آینده اقتصاد کشور مبتنی بر شرکت‌های دانش‌ بنیان است – شریف

آینده اقتصاد کشور مبتنی بر شرکت‌های دانش‌ بنیان است – شریف

به نقل از شریف: آینده اقتصاد کشور مبتنی بر شرکت‌های دانش‌ بنیان است

دکترسورنا ستاری دست يار علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری صبح امروز در آیین افتتاح سی و همچنين پنجمین اجلاس جهانی پارک‌ها و همچنين شهرک‌های علم و همچنين فناوری گفت: شاید همگان ایران را یک اقتصاد نفتی بدانند ولي بايد توجه داشت نسلی که به‌خصوص در این چند سال شمسي اخیر فعال شده است بر اقتصاد دانش‌بنیان تمرکز کرده است.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکترستاری با بیان این که بیش از ۴۹ میلیون بهره بري و استفاده‌کننده اینترنت در ایران وجود دارد، اظهار داشت: ضریب نفوذ تلفن همراه در ایران بالاست و همچنين در ۴ سال شمسي اخیر شاخص نوآوری ایران در جهان به حوالی رتبه ۶۰ رسیده است.
دست يار علمی و همچنين فناوری ریاست جمهوری با بیان این که در حال حاضر پهناور و بزرگ‌ترین استارت‌آپ‌های خاورمیانه را داریم، تصریح کرد: استارت‌آپ‌های خدماتی ایران بسیار پیشرفت کرده است و همچنين آینده اقتصاد ایران این شرکت‌های دانش‌بنیان خواهند بود وگذشت آن هم زمانی که اقتصاد کشور در اختیار فولاد وسیمان بوده است، ولي بايد توجه داشت این که گفته مي شود مقاطع آموزشی مستقلی داریم در آینده دیگر این مفاهیم از بین می‌رود.
وی با بیان این که امروز موضوع آموزش تا لحظه مردن و مرگ مطرح است، عنوان کرد: باید دید خود را نسبت به پارک‌های علم و همچنين فناوری گسترش دهیم، هر روز یک اپلیکیشن جدید می‌آید و همچنين این نرم‌افزارها برای ارائه سرويس ها و خدمات بهتر و همچنين گسترده‌تری است ودر عین این که هزینه کمتری دارد و همچنين اتلاف وقت هم پایین‌تر است.
دکترستاری با بیان این که باید چهره اقتصادی کشور را پارک‌های علم و همچنين فناوری عوض کرد، یادآور شد: آینده اقتصاد ایران مبتنی بر شرکت‌های دانش‌بنیان است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

آینده اقتصاد کشور مبتنی بر شرکت‌های دانش‌ بنیان است در تاریخ ۱۲ June 1397 | 12:11 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *