رعایت شاخص "جوون‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال شمسي جوون‌تر شدند – شریف

رعایت شاخص "جوون‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال شمسي جوون‌تر شدند – شریف

به نقل از شریف: رعایت شاخص "جوون‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال شمسي جوون‌تر شدند

وزیر علوم بر رعایت شاخص “جوون گرایی” در انتصاب مدیران دانشگاه‌ها تاکید کرد و همچنين گفت: در حال حاضر از ۲۸ رییس دانشگاه انتخابی، ۲۵ فرد يا شخص جوون تر از روسای قبل خواهند بود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایسنا، دکتر منصور غلامی ضمن بیان این مطلب بر رعایت شاخص “جوون گرایی” در انتصاب مدیران دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی تاکید کرد و همچنين افزود: جوون گرایی و همچنين انتصاب مدیران جوون در آموزش عالی از سیاست های وزارت علوم است و همچنين در راستای اجرای این سیاست روسای جدید دانشگاه‌ها “جوون تر” از مدیران پیش از خود انتخاب شدند.

وی در ادامه تصریح کرد: در واقع پایبندی به شاخص “جوانگرایی” در انتصاب مدیران را یکی از اولویت های این وزارت خانه در انتخاب روسای دانشگاه ها و همچنين مدیران ستادی قرار دادیم و همچنين در حال حاضر از ۲۸ رییس دانشگاه منصوب شده در دوره جدید، ۲۵ فرد يا شخص جوون تر از روسای پیشین خواهند بود.

وزیر علوم در پاسخ به این پرسش که ” یکی از شعارهای رئیس جمهوری در انتخابات سال شمسي ۹۶ جوون گرایی بوده است و همچنين وزارت علوم چه اقدامی را در این ارتباط انجام داده است؟ ” اظهار کرد: در انتصاب مدیران در وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به جوون گرایی به عنوان یک شاخص مهم توجه شده است. از ابتدای کار من در وزارت علوم به تا حال حکم ۳۰ رئیس دانشگاه و همچنين مرکز آموزش عالی تمدید شده و همچنين ۲۸ فرد يا شخص از روسای دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی نیز تغییر یافته اند که از این تعداد ۲۵ فرد يا شخص جوون تر از روسای قبلی خواهند بود.

وی افزود: میانگین سنی روسای پیشین دانشگاه ها و همچنين مراکز آموزش عالی، ۵۵ سال شمسي و همچنين هفت ماه بوده و همچنين متوسط سن روسای جدید منصوب شده نیز ۴۷ سال شمسي و همچنين شش ماه است؛ به عبارت دیگر، مدیران جدید بیش از ۸ سال شمسي جوون تر از روسای پیش از خود خواهند بود.

دکتر غلامی در ادامه تصریح کرد: در انتصاب روسای دانشگاه ها و همچنين موسسات آموزش عالی به عنوان نهادهای نخبه گرا و همچنين کانون های ایده پروری، اندیشه ورزی، تولید و همچنين ترویج علم و همچنين فناوری در کشور، معیارهای مهمی همچون شایستگی و همچنين مقبولیت علمی، التزام به اخلاق علمی و همچنين حرفه ای و همچنين همچنین توانایی اجرایی و همچنين مدیریتی نیز مورد توجه قرار می گیرد.

رعایت شاخص "جوون‌گرایی" در انتصاب‌ها/ مدیران دانشگاه‌ها ۸ سال شمسي جوون‌تر شدند در تاریخ ۲۸ May 1397 | 7:43 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *