دیدار دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين سفیر ایتالیا در ایران – شریف

دیدار دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين سفیر ایتالیا در ایران – شریف

به نقل از شریف: دیدار دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين سفیر ایتالیا در ایران

دکتر مسعود برومند دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين مائورو کونچاتوری سفیر ایتالیا در ایران در راستای گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و همچنين فناوری با کشور ایتالیا دیدار و همچنين گفت‌وگو کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر برومند در این دیدار به سابقه خوب همکاری علمی دو کشور و همچنين اهمیت توسعه و همچنين گسترش همکاری‌های علمی، پژوهشی و همچنين فناوری با کشور ایتالیا، تفاهم نامه‌های منعقد شده بین دو کشور و همچنين تلاش برای اجرایی کردن بیشتر این تفاهم‌نامه و همچنين برگزاری نشست علم، فناوری و همچنين نوآوری در ایتالیا اشاره کرد و همچنين دکتر نیسی را به عنوان نماینده وزارت علوم جهت پیگیری همکاری‌ها و همچنين برگزاری نشست با همکاری دکتر صدری نسب، رئیس مرکز مطالعات همکاری‌های علمی و همچنين بین المللی معرفی کرد.

وی با اشاره به اینکه حوزه‌های همکاری بسیاری بین دو کشور وجود دارد، معرفی نمایندگانی از دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی برای همکاری از سوی دو کشور و همچنين برگزاری کمیته علمی و همچنين پژوهشی مشترک (مانند نشست فعالان دانشگاهی و همچنين مراکز تحقیقاتی در حوزه‌های مشخص) را پیشنهاد کرد.

دکتر برومند درخصوص فعالیت‌های B to B (فعالیت‌های تجاری بین دوکشور)، به تعداد پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز رشد کشور اشاره کرد و همچنين گفت: شرکت‌های مستقر در پارک‌های علم و همچنين فناوری در این خصوص می‌توانند با شرکت‌های ایتالیایی پروژه‌های مشترک و همچنين توسعه محصولات برای بازار ایران یا بازارهای دیگر در ایران داشته باشند.

مائورو کونچاتوری سفیر ایتالیا در ایران ضمن قدردانی از برگزاری این دیدار، به امضای بیانیه مشترک در سال شمسي ۲۰۱۷ بین وزرای علوم دو کشور اشاره کرد و همچنين برگزاری نشست علم، فناوری و همچنين نوآوری در ایتالیا را مهم تلقی کرد و همچنين نشست علم، فناوری و همچنين نوآوری را که در سال شمسي قبل در تهران برگزار شد، چارچوب و همچنين مدلی برای برگزاری این نشست دانست.

وی بر امکان ایجاد تغییر در مدل همکاری برای نشست و همچنين نیاز به یک نقشه راه تأکید کرد.

اعلام آمادگی برای حمایت بیشتر از پروژه پیترو دلا ناله و همچنين حمایت و همچنين انرژی بیشتر از طرف ایتالیایی، معرفی طرف ایرانی به منظور پیشبرد همکاری‌های مشترک با ایتالیا، توجه بیشتر به اجرایی‌کردن تفاهم‌نامه‌های همکاری مشترک دو کشور و همچنين برگزاری کمیته مشترک در حوزه پژوهش، از دیگر موارد مطرح شده در این دیدار است.

سپس دکتر عبدالساده نیسی مدیر کل دفتر حمایت و همچنين پشتیبانی مسائل پژوهشی و همچنين فناوری ضمن ارائه ظرفیت‌ها و همچنين پتانسیل‌های همکاری با کشور ایتالیا، در راستای تشکیل کمیته مشترک پژوهشی، به زمینه‌های همکاری کمیته شامل «تعریف پروژه‌های مشترک پژوهشی»، «رشته‌های آموزشی مشترک»، «پروژه‌های توسعه فناوری مشترک»، «ایجاد مؤسسات پژوهشی مشترک»، «تبادل اساتید و همچنين دانشجویان»، «اطلاعات علمی (کتاب، مقالات)» و همچنين «کنفرانس‌ها و همچنين کارگاه‌های آموزشی مشترک» اشاره کرد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

دیدار دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزیر علوم و همچنين سفیر ایتالیا در ایران در تاریخ ۳ May 1397 | 9:37 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *