ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و همچنين استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و همچنين فناوری – شریف

ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و همچنين استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و همچنين فناوری – شریف

به نقل از شریف: ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و همچنين استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و همچنين فناوری

مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری وزارت علوم گفت: تجربه موجود در کشور نشان می دهد برای توسعه پارک‌های علم و همچنين فناوری باید دانشگاهها و همچنين استانداری ها با این موسسات همکاری کنند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و همچنين فناوری خراسان جنوبی، دکتر مهدی کشمیری روز چهارشنبه در آئین تودیع و همچنين معارفه رئیس پارک علم و همچنين فناوری خراسان رضوی که در محل ساختمان اصلی این پارک برگزار شد، گفت: ما تجربه‌های خوبی در عرصه پژوهش و همچنين فناوری در کشور داریم و همچنين در بازنگری و همچنين بررسی این تجربه‌ها، نقش همکاری استانداری و همچنين دانشگاه با پارک‌ها بسیار پررنگ است و همچنين در صورتي که مسئولان دانشگاه‌ها فضا را برای حضور پارک‌ها در دانشگاه فراهم کنند شاهد پاسخگویی به مطالبات حوزه علم و همچنين فناوری به راحتی هرچه تمام تر خواهیم بود.
وی افزود: پارک علم و همچنين فناوری در ماموریت‌های طراحی شده می‌تواند بسیار موفق باشد ولي بايد توجه داشت متقابلاً نهاد‌ها و همچنين ارگان‌هایی که برای اعتلای این هدف متحد می‌شوند باید پشتیبانی و همچنين حمایت خود را بیشتر کنند که به روش خاص دانشگاه ها و همچنين مدیریت‌های استانی در این زمینه نقش مهمی دارند.
قائم مقام دست يار پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم در مسائل فناوری تاکید کرد: رویکرد ما در حوزه پژوهش و همچنين فناوری در حقیقت جوانگرایی، بهره بري و استفاده از تجربه‌ها و همچنين بازنگری در تجربیات کم و همچنين بیش ناموفق، جامع نگری و همچنين تقاضامحوری است.
دکتر کشمیری تصریح کرد: فضاسازی موفق دانشگاه برای پارک‌های علم و همچنين فناوری بسیار در پیشبرد اهداف و همچنين اعتلای جایگاه دانش و همچنين فناوری مهم است و همچنين براساس تجربیات قبل، نقش مهم دانشگاه در تحقق اهداف پارک‌های علم و همچنين فناوری قابل ديدن است و همچنين همکاری این مؤسسات بایکدیگر و همچنين کار جمعی می‌تواند دستاوردهای مهم و همچنين بزرگی در حیطه علم و همچنين تکنولوژی داشته باشد.
م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵/‏ ع. ع ۵۷

ضرورت همکاری دانشگاه‌ها و همچنين استانداری ها‌ برای توسعه پارک‌های علم و همچنين فناوری در تاریخ ۱۷ May 1397 | 5:19 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *