ضرورت تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی – شریف

ضرورت تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی – شریف

به نقل از شریف: ضرورت تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی

مدیرکل دفتر سیاست ‌گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری به ضرورت تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی تاکید کرد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل ازدانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی، دکتر مهدی کشمیری در بازدید از مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی، توجه این دانشگاه به مرکز رشد را مطلوب ارزیابی کرد و همچنين گفت: امیدواریم بخشی از اعتبارات دانشگاه در حوزه نوآوری و همچنين فناوری هزینه شده و همچنين توجه جدی به این امر مي شود.
وی با بیان اینکه حمایت مختصری که ما از پارک های علم و همچنين فناوری می کنیم به منظور تعامل با دانشگاه ها است، افزود: پارک های علم و همچنين فناوری دارای یک سری امتیازات خواهند بود که در صورت همکاری مشترک پارک های علم و همچنين فناوری با دانشگاه ها، پارک ها می توانند از شرکت های مستقر در مراکز رشد حمایت داشته باشند.
دکترکشمیری با بیان اینکه مراکز رشد باید دارای فضای مناسب به منظور بهره بري و استفاده مشترک دانشجویان و همچنين واحدهای فناور باشند، تصریح کرد: مراکز رشد دانشگاهی باید محل کسب و همچنين کار بوده و همچنين دارای پشتیبانی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري شامل سالن غذاخوری باشند.
مدیرکل دفتر سیاست گذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی مسائل فناوری وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با تاکید بر اینکه وظیفه ما حمایت از مراکز رشد است، افزود: امید می رود مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با تعامل با استانداری و همچنين پارک علم و همچنين فناوری در بحث توسعه بازار محصولات شرکت ها گام بردارد.
وی تصریح کرد: با توجه به تولید محصولات ارزشمند در مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی، تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در این مرکز رشد ضروری است.
دکتر کشمیری همچنین در خصوص مجوز قطعی مرکز رشد دانشگاه قول مساعد داد که در صورتي که طی دو ماه آتی، مجوز اصولی و همچنين قطعی به مجوز فعالیت تبدیل نشود، مجوز قطعی مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی صادر مي شود.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با بیان اینکه تاکید ویژه ای برای توسعه مرکز رشد دانشگاه داریم، گفت: امیدواریم در چهار سال شمسي آتی مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی در ردیف مراکز رشد برتر وزارت علوم قرار گیرد.
وی با بیان اینکه برای خرید محصولات شرکت های مستقر در مرکز رشد برای بهره بري و استفاده در دانشگاه مصمم هستیم، افزود: این کار قطعاً موجب امیدآفرینی برای جوانان فعال در این شرکت ها خواهد شد و همچنين می تواند الگویی نیز برای سایرین باشد.
دکترحبیبی با تاکید بر توسعه فعالیت های مرکز رشد دانشگاه، تصریح کرد: در بحث های جاری و همچنين تجهیزاتی نیز نیازمند مساعدت وزارت علوم هستیم.
رئیس دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی تاکید کرد: تبدیل موافقت اصولی مرکز رشد به موافقت قطعی حداقل کمک وزارت علوم برای توسعه این مرکز و همچنين دانشگاه است؛ چراکه این امر مهم در رتبه بندی دانشگاه تاثیرگذار است.
دکتر برومند صلاحی رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با بیان اینکه در حال حاضر این مرکز با ۴۰ واحد فناور دارای قرارداد بوده و همچنين ۳۰ واحد در مرکز رشد مستقر خواهند بود، گفت: با خرید ساختمان مستقل برای مرکز رشد، بسیاری از مشکلاتی که در نقل و همچنين انتقال با آن هم مواجه بودیم حل شد و همچنين با بهره بري و استفاده بهینه از امکانات این ساختمان می توانیم ۸۰ واحد را در این مرکز مستقر کنیم.
وی با بیان اینکه از بدو تاسیس این مرکز به تا حال، دانشگاه بیش از ۵ میلیارد تومان برای این مرکز هزینه کرده و همچنين حدود ۱۹۸ میلیون تومان نیز از اعتبارات وزارت علوم بهره مند شده ایم، گفت: در حال حاضر نیز نیازمند مساعدت جدی وزارت علوم هستیم تا بتوانیم سرويس ها و خدمات بیشتری به جامعه علمی و همچنين پژوهشی ارائه دهیم.
دکترصلاحی با بیان اینکه صرفه جویی در نیروی انسانی و همچنين هزینه های جاری جزو اولویت های ما در مرکز رشد می باشد، تصریح کرد: با توجه به اینکه مجوز این مرکز اصولی است و همچنين ما نیز هیچگونه کمبودی از لحاظ استانداردهای وزارت علوم نداریم، انتظارمی رود مجوز قطعی این مرکز توسط وزارت علوم صادر مي شود.
رئیس مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با بیان اینکه انتظارات از دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی به عنوان دانشگاه مادر استان زیاد است، خاطرنشان کرد: ما در مرکز رشد ضمن جذب ایده ها، سرويس ها و خدمات مشاوره ای را در دستور کار قرار داده ایم و همچنين ضمن برگزاری جلسات مشترک با واحدهای فناور، بنا را بر تعامل نزدیک با این واحدها گذاشته ایم.
ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

ضرورت تجاری سازی محصولات تولیدی واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی در تاریخ ۲۳ May 1397 | 3:37 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *