این صندوق در سال شمسي جاری برشمرد.

ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

حمایت از کارآفرینی و همچنين ایده‌های دانشجویان از اهم برنامه جذاب و جالب و خوب های جاری صندوق/ پرداخت ۱۶۰ میلیارد وام دکتری در سال شمسي ۹۶ در تاریخ ۶ May 1397 | 11:09 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *