لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان شاخص بازنشسته/ اتخاذ تمهیداتی در جبران خلأ ناشی از اجرای قانون بازنشستگی استادان – شریف

لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان شاخص بازنشسته/ اتخاذ تمهیداتی در جبران خلأ ناشی از اجرای قانون بازنشستگی استادان – شریف

به نقل از شریف: لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان شاخص بازنشسته/ اتخاذ تمهیداتی در جبران خلأ ناشی از اجرای قانون بازنشستگی استادان

دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در نامه‌‍ای خطاب به روسای دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی سراسر کشور، “لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان آموزش عالی به ویژه استادان شاخص در فضای علمی کشور” و همچنين نیز “اتخاذ تمهیدات و همچنين تدابیری به منظور جبران خلأ ناشی از اجرای ضوابط و همچنين مقررات بازنشستگی استادان” را مورد تاکید قرار داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر غلامی در این نامه خطاب به روسای دانشگاه‌ها آورده است: به منظور حفظ کیفیت و همچنين رعایت استانداردهای ساختار علمی دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی، تداوم حضور اعضای هیئت علمی دارای مرتبه علمی استادی که با رعایت ضوابط و همچنين مقررات مندرج در آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی به افتخار بازنشستگی نائل می شوند، همچنین بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان فرهیخته آموزش عالی به ویژه استادان شاخص علمی در فضای علمی کشور و همچنين جبران خلأ ناشی از اجرای ضوابط و همچنين مقررات بازنشستگی برای این عزیزان مقتضی است دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی تمهیدات و همچنين ترتیبات ذیل را اتخاذ نمایند:

  1. فرایند بازنشستگی اعضای هیئت علمی باید با ملاحظات پیش کسوتی آنان و همچنين در نظر گرفتن همه جوانب فرهنگی و همچنين اعمال تشریفات مرسوم و همچنين متعارف طراحی و همچنين با قدردانی شایسته انجام مي شود.

  2. در حد مقدورات دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی و همچنين پژوهشی، امکانات، فضای کافی و همچنين سرويس ها و خدمات مناسب برای حضور استادان شاخص و همچنين برجسته علمی بازنشسته فراهم مي شود.

  3. با بهره بري و استفاده از ظرفیت موجود در آیین نامه استخدامی اعضای هیئت علمی، زمینه حضور و همچنين بهره‌مندی از سرويس ها و خدمات آموزشی و همچنين پژوهشی استادان برجسته علمی بازنشسته، به ویژه جهت راهنمایی رساله‌ها و همچنين پایان نامه‌های دوره‌های تحصیلات تکمیلی فراهم مي شود.

دکتر غلامی در پایان نیز اظهار امیدواری کرد که با برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مناسب و همچنين بهره‌گیری از دانش، تجربه و همچنين منش استادان پیش کسوت در کنار نشاط و همچنين انگیزه اعضای هیئت علمی جوون و همچنين آینده‌ساز آموزش عالی کشور، شاهد بهترین دستاوردها برای ارتقا و همچنين توسعه علمی روزافزون کشور عزیزمان باشیم.

ز. ح ۷۴/‏‬ ع. ع ۵۷

لزوم بهره‌مندی از ظرفیت علمی استادان شاخص بازنشسته/ اتخاذ تمهیداتی در جبران خلأ ناشی از اجرای قانون بازنشستگی استادان در تاریخ ۲۰ May 1397 | 12:36 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *