دکتر طاهره میرعمادی به سمت "رئیس مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند" منصوب شد – شریف

دکتر طاهره میرعمادی به سمت "رئیس مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند" منصوب شد – شریف

به نقل از شریف: دکتر طاهره میرعمادی به سمت "رئیس مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند" منصوب شد

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری درحکمی دکتر طاهره میرعمادی را به ریاست “مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند” منصوب کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این حکم انتصاب خطاب به دکتر میرعمادی آمده است:
نظر به سوابق و همچنين تجارب ارزنده سرکار عالی و همچنين بر اساس هماهنگی با دبیرخانه کل اتحادیه حاشیه اقیانوس هند به موجب این حکم به مدت ۳سال به ریاست مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند منصوب می شوید.
امید است با اتکال به خداوند متعال و همچنين با سعی و همچنين اهتمام خود براساس اهداف و همچنين سیاستهای علمی این مرکز و همچنين تجارب استادان، پژوهشگران و همچنين صاحب نظران، گامهای موثری به منظور ارتقای علم و همچنين فناوری بین کشورهای عضو این اتحادیه بردارید.
توفیق سرکارعالی را در انجام مسئولیت خطیری که به دست دارید از خداوند منان خواهانم.
دکتر میرعمادی دانشیار سیاستگذاری علم و همچنين فنآوری بوده و همچنين هم اکنون رئیس تيم سیاستهای علوم و همچنين فناوری پژوهشکده مطالعات فناوری‌های نوین نهاد پژوهشهای علمی و همچنين صنعتی ایران است.
وی دارای لیسانس علوم سیاسی از دانشگاه تهران، فوق لیسانس اقتصاد بین الملل از دانشگاه سوربون فرانسه و همچنين دکترای روابط بین الملل از دانشگاه تربیت مدرس است.
دکتر میرعمادی دارای ۳۸ مقاله چاپ شده در نشریات پژوهشی داخل و همچنين خارج در حوزه دیپلماسی علم و همچنين فناوری، همکاریهای بین المللی و همچنين سیاستگذاری نوآوری بوده و همچنين به تا حال دو کتاب تالیفی از وی با عناوین “مقدمه ای بر دیپلماسی علم و همچنين فناوری” و همچنين “مبانی حقوق ملی و همچنين حقوقی در فضای تبادل اطلاعات” منتشر شده است.
دکتر میرعمادی در سال شمسي ۱۳۹۲ مرکز پژوهشهای سیاستگذاری و همچنين دیپلماسی علم و همچنين فناوری را در نهاد پژوهشهای علمی و همچنين صنعتی تاسیس کرد و همچنين با امضای تفاهم نامه‌ای با معاونت علمی و همچنين فنآوری ریاست جمهوری و همچنين وزارت مسائل خارجه، در این حوزه به تربیت بررسي کننده و پروهشگر در سطح دکتری و همچنين پسا دکتری پرداخت.
اتحادیه همکاریهای حاشیه اقیانوس هند (IORA) در سال شمسي ۱۹۹۷ تشکیل شده و همچنين در حال حاضر شامل ۲۱ عضو شامل ایران، استرالیا، هند، آفریقای جنوبی، اندونزی و همچنين مالزی و همچنين نیز ۷ شریک گفت و همچنين گویی شامل آمریکا، انگلیس، فرانسه، آلمان، چین، مصر و همچنين ترکیه می‌باشد. این اتحادیه دارای آژانسهای تخصصی گوناگونی بوده که یکی از مهمترین آنها، مرکز منطقه ای انتقال علوم و همچنين فناوری (RCSTT) است. این مرکز با امضای تفاهمنامه ای بین وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری ایران و همچنين IORA در سال شمسي ۱۳۸۷ تشکیل شده و همچنين مقر آن هم نیز در ایران در محل نهاد پژوهشهای علمی و همچنين صنعتی ایران است.
مرکز منطقه ای انتقال علوم و همچنين فناوری به عنوان یک آژانس تخصصی بین منطقه ای از جایگاه ویژه ای در اجرا و همچنين پیشبرد اهداف دیپلماسی علم و همچنين فناوری و همچنين گسترش شبکه های همکاری دانشی بین المللی محققان ایرانی برخوردار است. شامل ابزارهای سیاستی که برای نیل به اهداف مذکور از سوی این مرکز به کار گرفته می‌مي شود می‌قدرت به مواردی نظیر اجرای پروژه های تحقیقاتی چند جانبه، کارگاههای آموزشی مشترک و همچنين همچنین ایجاد بانک‌های اطلاعاتی مشترک اشاره کرد.
ل.م ۵۴/ ع.ع ۵۷

دکتر طاهره میرعمادی به سمت "رئیس مرکز منطقه ای علوم و همچنين انتقال فناوری اتحادیه حاشیه اقیانوس هند" منصوب شد در تاریخ ۲۸ May 1397 | 7:40 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *