وظیفه حوزه عمرانی دانشگاه ها ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است – شریف

وظیفه حوزه عمرانی دانشگاه ها ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است – شریف

به نقل از شریف: وظیفه حوزه عمرانی دانشگاه ها ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است

دکترمحمد تقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری با بیان اینکه باید با تشکیل کمیته های تخصصی برای بازسازی و همچنين نوسازی ساختمان ها ایده های جدید داشته باشیم، تصریح کرد: باید به این نقطه نیز توجه داشته باشیم که وظیفه حوزه عمرانی دانشگاه ها ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی، دکتر محمدتقی نظرپور در نشست دبیران عمرانی منطقه ها و مناطق ۱۰ گانه وزارت علوم در دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با بیان اینکه سابقه امورعمرانی در وزارت علوم بسیار طولانی است، اظهار داشت: بعد از انقلاب احساس نیاز به فضاهای دانشگاهی وجود داشت که در این خصوص ستاد وزارت به این فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن افتاد که در کشور نیاز به مدیریت متمرکز وجود دارد.
وی با تاکید بر اینکه باید در همه مسائل برنامه جذاب و جالب و خوب ریزی داشته باشیم تا حداکثر بهره را ببریم، افزود: در حال حاضر ساخت و همچنين ساز نسبت به قبل کمتر شده است، ولی نگهداری فضاها بسیار مهم است که باید توجه ویژه ای به آن هم داشته باشیم.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه کار دبیران عمرانی منطقه ها و مناطق سنگین است و همچنين باید فراتر از ساختار اداری کار کنند، خاطرنشان کرد: باید دستورالعملی تدوین کرده و همچنين در اختیار دانشگاه های کشور قرار گیرد تا این دستورالعمل ها به نسل های بعدی نیز منتقل مي شود.
وی به ضرورت تهیه کتاب دستورالعمل جهت ماندگاری بیشتر و همچنين شناسنامه ساختمان های دانشگاه ها تاکید و همچنين خاطرنشان کرد: مستندسازی ساختمان ها در هزینه های تعمیر و همچنين نگهداری تاثیرگذار است.
دکترنظرپور به ضرورت راه اندازی اتاق های فکر کردن و انديشيدن کردن و انديشيدن با حضور استادان دانشگاهی تاکید کرد و همچنين گفت: ممکن است در برخی موارد نتوانیم دخل و درآمد جدیدی برای دانشگاه داشته باشیم، ولی قطعاً با صرفه جویی می قدرت درآمدزایی کرد.
دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم به ضرورت ساماندهی فضاهای دانشگاهی تاکید کرد و همچنين افزود: در خصوص مدیریت سبز و همچنين بهره بري و استفاده از انرژی های تجدیدپذیر نیز باید اهتمام ویژه داشته باشیم.
دکتر جمشید اسماعیلی مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم، تحقیقات و همچنين فناوری نیز با بیان اینکه در سطح وزارت علوم دارای ۱۰ منطقه هستیم که دبیران عمرانی منطقه ها و مناطق ۱۰ گانه جزو بهترین ها و همچنين اشخاص توانمند دانشگاه ها خواهند بود، اظهارامیدواری کرد از توانمندی و همچنين تخصص دبیران عمرانی منطقه ها و مناطق برای توسعه دانشگاه ها بهره بري و استفاده کنیم.
وی افزود: معظلات و مسائل و مشکلات موجود نباید موجب دلسردی همکاران در دانشگاه های کشور باشد بلکه باید با همفکری و همچنين هم اندیشی بتوانیم راهکارهای برون رفت از وضع موجود را پیدا کرده و همچنين عملیاتی کنیم.
دکتر عزیز حبیبی رئیس دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی نیز با بیان اینکه بهره بري و استفاده از بهترین های دانشگاه سبب می مي شود که به توسعه کمی و همچنين کیفی خللی وارد نشود، گفت: باید با حذف هزینه های زائد و همچنين کاهش هزینه، تکانه های خارجی را به صورت عالمانه مدیریت کنیم.
وی اظهارامیدواری کرد: باید با همفکری هم بتوانیم در ارتقای مسائل عمرانی دانشگاه ها نقش آفرینی کنیم.
رئیس دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی با اشاره به اینکه دانشگاه باید در ابتدا فضاهای فیزیکی مورد نیاز خود را تامین کند، تصریح کرد: امکانات سخت افزاری زمینه ساز پیشرفت کمی و همچنين کیفی است و همچنين باید به این مهم دقت کرد.
در پایان این نشست دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم و همچنين هیئت همراه از پروژه های عمرانی این دانشگاه بررسي کننده و پروهشگر اردبیلی بازدید کردند.
ر.ب ۴۵/ ع.ع ۵۷

وظیفه حوزه عمرانی دانشگاه ها ارزان ساختن نیست، بلکه خوب ساختن است در تاریخ ۱۷ May 1397 | 9:39 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *