دیدار روسای دانشگاه های سطح یک با دکترظریف – شریف

دیدار روسای دانشگاه های سطح یک با دکترظریف – شریف

به نقل از شریف: دیدار روسای دانشگاه های سطح یک با دکترظریف

هفت تن از روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور با دکتر محمدجواد ظریف، وزیر مسائل خارجه، دیدار و همچنين گفتگو کردند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تهران، روسای دانشگاه‌های تهران، علامه طباطبایی، شهیدبهشتی، تربیت مدرس، صنعتی شریف، صنعتی امیرکبیر و همچنين شیراز امروز سه شنبه ۲۳ مردادماه با وزیر مسائل خارجه دیدار و همچنين در مورد مسائل بین‌المللی دانشگاه‌ها در شرایط کنونی کشور گفتگو کردند.

دکترمحمود نیلی احمدآبادی، رئیس دانشگاه تهران در این دیدار ضمن قدردانی از توجه وزیر مسائل خارجه به مسائل دانشگاه و همچنين همکاری‌های گرفته شده در این حوزه با اشاره به فعالیت‌ها و همچنين اقدامات انجام شده توسط دانشگاه‌های سطح یک برای حل مسائل ملی بر اهمیت برگزاری جلسات و همچنين نشست‌های تخصصی تاکید کرد.

وی با اشاره به برگزاری جلسات تخصصی در حوزه‌های متنوع و گوناگون و مختلف از قبیل: اقتصاد، سیاست و همچنين علوم اجتماعی که در چندین نوبت با حضور صاحب‌نظران و همچنين استادان این دانشگاه‌ها انجام شده است، گفت: نتایج به دست آمده از این جلسات که حاصل ساعت هاي طولاني و زياد گفتگو و همچنين تحلیل تخصصی بوده، همراه با راه‌حل‌های ممکن برای حل معظلات و مسائل و مشکلات در اختیار مسئولان و همچنين مقامات مربوطه قرار گرفته است.

رئیس دانشگاه تهران گسترش فعالیت‌های بین‌المللی و همچنين برقراری ارتباط با دانشگاه‌های مهم اروپایی و همچنين آمریکایی در پسابرجام را از دستاورد‌های فعالیت‌های تیم دیپلماسی وزارت مسائل خارجه عنوان کرد و همچنين افزود: در پسابرجام ما شاهد گسترش ارتباطات بین‌المللی دانشگاه‌ها بودیم که برگزاری جلسات و همچنين نشست‌های مشترک با دانشگاه‌های مهم اروپایی و همچنين آمریکایی شامل این ارتباطات است.

دکترنیلی احمدآبادی با تاکید بر ضرورت گسترش تبادلات علمی و همچنين بین‌المللی گفت: گسترش دیپلماسی علمی به عنوان راهکاری مهم و همچنين تاثیرگذار برای کمک به حل معظلات و مسائل و مشکلات کشور در عرصه بین‌الملل از طریق همین تبادلات علمی صورت می‌گیرد.

وی آمادگی دانشگاه‌های سطح یک کشور را برای مشارکت در کارگاه‌های تخصصی به منظور حل معظلات و مسائل و مشکلات جامعه اعلام کرد.

روسای دانشگاه‌های سطح یک حاضر در جلسه نیز دیدگاه‌های خود را در خصوص مسائل مهم دانشگاهی در حوزه بین‌الملل بیان داشتند.

دکترمحمدجواد ظریف، وزیر مسائل خارجه نیز بااستقبال از دیدگاه‌های روسای دانشگاه‌های سطح یک کشور تاکید کرد: این دیدگاه‌ها بررسی و همچنين وزارت مسائل خارجه در حل مسائل و همچنين معظلات و مسائل و مشکلات مطرح شده در این جلسه همکاری مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را به عمل خواهد آورد.

وی پیشنهاد کرد که کمیته‌ای برای پیگیری مسائل دانشگاه‌ها در حوزه بین‌الملل تشکیل مي شود.

دیدار روسای دانشگاه های سطح یک با دکترظریف در تاریخ ۲۳ May 1397 | 6:44 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *