۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی بخشی از خدمت سربازی را در محیط های پژوهشی می گذرانند – شریف

۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی بخشی از خدمت سربازی را در محیط های پژوهشی می گذرانند – شریف

به نقل از شریف: ۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی بخشی از خدمت سربازی را در محیط های پژوهشی می گذرانند

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم گفت: با تفاهم گرفته شده میان وزارت علوم و همچنين ستاد کل نیروهای مسلح؛۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی که دوره های تجربه و مهارت بالا شغلی را طی کرده باشند؛ بخشی از خدمت سربازی را در آزمایشگاه ها و همچنين شرکت های دانش بنیان می گذرانند.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید سیف روز شنبه در نشست هم اندیشی معاونان پژوهشی دانشگاههای کشور اظهار داشت: بر اساس این تفاهم نامه، دانش آموختگان دانشگاه ها که در دوره های تجربه و مهارت بالا آموزی نهاد و همچنين فنی و همچنين حرفه ای کشور شرکت کرده و همچنين امتیازات مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري را کسب کنند می توانند به عنوان «سرباز آزمایشگاه»، «سرباز بررسي کننده و پروهشگر» و همچنين «سرباز مربی» بخشی از طول دروه خدمت سربازی خودرا در محیط های دانشگاهی و همچنين پژوهشی طی کنند.

وی افزود: در بررسی های آماری مشخص شد که ۳۷ قسمت و بخش رفت و آمد و مراجعه کنندگان به مراکز آموزشی نهاد فنی و همچنين حرفه ای، فارغ التحصیل دانشگاه خواهند بود و همچنين بر همین اساس تصمیم گرفته شد تفاهم نامه ای میان وزارت علوم و همچنين نهاد و همچنين حرفه ای امضا مي شود و همچنين دانشجویان در حین تحصیل، تجربه و مهارت بالا شغلی کسب کنند.

دکتر سیف گفت: البته دانشگاه ها منتظر تصمیم های وزارت علوم نمانده و همچنين خودشان طرح های مختلفی در خصوص «افزایش تجربه و مهارت بالا اشتغال پذیری دانشجویان» ارائه و همچنين اجرا کرده اند که در این زمینه دانشگاه های صنعتی شریف، خوارزمی، صنعتی امیرکبیر، علامه طباطبایی و همچنين صنعتی بهبهان تجربیات موفقی دارند و همچنين می توانند این تجربیات را به سایر دانشگاه ها منتقل کنند.

مدیرکل دفتر ارتباط با صنعت معاونت پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم افزود: بر اساس تکالیف ابلاغ شده ازسوی ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی به وزارت علوم، رصد میزان اشتغال فارغ التحصیلان دانشگاه ها در دستور کار وزارت علوم قرار گرفت و همچنين در اسفندماه سال شمسي ۱۳۹۶ به دانشگاه ها ابلاغ شد.

وی تصریح کرد: براساس ابلاغ وزارت علوم، روسای دانشگاه ها باید آمار اشتغال دانش آموختگان خود را که ۴ سال شمسي از زمان فارغ التحصیلی آنان قبل باشد به وزارت علوم ارسال کنند و همچنين تا کنون ۵۰ دانشگاه و همچنين موسسه آموزش عالی آمار خودرا ارسال کرده اند.

دکتر سیف گفت: در صورتي که هر دانشگاه بتواند با ۲۰ قسمت و بخش فارغ التحصیلان خود ارتباط گرفته و همچنين وضعیت اشتغال آنان را مشخص کند در مجموع خواهیم توانسته بود یک جمع بندی و همچنين الگوی خوبی از وضعیت اشتغال دانشگاهیان را ترسیم کنیم.

وی اظهار داشت: براساس تجزیه و همچنين تحلیل ۴ رشته «علوم ریاضی، برق، عمران و همچنين مکانیک» در آمار ارسالی ۱۸ دانشگاه، میزان اشتغال فارغ التحصیلان در رشته ریاضی، ۳۹، در رشته برق، ۵۴، در رشته عمران، ۵۷ و همچنين در رشته مکانیک ۵۹ قسمت و بخش است.

وی تصریح کرد: لینک مرتبط به «آمار فارغ التحصیلان دانشگاهی» در سامانه مپفا معاونت پژوهش و همچنين فناوری وزارت علوم قرار داده شده است و همچنين مسئولان دانشگاه ها به آسانی می توانند از این طریق آمار خودرا ارسال کنند.

م.ع ۶۰/ ر.ب ۴۵

۷۰۰ فارغ التحصیل دانشگاهی بخشی از خدمت سربازی را در محیط های پژوهشی می گذرانند در تاریخ ۲۷ May 1397 | 1:42 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *