اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد – شریف

اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد – شریف

به نقل از شریف: اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد

رئیس نهاد مسائل دانشجویان گفت: در راستای ایجاد مرکز سرويس ها و خدمات دانشجویی در دانشگاهها، اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد.

به نقل از اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر مجتبی صدیقی در نشست روسای دانشگاهها، پژوهشگاهها و همچنين پارک های علم و همچنين فناوری که در دانشگاه علم و همچنين صنعت ایران در حال برگزاری است، اظهار داشت: با هدف تقویت حوزه رفاهی دانشجویی دانشگاهها، از مهرماه سال شمسي جاری اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها افزایش می یابد و همچنين معاونت های دانشجویی از یک استقلال نسبی برخوردار و همچنين مسائل مالی جدا خواهند داشت.

وی افزود: ایجاد مرکز سرويس ها و خدمات دانشجویی در دانشگاهها با بهره بري و استفاده از تجربه تاسیس نهاد مسائل دانشجویان صورت می گیرد و همچنين این مراکز با بهره بري و استفاده از ظرفیت هیات های امنا دانشگاه خواهند توانسته بود با دست بازتری در حوزه سرويس ها و خدمات دانشجویی مانند مسکن و همچنين تغذیه عمل کنند.

دکتر صدیقی افزایش اختیارات معاونان دانشجویی و همچنين ایجاد مرکز سرويس ها و خدمات دانشجویی در دانشگاهها را در مسیر تحقق هدفمندی یارانه های دانشجویی اعلام کرد و همچنين گفت: با اجرایی شدن این اهداف مدیریت دانشگاهها فرصت بیشتری برای پرداختن به مسائل آموزشی و همچنين پرورشی خواهند داشت.

رئیس نهاد مسائل دانشجویان در تشریح برنامه جذاب و جالب و خوب های مهم این نهاد در سال شمسي اخیر گفت: رتبه بندی و همچنين ارتقای خوابگاههای سطح سه و همچنين چهار کشور به سطوح یک و همچنين دو، ساخت ۲۴ زمین چمن ورزشی مصنوعی و همچنين رتبه بندی سالنهای ورزشی دانشگاههای کشور شامل این اقدامات است.

وی با اشاره به تدارک مورد بهره بري و استفاده و نياز ضروري برای آغاز سال شمسي تحصیلی دانشگاهها گفت: با هماهنگی ستاد تنظیم بازار و همچنين وزارت جهاد کشاورزی، اقلام عمده مورد نیاز دانشگاهها در زمینه تغذیه دانشجویان تهیه شده است و همچنين در استانها توزیع خواهد شد.

دکتر صدیقی در خصوص اختصاص ارز دانشجویی به فرصت های مطالعاتی دانشجویان دکتری گفت: تا پایان شهریورماه دانشگاهها می توانند لیست دانشجویان اعزامی به فرصت های مطالعاتی را به نهاد دانشجویان معرفی کنند و همچنين ارز با نرخ ۴,۲۰۰ تومان دریافت کنند.

وی در پایان، با اشاره به اتمام فاز سوم طرح پژوهشی مطالعه سیمای زندگی دانشجویان گفت: نتایج این طرح به معاونان دانشجویی ارسال شده است و همچنين از روسای دانشگاهها انتظار می رود در شورای دانشگاه نتایج دانشگاه خود و همچنين مقایسه ان با سایر دانشگاههای کشور را بررسی کنند.

م.ع ۱۳۶۰

 

 

 

 

 

 

اختیارات معاونان دانشجویی دانشگاهها در حوزه رفاهی افزایش می یابد در تاریخ ۱۹ June 1397 | 6:18 pm منتشر شده است

درباره نویسنده

مطالب مرتبط

نظر بدهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *