آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد – شریف

آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد – شریف

به نقل از شریف: آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد

آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم با حضور وزیر علوم، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع و همچنين جمع گثیری از بازنشستگان ستاد وزارت علوم، شامگاه روز پنجشنبه در دانشگاه شهید بهشتی برگزار شد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد تقی نظرپور، دست يار اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم در آیین گفت: ۱۶ شهریور امسال مطابق با ۲۵ ذیحجه است که در تقویم کشور به عنوان روز خانواده نامگذاری شده است و همچنين ما این روز را برای تکریم خانواده پهناور و بزرگ بازنشستگان وزارت علوم انتخاب کردیم.

وی افزود: به نظر می رسد شان نزول آیه هل اتی در سوره انسان موجب نامگذاری روزی با نام خانواده شده است که این آیه در خصوص اهل بیت پیامبر است که بعد از سه روز افطار و همچنين انفاقٰ افطار خود، از طرف خداوند افطار دریافت می کنند.

دکتر نظر پور با اشاره به اینکه خانواده اولین و همچنين کوچکترین نهاد اجتماع است؛ آن هم را مهمترین نهاد نامید که تربیت و همچنين پرورش صحیح در آن هم، در رشد جامعه و همچنين آسیب آن هم در آسیب پذیری جامعه نقش دارد.

وی افزود: در دین ما به تحکیم بنیان خانواده بسیار تاکید شده است برای اینکه ثبات و همچنين آرامش درون خانواده در آرامش جامعه تاثیر دارد و همچنين اخلاق و همچنين شخصیت اشخاص درون خانواده در فعالیت و همچنين روابط اجتماعی آنان نیز بازتاب دارد.

در ادامه این آیین، دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل مسائل اداری و همچنين پشتیبانی وزارت علوم، در سخنان کوتاهی به ذکر اقدامات در دست اقدام معاونت اداری، مالی و همچنين مدیریت منابع وزارت علوم برای بازنشستگان پرداخت و همچنين گفت: فراهم کردن امکان سفر بازنشستگان به مشهد مقدس از مهر سال شمسي جاری، تقویت کانون بازنشستگان، مذاکره در خصوص بیمه عمر و همچنين اعطای وام کم بهره شامل اقدامات پیش روی وزارت علوم برای بازنشستگان است.

دکتر صدوق، رئیس دانشگاه شهید بهشتی نیز در این آیین گفت: خدمت در همه سازمانها و همچنين دستگاههای اجرایی اقدامی نیکو و همچنين مفید برای کشور است ولی خدمت در دستگاه آموزش عالی حسن بیشتری دارد زیرا فعالیت تو در تولید اندیشه در جامعه موثر است.

اجرای موسیقی سنتی و همچنين تجلیل از بازنشستگان یک سال شمسي قبل وزارت علوم با اهدای هدایا و همچنين لوح از طرف وزیرعلوم قسمت و بخش دیگری از آیین تکریم بازنشستگان ستاد وزارت علوم بود.

آیین تکریم بازنشستگان وزارت علوم در دانشگاه شهید بهشتی برگزارشد در تاریخ ۱۶ June 1397 | 10:10 am منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *