ضرورت نگاه جدی‌تر به علوم پایه – شریف

ضرورت نگاه جدی‌تر به علوم پایه – شریف

به نقل از شریف: ضرورت نگاه جدی‌تر به علوم پایه

دکتر مجتبی شریعتی نیاسر دست يار آموزشی وزیر علوم در جلسه شورای دانشگاه دامغان که به میزبانی این دانشگاه برگزار گردید، خواستار نگاه جدی‌تر به علوم پایه شد و همچنين گفت: علوم پایه در ایران مغفول مانده است در حالی که می‌تواند بسترساز سایر حوزه‌های علمی محسوب مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر شریعتی نیاسر با بیان اینکه سیاست وزارت علوم کاهش کمی تعداد واحدهای دانشگاهی و همچنين ارتقای سطح کیفی آموزش عالی است، اظهار داشت: سیاست‌های اتخاذ شده در وزارت علوم مبتنی بر کاهش تعداد واحدهای آموزشی از سال شمسي قبل آغاز شده است و همچنين همچنان ادامه دارد.
وی افزود: توسعه کمی دانشگاه‌ها در مقطعی به صورت غیرکارشناسی رقم خورد و همچنين باعث شد تا برخی دانشگاه‌ها از استانداردهای مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برخوردار نباشند؛ لذا طرح آمایش آموزش عالی کشور از سال شمسي ۱۳۹۴ کلید خورد تا بتوانیم سطح علمی دانشگاه‌ها را ارتقا بخشیم.
دست يار آموزشی وزیر علوم با تأکید بر اینکه امروز دانشگاه ها باید مأموریت خود را به بهترین نحو به انجام برسانند، تأکید کرد: افق دانشگاه‌ها از طریق انجام صحیح مأموریت‌های محوله در راستای تحول علمی سطح کشور معین و همچنين مشخص می‌مي شود.
در این نشست دکتر عبدالعلی بصیری رئیس دانشگاه دامغان نیز گزارشی اجمالی از فعالیت‌های دانشگاه و همچنين توانمندی‌های آن هم ارائه کرد.
همچنین در پایان این جلسه دکتر شریعتی نیاسر از آزمایشگاه‌های دانشگاه دامغان بازدید کرد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

ضرورت نگاه جدی‌تر به علوم پایه در تاریخ ۲ May 1397 | 8:55 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *