دانشگاه باید کانون حل مسائل کشور باشد – شریف

دانشگاه باید کانون حل مسائل کشور باشد – شریف

به نقل از شریف: دانشگاه باید کانون حل مسائل کشور باشد

دکتر اسحاق جهانگیری دست يار اول رئیس جمهور با تأکید بر ضرورت ایجاد ساز و همچنين کار‌های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای ارتباط وثیق و همچنين نظام‌مند میان حکومت با نخبگان و همچنين شهروندان و مردم شهر گفت: رسالت امروز همه مسئولان اجرایی، دانشگاهیان و همچنين نخبگان و همچنين شهروندان و مردم شهر همراهی و همچنين همکاری برای عبور موفق کشور از شرایط خطیر کنونی است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پایگاه اطلاع رسانی حکومت، دکتر جهانگیری شامگاه سه شنبه در جلسه هم اندیشی با روسای ۱۳ دانشگاه برتر کشور و همچنين برخی از اساتید دانشگاه با اشاره به جنگ تبلیغی و همچنين روانی آمریکا و همچنين رسانه های وابسته آنان علیه ملت ایران اظهار داشت: دشمنان تمام تلاش خود را به کار بسته اند تا با یک جنگ روانی و همچنين رسانه ای، انظار و افکار عمومی در ایران را با تشویش، نگرانی و همچنين ناامیدی نسبت به آینده کشور و همچنين نظام مواجه سازند.

وی افزود: دشمنان سرمایه اجتماعی کشور را نشانه گرفته اند که همه دلسوزان کشور باید با وحدت و همچنين همدلی نگذارند سرمایه اجتماعی کشور دچار فرسایش مي شود.

دست يار اول رئیس جمهور ادامه داد: امروز شهروندان و مردم شهر و همچنين به ویژه نسل جوون نسبت به آینده نگرانی هایی دارند و همچنين تلاش ما باید بر محوریت رفع نگرانی شهروندان و مردم شهر و همچنين ایجاد امید و همچنين نشاط در جامعه متمرکز مي شود.

دکتر جهانگیری تاکید کرد: در فضای بی اعتمادی و همچنين ناامیدی نسبت به آینده هر نوع سیاست‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی برای کشور با مشکل مواجه می مي شود بنابراین ایجاد امید و همچنين اعتماد نسبت به آینده کشور باید اولویت همه ما باشد.

رئیس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به آگاهی حکومت از وجود ضعف در ساختار ارتباطی حکومت با نخبگان و همچنين شهروندان و مردم شهر گفت: باید این اختلال ارتباطی با کمک صاحبنظران و همچنين هم اندیشی حکومت با نخبگان مرتفع و همچنين مناسبات ارتباطی میان حکومت و همچنين نخبگان و همچنين شهروندان و مردم شهر تقویت مي شود تا بتوانیم جنگ روانی دشمن را با شکست مواجه کنیم.

دست يار اول رئیس جمهور اضافه کرد: در شرایط حساس کنونی باید به سمتی حرکت کنیم که نخبگان، دانشگاهیان و همچنين دانشگاه ها بتوانند نقش واقعی خود را در کشور ایفا کنند و همچنين به کانون حل و همچنين فصل معظلات و مسائل و مشکلات و همچنين مسایل کشور تبدیل شوند.

دکتر جهانگیری همچنین با اشاره به اینکه بعد از برجام کشور در مسیر توسعه قرار گرفت و همچنين به دنبال جذب و همچنين تأمین منابع مالی برای رفع نیازهای دانشگاه ها و همچنين نوسازی و همچنين تجهیز قسمت و بخش های متنوع و گوناگون و مختلف علمی و همچنين اقتصادی در مسیر توسعه کشور بودیم، خاطرنشان کرد: اولویت نخست همه ما در شرایط تحریم باید تلاش برای اداره مطلوب کشور به نحوی باشد که به زندگی شهروندان و مردم شهر کمترین آسیب وارد مي شود چرا که آمریکا در تلاش است با اعمال فشارهای متنوع و گوناگون و مختلف بر جامعه ما را به عقب نشینی و همچنين تسلیم وادار کند ولي بايد توجه داشت به فضل الهی و همچنين با تلاش و همچنين همت شهروندان و مردم شهر و همچنين مسئولین این معظلات و مسائل و مشکلات را به خوبی پشت سر خواهیم گذاشت و همچنين از این شرایط عبور خواهیم کرد.

دکتر جهانگیری با بیان اینکه در چهار ماهه نخست امسال در مقایسه با چهار ماه ابتدای سال شمسي قبل هم به لحاظ فروش نفت و همچنين درآمدهای ارزی و همچنين هم به لحاظ اختصاص ارز برای تأمین نیازهای اساسی کشور در وضعیت مطمئن تری هستیم تاکید کرد: همه تدابیر مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای مواجهه با شرایط متنوع و گوناگون و مختلف اندیشیده شده است و همچنين جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد.

دست يار اول رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت وحدت مسئولان کشور و همچنين قوای سه گانه در مدیریت شرایط خطیر کنونی و همچنين تسهیل فرایندهای تصمیم گیری و همچنين اجرایی تصریح کرد: خوشبختانه با تدبیر رهبر معظم انقلاب و همچنين تشکیل جلسات مستمر شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران قوا شاهد وحدت رویه در مواجهه با مسایل متنوع و گوناگون و مختلف کشور هستیم و همچنين حکومت نیز در این راستا آمادگی مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را برای اصلاح فرایندهای تصمیم گیری و همچنين اجرایی متناسب با شرایط متنوع و گوناگون و مختلف را دارد.

دکتر جهانگیری همچنین حل و همچنين فصل اختلافات داخلی را ضروری خواند و همچنين گفت: همه نخبگان سیاسی و همچنين اجتماعی و همچنين تيم ها و همچنين جریان های سیاسی متنوع و گوناگون و مختلف باید برای انسجام و همچنين وحدت در کشور بیش از پیش تلاش کنند تا اعتماد و همچنين امید شهروندان و مردم شهر را ترمیم کنیم.

دست يار اول رئیس جمهور در قسمت و بخش دیگری از سخنان خود ضمن انتقاد از سیاست های خصمانه آمریکا علیه کشورمان و همچنين خروج غیرقانونی از برجام تصریح کرد: به تصدیق غالب نخبگان کشور در مقطع کنونی با توجه به سیاست های خصمانه و همچنين توأم با بی احترامی حکومت آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران مذاکره با این کشور پذیرفتنی نیست.

رییس دانشگاه علامه طباطبایی نیز در این نشست با اشاره به فضاسازی های انجام شده توسط دشمنان علیه کشور در خصوص موضوعات متنوع و گوناگون و مختلف سیاسی نظیر برجام و همچنين رژیم حقوقی دریای خزر خواستار بسترسازی و همچنين حضور دانشگاهیان برای توضیح مسائل سیاسی و همچنين حقوقی به انظار و افکار شد و همچنين گفت: در صورتي که نتوانیم در این مسائل روشنگری مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را انجام دهیم و همچنين با ایجاد شوک های مثبت روانی و همچنين رسانه ای به جامعه، انظار و افکار عمومی را همراه نکنیم، کشور با مشکل مواجه خواهد شد.

رییس دانشگاه امیرکبیر هم در این جلسه با بیان اینکه وحدت مسئولان در داخل کشور باید نمود عینی داشته باشد، بر برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی های کوتاه مدت و همچنين بلند مدت برای تامین نیازهای جامعه تاکید کرد و همچنين گفت: خوشبختانه در محافل علمی بدون توجه به سوداگری های بازار تحقیقات و همچنين مسائل پژوهشی به خوبی در حال انجام است.

در این نشست رییس دانشگاه شهید بهشتی نیز با اشاره به برخی نگرانی ها در میان اساتید دانشگاه و همچنين دانشجویان در خصوص وضعیت کنونی کشور، گفت: حکومت باید با ارتباط قوی تر با محافل دانشگاهی این نگرانی ها و همچنين دغدغه ها را مرتفع کند.

رییس دانشگاه تهران نیز موضوع تقویت تعامل دستگاهها با یکدیگر و همچنين بهره بري و استفاده از تجارب دانشگاهی برای حل و همچنين فصل موضوعات پیش رو را یادآور شد و همچنين خواستار همکاری بیشتر دستگاههای حاکمیتی با نهادهای علمی شد.

وی ارائه راهکار از سوی دانشگاهها را منوط به در اختیار داشتن اطلاعات دقیق از مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات پیش روی حکومت دانست و همچنين اظهار داشت: در صورت ارتباط بیشتر مسئولان اقتصادی با دانشگاهیان می قدرت برای برون رفت از مسائل موجود به راه حل های اجرایی رسید.

در ادامه این جلسه روسای دانشگاههای تهران، صنعتی شریف، علم و همچنين صنعت ایران، خواجه نصیرالدین طوسی، شهید بهشتی، علامه طباطبائی، امیرکبیر، تربیت مدرس، صنعتی اصفهان، شیراز، تبریز و همچنين اصفهان نیز هر کدام در سخنانی با تأکید بر اینکه ظرفیت های بزرگی در دانشگاه های کشور برای برون رفت از معظلات و مسائل و مشکلات وجود دارد، آمادگی خود را برای همراهی با حکومت و همچنين ارائه پیشنهادات راهگشا به منظور حل بحران های فعلی اعلام کردند.

روسا و همچنين اساتید دانشگاه های حاضر در جلسه همچنین ضمن بیان دغدغه ها و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات خود تصریح کردند: مسایل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات اقتصادی و همچنين چالش های پیش روی کشور نظیر ترمیم سرمایه اجتماعی، بیکاری، مسایل زیست محیطی، آب و همچنين آسیب های اجتماعی از طریق ارتباط نظام‌مند بدنه کارشناسی حکومت با بدنه علمی دانشگاه ها قابل حل و همچنين فصل است.

تأکید بر قانونگرایی، ضرورت جلب اعتماد شهروندان و مردم شهر و همچنين نمایش همبستگی دستگاه ها و همچنين قوای سه گانه، روشنگری در مورد ابعاد تحریم ها و همچنين ظرفیت های کشور، بهره بري و استفاده از توانمندی اساتید و همچنين دانشجویان برای ترسیم چشم انداز روشن نسبت به آینده کشور با توجه به واقعیت ها، برخورد با مفسدان اقتصادی، چگونگی ایجاد ارتباط نظام‌مند میان مسئولان و همچنين نخبگان و همچنين همکاری برای تزریق امید و همچنين اعتماد به جامعه از مهمترین مباحث مطرح شده در این جلسه بود.

در این جلسه مقرر شد روسای دانشگاههای حاضر طی جلسه ای ساز و همچنين کار ایجاد ارتباط نظام‌مند حکومت با نخبگان و همچنين دانشگاه ها را با محوریت دکتر رضا فرجی دانا مشاور رییس جمهور تعیین و همچنين به حکومت پیشنهاد کنند.

دانشگاه باید کانون حل مسائل کشور باشد در تاریخ ۲۴ May 1397 | 12:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *