نخستین جلسه هماهنگی بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در لایحه بودجه سال شمسي آتی – شریف

نخستین جلسه هماهنگی بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در لایحه بودجه سال شمسي آتی – شریف

به نقل از شریف: نخستین جلسه هماهنگی بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در لایحه بودجه سال شمسي آتی

نخستین جلسه هماهنگی بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در لایحه بودجه سال شمسي ۱۳۹۸ کشور، امروز دوشنبه با حضور دکتر محمدتقی نظرپور دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، دکتر غلامرضا گرایی‌نژاد رئیس مسائل آموزش عالی نهاد برنامه جذاب و جالب و خوب و همچنين بودجه کشور، دکتر سعید رستگاری مدیرکل برنامه جذاب و جالب و خوب، بودجه و همچنين تشکیلات وزارت علوم و همچنين برخی صاحب‌نظران حوزه اقتصاد آموزش عالی در محل این وزارت خانه برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست «نحوه پیاده‌سازی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد» و همچنين «تعیین چهارچوب و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب زمان‌بندی اجرای مدل بودجه‌ریزی ۱۳۹۸» مورد بررسی قرار گرفت.
شرکت‌کنندگان در این جلسه، ضمن بررسی نقاط نيرو و همچنين ضعف پیاده‌سازی بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری و همچنين دانشگاه‌های منتخب، اهم چالش‌ها و همچنين مسائل پیش‌روی این پروژه را به بحث گذاشتند.
در ادامه با توجه به نزدیک شدن به فصل بودجه‌نویسی، اعضای کارگروه مدل بودجه‌ریزی ۱۳۹۸ دانشگاه‌ها انتخاب شده و همچنين نحوه دریافت اطلاعات مورد نیاز این کارگروه و همچنين مهلت دریافت آن هم مشخص شد.
بر همین اساس، برنامه جذاب و جالب و خوب زمان‌بندی کلی تهیه بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی در لایحه بودجه سال شمسي ۱۳۹۸ تعیین شد که بعد از برگزاری اولین جلسه کارگروه مدل بودجه، جزئیات آن هم به اطلاع کلیه دانشگاه‌ها و همچنين موسسات آموزش عالی خواهد رسید.
ضمناً در راستای صرفه‌جویی در هزینه‌های اجرایی و همچنين به منظور سرعت بخشیدن در امر اطلاع‌رسانی، مقرر شد کلیه تصمیمات این کارگروه به صورت منظم در پرتال وزارت علوم، تحقیقات منعکس‌شده تا توسط دستگاه‌های مربوطه مورد بهره بري و استفاده قرار گیرند.
دانشگاه‌ها و همچنين مراکز تحقیقاتی نظرات، پیشنهادات و همچنين دیدگاه‌های خود در این خصوص را می‌توانند به دفتر برنامه جذاب و جالب و خوب، بودجه و همچنين تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری ارسال کنند.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

نخستین جلسه هماهنگی بودجه وزارت علوم، دانشگاه‌ها، موسسات آموزش عالی، پژوهشی و همچنين پارک‌های علم و همچنين فناوری در لایحه بودجه سال شمسي آتی در تاریخ ۱۵ May 1397 | 4:24 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *