مدیریت پارک‌های علم و همچنين فناوری باید مشارکت‌پذیر باشند – شریف

مدیریت پارک‌های علم و همچنين فناوری باید مشارکت‌پذیر باشند – شریف

به نقل از شریف: مدیریت پارک‌های علم و همچنين فناوری باید مشارکت‌پذیر باشند

دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری در نخستین همایش و همچنين نمایشگاه پارک‌های علم و همچنين فناوری در حوزه مدیریت سبز که در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد، گفت: مدیریت پارک‌‌های علم و همچنين فناوری تحت تأثیر نظام مالکیتی آن هم، الزاما باید مشارکت‌پذیر باشد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری در این آیین، درخصوص تفاوت‌ها در اصول حاکم بر ساختار کالبدی و همچنين طرح جامع پارک‌های علمی و همچنين فناوری اظهار داشت: فضای کالبدی و همچنين طرح جامع پارک‌های علم و همچنين فناوری تحت تأثیر محتوا و همچنين عناصر محتوایی است و همچنين علي رغم مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی، کالبد یک پارک علم و همچنين فناوری و همچنين مؤلفه‌های اصلی آن هم به شدت در شکل‌گیری و همچنين موفقیت پارک تأثیرگذار است.
وی با بیان اینکه محتوای یک پارک علم و همچنين فناوری، اقتصاد و همچنين کسب و همچنين کار است افزود: از منظر کالبد و همچنين محتوا پارک علم و همچنين فناوری بیش از آنکه شبیه یک محیط آموزشی و همچنين پژوهشی باشد، شبیه یک محیط شهری یا یک شهرک صنعتی است.
مدیر کل دفتر سیاستگذاری و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی مسائل فناوری درخصوص مؤلفه‌های مهم توسعه کالبدی تصریح کرد: موقعیت جغرافیایی، اصول شهرسازی، منظر و همچنين معماری، فناوری و همچنين نوآوری و همچنين مدیریت سبز مؤلفه‌هایی خواهند بود که نقش به سزایی در موفقیت یک پارک علم و همچنين فناوری خواهند داشت.
وی افزود: نظام و همچنين چارچوب سرمایه‌گذاری توسعه پارک‌علم و همچنين فناوری کاملاً متغاير و متفاوت از مراکز آموزشی و همچنين پژوهشی است و همچنين مالکیت در پارک‌های علم و همچنين فناوری یکپارچه و همچنين واحد نیست بلکه یک مالکیت ترکیبی است.
دکتر کشمیری با بیان اینکه حوزه علم و همچنين فناوری نیازمند توجه ویژه می‌باشد خاطرنشان کرد: خوشبختانه دوستان در نهاد مدیریت و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب‌ریزی طی چند سال شمسي اخیر اهتمام مضاعفی داشته‌اند، ولي بايد توجه داشت باید جهش قابل ملاحظه‌ای در منابع مرتبط به حوزه‌های علم و همچنين فناوری در کشور ایجاد مي شود و همچنين مشارکت منابع منطقه‌ای و همچنين مدیریت‌های استانی را نیز به کار گیریم.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

مدیریت پارک‌های علم و همچنين فناوری باید مشارکت‌پذیر باشند در تاریخ ۸ May 1397 | 4:36 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *