ضرورت توجه ویژه به حرکت‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ محور – شریف

ضرورت توجه ویژه به حرکت‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ محور – شریف

به نقل از شریف: ضرورت توجه ویژه به حرکت‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ محور

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری گفت: در شرایط کنونی باید توجه ویژه‌ای به جایگاه مجموعه‌های علمی، پژوهشی و همچنين فناوری کشور داشته باشیم و همچنين با دقت بیشتر به حرکت‌های برنامه جذاب و جالب و خوب محور توجه کنیم.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی امروز دوشنبه در نخستین همایش و همچنين نمایشگاه پارک‌های علم و همچنين فناوری در حوزه مدیریت سبز که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد اظهار داشت: تلاش ما این است که بتوانیم مجموعه آموزش عالی کشور را آن هم روش که باید و همچنين شاید در سطح ملی نمایندگی کنیم و همچنين از رویکرد‌های مثبتی که در حوزه نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه و همچنين حکومت وجود دارد بهره بیشتری ببریم تا شرایط برای انجام دادن وظایف سازمانی و همچنين ذاتی بیش از پیش فراهم مي شود.

وی افزود: خوشبختانه پارک‌های علم و همچنين فناوری شروع خوبی داشته‌اند و همچنين امید زیادی به آن هم‌ها در سطح ملی وجود دارد و همچنين ارزیابی‌ها نیز نشان می‌دهد که در روند فعالیت‌های خود توفیقات خوبی کسب نموده اند.

به گفته وزیر علوم پارک‌های علم و همچنين فناوری حلقه اتصال مجموعه علم و همچنين فناوری با قسمت و بخش خصوصی خواهند بود و همچنين این حلقه اتصال باید مسئولیت و همچنين ماموریت خاصی را برای خود تعریف کند.

دکتر غلامی خاطرنشان کرد: در شرایط کنونی در صورتي که پارک‌های علم و همچنين فناوری هر الگو و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب علمی و همچنين محاسبه شده و همچنين فنی را به مجموعه‌هایی که در زیر چتر خود دارند منتقل کنند می‌تواند جریان مستمری را در آینده ایجاد کند و همچنين منشأ تاثيرات و همچنين اثرات باشد و همچنين هر چه دقت و همچنين ظرافت علمی و همچنين محاسبات دقیق‌تر باشند، این تاثيرات و همچنين اثرات نیز مطلوب‌تر خواهند بود.

وی عنوان کرد: شاید اهدافی را که در تقویت نیروی انسانی در دانشگاه‌ها داریم، به لحاظ وسعت، تعداد و همچنين تنوع رشته‌ها، نتوانیم اشخاص را به صورت تک به تک به سمت مقصد جهت‌دهی و همچنين هدایت کنیم، ولي بايد توجه داشت اهداف و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ها در پارک‌های علم و همچنين فناوری دقیق و همچنين هدفمند است.

وزیر علوم افزود: در پارک‌های علم و همچنين فناوری زایش فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن و همچنين اندیشه مدیریتی را انتظار داریم و همچنين لذا نباید در ستاد وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری چگونگی مدیریت را دیکته کرده بلکه باید در کنار آنها قرار گرفته و همچنين کمک کنیم با شکوفا کردن اندیشه‌های جوون بتوانند راهکارهای جدید و همچنين نوآوری‌ها را به همه مجموعه‌ها، به خصوص مجموعه‌های در حال توسعه، شرکت‌ها و همچنين واحدهای فناوری که امید به آینده در کنار شکوفایی آنها شکل می‌گیرد، منتقل کنند.

وی با تأکید بر اینکه در کشورمان باید اقتدار ملی و همچنين سرمایه‌های ملی را از منابع خام به سمت نیروی انسانی توسعه‌یافته انتقال دهیم تصریح کرد: این مهم باید یک حرکت ملی باشد و همچنين قسمت و بخش قابل توجه آن هم را باید پارک‌های علم و همچنين فناوری و همچنين مراکز پژوهشی و همچنين فناوری ساماندهی و همچنين هدایت کنند.

دکتر غلامی افزود: در شرایط فعلی باید نمونه‌های عملی امیدوارکننده از دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی و همچنين تحقیقاتی کشور به سوی جامعه منتشر مي شود؛ زیرا وظیفه داریم که روی حل پيشامد جديد فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن کرده و همچنين راهکار ارائه دهیم و همچنين این امر جریان امید و همچنين اراده ملی را در کشور تقویت مي کند.

وی در خاتمه با بیان اینکه آینده از آن هم ملت و همچنين جوانان ما می‌باشد تصریح کرد: جامعه علمی برای همه مسائل و همچنين معضلات موجود در کشور می‌تواند راه حل ارائه دهد و همچنين این همت با نيرو و همچنين وسعت بیشتر در جامعه علمی شکل گرفته و همچنين پیش خواهد رفت.

همچنین در پایان این نشست با حضور وزیر علوم نمایشگاه پارک‌های علم و همچنين فناوری در حوزه مدیریت سبز افتتاح شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

 

ضرورت توجه ویژه به حرکت‌های برنامه جذاب و جالب و خوب‌ محور در تاریخ ۸ May 1397 | 3:43 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *