نشست معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشوردر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی – شریف

نشست معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشوردر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی – شریف

به نقل از شریف: نشست معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشوردر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی

نهمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشور با حضوردکتر مجتبی شریعتی نیاسر، دست يار آموزشی وزارت علوم ونمایندگان سیزده دانشگاه سطح یک کشوردوم مرداد ماه در محل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می مي شود.

نهمین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشور با حضور نمایندگان سیزده دانشگاه سطح یک کشوردر محل دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی برگزار می مي شود.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، دکتر علی اشرفی زاده، دست يار آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی در خصوص نحوه برگزاری این نشست اظهار داشت: سیزده دانشگاه سطح یک کشور برای تبادل نظر و همچنين اعمال هماهنگی های مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري، جلساتی در سطح روسا و همچنين معاونان برگزار می کنند که با توجه به گسترگی و همچنين تنوع فعالیت های آموزشی در دانشگاه ها اهمیت خاصی دارد.

وی هدف نهایی از تمام مباحث و همچنين مذاکرات در نشست ها، ارتقای کیفیت آموزش عنوان کرد گفت: قرار است در این نشست مواردی همچون فرآیند پذیرش دانشجویان، طراحی و همچنين اجرای رشته ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های جدید درسی و همچنين گسترش فعالیت های بین المللی بررسی مي شود.

دکتر اشرفی زاده “فرآیند پذیرش دانشجویان” را یکی از موارد مطرح شده در نشست معاونان آموزشی دانست و همچنين گفت: در همین زمینه همچنين و علاوه بر پیگیری موضوع در وزارت علوم تحقیقات وفناوری، مکاتباتی هم با کمیسیون آموزشو تحقیقات مجلس شورای اسلامی و همچنين شورای عالی انقلاب فرهنگی گرفته شده است.

وی همچنین یکی از دغدغه مهم دانشگاه های سطح یک را آزادی عمل بیشتر در “طراحی و همچنين اجرای رشته ها و همچنين برنامه جذاب و جالب و خوب های جدید درسی”عنوان و همچنين ابراز امیدواری کرد که نحوه اجرای این مهم در این نشست به بهترین نحوی بررسی مي شود.

دکتراشرفی زاده از دیگر مباحث مهم در این نشست را، کسب اختیارات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای گسترش فعالیت های بین المللی عنوان کرد و همچنين افزود: موارد یاد شده در راستای افزایش سطح توانمندی های دانشجویان انجام می گیرد.

دست يار آموزشی دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی همچنین با اشاره به سیاست های اخیر وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری در واگذاری اختیارات بیشتر به دانشگاه های سطح یک کشور اظهار داشت: این معاونان آموزشی احساس نیاز بیشتری به تبادل نظر و همچنين نیز رایزنی با مقامات مسئول در وزارت علوم دارند و همچنين چنین مواردی نیز در دستور کار قرار دارد.

اشرفی زاده در قسمت و بخش دیگری از سخنانش در خصوص نقش معاونان آموزشی و همچنين تصمیمات آنها در بهبود ارتباط صنعتگران و همچنين دانش آموختگان دانشگاه ها گفت: وظیفه دانشگاه تربیت دانش آموختگانی با معلومات، بینش و همچنين تجربه و مهارت بالا های مناسب است واز طرفی صنایع کشور نیزبه چنین دانش آموختگانی نیاز دارند، از این رو نقطه اتصال صنعت و همچنين دانشگاه همین علاقه مشترک محسوب می مي شود.

وی افزود: معاونان آموزشی دانشگاه ها نقش اصلی و همچنين مستقیم در تربیت چنین دانشجویانی دارند و همچنين از این طرق در بهبود ارتباط صنعت و همچنين دانشگاه ایفای نقش می کنند.

دانشگاه های سطح یک کشور شامل دانشگاه های اصفهان، تبریز، تربیت مدرس، تهران، شهید بهشتی، شیراز، فردوسی مشهد، صنعتی اصفهان، صنعتی امیرکبیر، صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، صنعتی شریف، علامه طباطبایی و همچنين علم و همچنين صنعت ایران است.

 

نشست معاونان آموزشی دانشگاه های سطح یک کشوردر دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در تاریخ ۱ May 1397 | 4:39 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *