مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم – شریف

مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم – شریف

به نقل از شریف: مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم

دکتر منصور غلامی وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه نظر راسخ به امر ارتباطات و همچنين اطلاع رسانی دارم، گفت: وزارت علوم مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری ایرنا به عنوان قسمت و بخش اصلی مجموعه اطلاع رسانی حکومت است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از خبرگزاری ایرنا، دکتر غلامی امروز یکشنبه در دیدار با مدیر عامل خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) اظهار داشت: وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری امیدوار است از ظرفیت رسانه‌های کشور حداکثر بهره‌مندی را داشته باشد.
وی تصریح کرد: به روش حتم مبحث اطلاع‌رسانی و همچنين از سویی دریافت بازخورد نظرات شهروندان و همچنين دانشگاهیان کمک شایانی به دستگاه‌های اجرایی حکومت می‌کند.
وزیر علوم، افزود: امیدواریم ارتباطات رسانه‌ای را با واسطه‌های بسیار اندک برقرار کنیم تا از این طریق بتوان در مورد عملکرد دستگاه‌های اجرایی نقل از‌های مستقیم را به شهروندان و مردم شهر داد؛ این روند به ویژه در حوزه خبرهاي جديد دانشگاه‌ها که همیشه مورد توجه انظار و افکار عمومی نیز است باید بیش از قبل تدوام یابد.
دکتر سید ضیاء هاشمی مدیر عامل خبرگزاری ایرنا نیز در ادامه این دیدار اظهار داشت: دکتر غلامی از چهره‌های شناخته شده و همچنين برجسته دانشگاهی است و همچنين حضور ایشان در ایرنا بسیار مغتنم به شمار می‌رود.
وی افزود: امیدوارم این حضور نقطه عطفی برای خبرگزاری جمهوری اسلامی در راستای حرکت هر چه بیشتر در زمینه اطلاع‌رسانی از دستاوردهای علمی و همچنين دانشگاهی کشور باشد.
دکتر هاشمی با بیان اینکه امروز با افتتاح تيم دانشگاه در خبرگزاری ایرنا شاهد حرکت جدیدی خواهیم بود، تصریح کرد: از آن هم روزهای نخستین حضورم در ایرنا شاهد این خلاء جدی بودم، چرا که دانشگاه‌ها جایگاه ویژه ای در سرنوشت و همچنين تحولات کشور دارند.
وی ادامه داد: دانشگاه به سبب کانون رخدادهای علمی، اجتماعی، فرهنگی، نخبگان، پژوهش و همچنين فناوری و همچنين جوانان دارای جایگاه ویژه‌ای بوده و همچنين بر همین اساس نیز به این جمع‌بندی رسیدیم که یک تيم مستقل دانشگاه در ایرنا داشته باشیم.
مدیر عامل خبرگزاری ایرنا خاطرنشان کرد: خوشبختانه مقدمات تشکیل این تيم آماده شد و همچنين امروز (یکشنبه) با حضور وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری رونمایی و همچنين فعالیتش در این حوزه مضاعف خواهد شد.
وزیر علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در ادامه از اتاق خبر ایرنا و همچنين قسمت و بخش بین‌الملل بازدید و همچنين از نزدیک با نحوه فعالیت خبرنگاران و همچنين مترجمان این رسانه ملی آشنا شد؛ همچنین وزیر علوم نخستین خبر تيم دانشگاه را نیز منتشر کرد.
دکتر غلامی همچنین در نشستی با خبرنگاران تيم دانشگاه ایرنا، با تشکر از مدیرعامل ایرنا و همچنين همکاران این خبرگزاری گفت: بازدید از قسمت و بخش‌های متنوع و گوناگون و مختلف خبری نشان می‌دهد که مجموعه حرفه‌ای خوب و همچنين با تجربه مشغول کار خواهند بود.
وزیر علوم، مراکز علمی، پژوهشی و همچنين فناوری، جمعیت دانشجویی گسترده و همچنين اعضای هیئت علمی قابل توجهی در مجموعه وزارت خانه را به صورت بالقوه، امتیاز و همچنين امکانات خوب و همچنين مفیدی برشمرد و همچنين ابراز امیدواری کرد در برنامه جذاب و جالب و خوب‌های آتی بتوان از این ظرفیت‌ها هر چه بیشتر و همچنين بهتر برای ارتقای جایگاه علم و همچنين فناوری و همچنين آثار ناشی از توسعه و همچنين گسترش آن هم بهره بري و استفاده کرد.
وزیر علوم همچنین به سوالات خبرنگاران ایرنا در مورد اتفاقات اخیر در عرصه جهانی، تحریم‌ها علیه کشور، روند علمی کشور، ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه، دانشگاه‌های پولی، ادغام دانشگاه‌ها و همچنين مراکز علمی، وضعیت سیاسی دانشگاه‌ها و همچنين دانشگاه دی۸ پاسخ داد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

مصمم به افزایش همکاری با خبرگزاری جمهوری اسلامی هستیم در تاریخ ۷ May 1397 | 3:38 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *