وزارت علوم در صدر دستگاه های اجرایی در نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات – شریف

وزارت علوم در صدر دستگاه های اجرایی در نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات – شریف

به نقل از شریف: وزارت علوم در صدر دستگاه های اجرایی در نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات

وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با ۱۸۰ زیرمجموعه فعال از بین ۱۸۷ مجموعه متصل به سامانه نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات، با اختلاف بسیار زیاد نسبت به سایر دستگاه‌های اجرایی، رتبه نخست را به خود اختصاص داد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، بر اساس نقل از منتشرشده در سامانه نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری دارای ۱۸۰ زیرمجموعه فعال در سامانه و همچنين پاسخگویی به پرسش‌‌ها، درخواست ها و همچنين بعضاً ابهام های شهروندان و همچنين متقاضیان بوده که با فاصله زیادی از دیگر دستگاه های اجرایی کشور قرار گرفته است.
براساس این نقل از که دهم مردادماه منتشر شده، وزارت کشور و همچنين استانداری‌ها ۳۴ زیرمجموعه، وزارت صنعت، معدن و همچنين تجارت ۲۳ زیر مجموعه و همچنين وزارت جهاد کشاورزی نیز ۱۳ زیرمجموعه فعال می‌باشند.
همچنین بر اساس آخرین نقل از منتشره از سوی دبیرخانه کمیسیون نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات، وزارت علوم به تا حال به تمامی درخواست‌های مطرح شده از سوی شهروندان و همچنين متقاضیان از طریق سامانه http://foia.iran.gov.ir پاسخ داده و همچنين به سطح پاسخگویی ۱۰۰ قسمت و بخش رسیده است.
سامانه دسترسی آزاد به اطلاعات به منظور بهره‌مندی تمامی شهروندان برای دسترسی آزادانه به اطلاعات نهادهای دولتی ایجاد شده است؛ براساس ضوابط موجود درخصوص بهره بري و استفاده از این سامانه و همچنين دسترسی به اطلاعات، کاربر درخواست خود را از طریق فرم مربوطه که به تصویب کمیسیون نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات رسیده است، تکمیل و همچنين ارسال می‌کند.
مطابق آیین نامه اجرایی این قانون، ارائه درخواست به دو شکل رفت و آمد و مراجعه حضوری به دستگاه یا از طریق سامانه الکترونیکی خواهد بود و همچنين پاسخ دستگاه به یکی از چهار شکل (رفت و آمد و مراجعه حضوری، ایمیل، پست یا کارپوشه ملی ایرانیان) به انتخاب متقاضی است. تمامی پاسخ‌های دستگاه‌ها به شهروندان، همزمان در سایت نیز منتشر خواهد شد مگر اینکه حاوی اطلاعات شخصی باشد.
ل.م ۵۴/ ع. ع ۵۷

وزارت علوم در صدر دستگاه های اجرایی در نشر و همچنين دسترسی آزاد به اطلاعات در تاریخ ۱۳ May 1397 | 11:14 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *